Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

aparatele de epilat.da sau nu?!


Recommended Posts

Infofun, eu am de un an un Philips cu periuta de masaj si il folosesc cam la 2 saptamini vara si la o luna iarna. Sint operata de varice acum un an si jumatate si am intrebat doctorul daca ma pot epila cu asa ceva, intrucit ceara este total contraindicata in asemenea cazuri. Raspunsul a fost categoric DA. Sint super fericita cu el si e tare la indemina cind ai timpul limitat. Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu folosesc cam de un an braun silk epil si sunt tare multumita de el.dar nu ma pot face inghinal si axial cu el,acolo folosesc ceara.ce pot sa va spun este ca sunt tare multumita de el si in plus il ai la indemina tot timpul nu trebuie sa astepti dupa programare la cosmeticiana m.alhillo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa o pofta mi-ati facut sa-mi cumpar si eu... Cu multi ani in urma, cind au aparut chestiile astea pe la noi, mi-am luat si eu (o caruta de bani!). Era modelul de atunci, cu un fel de spirala care facea o bucla. Si era...de nefolosit. Rupea, durea, nu era bun de nimic. Sau parul meu era de vina? De aceea am oaresce indoieli: astea de acum fac fata si radacinilor mai incapatinate si "adevarate"? Si, sincer, doare mai tare decit la ceara sau cam la fel? Ca tare as vrea sa ma lipsesc de drumurile la cosmeticiana. Inainte vreme eram o constiincioasa, dar acum, de cind am intrat la stapin, e mai complicat cu evadarile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut pasul: mi-am luat ieri epilator Philips....sunt ffff incantata. Si eu aveam vasisoare mici sparte si asta numai din cauza epilatului cu ceara.....asa ca acum adio durere si vase sparte. Iileana, si eu am luat acum multi ani un aparat de epilat cu spirala care nu era bun de nimic (decat de aruncat); acum pot face comparatie intre acel aparat vechi si aparatul Philips : senzatia e cam tot aia, dar asta nou te mai si epileaza fata de celalalt, care mai mult rupea firul de par si era dureros rau.Evolutia e mare de tot!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat si eu un Braun Silkepil de cateva zile, inca nu l-am incercat dar l-a folosit sora mea care avea deja o padure crescuta pe picioare si era super incantata, eu astept sa imi creasca sa il pot face cu ceara caci sunt inainte de nunta si nu vreau sa risc dar mai apoi voi incerca si eu..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca vin eu gigi contra, poate imi dati careva un sfat... Am un Braun Silk Epil de vreo 3 sau 4 ani, sunt perioade cand il folosesc des si perioade cand il uit printr-un dulap, ca ma umple de nervi. E comod, nu zic nu, durerea e suportabila, dar operatia trebuie facuta cam o data pe saptamana, altfel e belea. In plus, nu smulge peste tot ca lumea, asa ca dupa doua-trei partide firele mele se impart in batalioane care cresc dupa cum vrea muschii lor, fiecare in ritmul lui, asa ca ajung sa ma epilez si la 3-4 zile. [bang] Pe urma ma plictisesc ingrrrrrozitor cand tre' sa stau cate o juma' de ora cu chestia pe picioare (si cu nasul cat mai aproape de campul bataliei, altfel risc sa ratez plutoane intregi). Ba ajung sa ma rog de el sa adune si firele mai stravezii, oricum, numa' sa nu ma trezesc cu surprize pe alocuri... Ma gandesc ca o fi imbatranit jucaria si i s-au tocit dintii, nu mai apuca bine... in cazul asta ce fac, il schimb cu altu' mai tanar sau ii pun proteza? In rest e bun la casa omului [:D]: il ai la indemana, nu cere mancare, nu mai costa bani odata ce l-ai platit... mie nu-mi cresc fire sub piele de la el decat in zona inghinala unde oricum ma fac cu crema ca altfel se lasa cu altele mai urate. [:(] http://community.webshots.com/user/r0isin http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...