Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

aparatele de epilat.da sau nu?!


Recommended Posts

Frecati si voi pielea sub dus cu un burete mai aspru. Zilnic. Firele de par care au tendinta de a se incarna sunt descurajate asa. Si hidratati de doua ori pe zi pielea. Cam astea-s sfaturile care ar functiona. Nu cresc sub piele din cauza aparatului, cu toate ca desi toate aparatele promit minuni "pentru mai multe saptamani nu zile" tot draqul ala e: saptamanal program de jumuleala[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by roisin
Hai ca vin eu gigi contra, poate imi dati careva un sfat... Ma gandesc ca o fi imbatranit jucaria si i s-au tocit dintii, nu mai apuca bine... in cazul asta ce fac, il schimb cu altu' mai tanar sau ii pun proteza?
Curata-l bine cu periutza din dotare. Daca vezi ca merge asa, mai descentrat, cu regret da' trebuie sa-l tradezi cu unul mai tanar[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un Brown, Silk Epil ... si cred ca as fi pe jumatate moarta fara el, cu lama nu ma pot lua ca ma irit groanzic cand incepe sa imi creasca din nou , iar despre spuma de la Veet e la fel ca si lama ... in 3 zile parul e la loc ... spun eu ca am incercat cred tot ce e posibil pe lumea asta in amterie de epilat si cel mai avantajos pentru mine mi sa parut aparatul de epilat. lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt total pt aparatele de epilat...eu am niste dereglari hormonale dar numai pe anumite zona, ma mai chinui cu ceara dar este mult mai bine si mai comod cu ele...si faza aia cu cosmeticiana de ce sa si piarda ea clientii?nu sunt prea pt saloanele de cosmetica din Ro pt ca de ex ceara este refolosibila....si asa sunt sensibila....iar cu faza de benzi de unica folosinta.....nu ma incanta sunb nici o forma....cea mai buna cosmeticiana sunt eu pt mine [hopsieu] cu prietenie aniella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by country girl
Frecati si voi pielea sub dus cu un burete mai aspru. Zilnic. Firele de par care au tendinta de a se incarna sunt descurajate asa. Si hidratati de doua ori pe zi pielea. Cam astea-s sfaturile care ar functiona. Nu cresc sub piele din cauza aparatului, cu toate ca desi toate aparatele promit minuni "pentru mai multe saptamani nu zile" tot draqul ala e: saptamanal program de jumuleala[bang]
Eu m-am frecat cu tot ce am putut, dar cred ca firele mele sunt soi mai al dracului si tot pe sub piele cresc. Pt ca nu am gasit un scrab bun, am folosit chiar si faina de malai, ma frecam pana ma ustura, si tot degeaba. [bang][bang][bang] Acum m-am dat pe ceara, si parca nu mai e chiar asa, procentul a scazut la vreo 20% [:D] Lucia sotia lui Csaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Si eu sint fericita posesoare a unui Brown Silk Epil ,cum e cel de la : http://www.e-d.nl/images/Braun2170.jpg de care sint tare mindra. Iileana, am dat si eu pe vremuri parale-n vint [batcap] pe un epilator de-ala numa` bun de aruncat.Lucru care, de altminteri, s-a si intimplat,intrucit dupa a doua folosinta a facut explozie! Firele pe sub piele cresc mai ales la persoanele cu pielea foarte uscata.De aici nevoia de exfoliere si de hidratare. La mine ceara pe picioare nu are nici un efect. Sint blonda si firele de par sint extrem de subtiri, iar ceara le rupe, nu le smulge. Asa ca am fost teribil de inspirata cind mi-am luat micutul Brown galbejit care face toti banii din lume.Plus ca nu trebuie programare! Diana-Maria O,Tempora!O,mores!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roisin
Hai ca vin eu gigi contra, poate imi dati careva un sfat... Am un Braun Silk Epil de vreo 3 sau 4 ani Ma gandesc ca o fi imbatranit jucaria si i s-au tocit dintii, nu mai apuca bine... in cazul asta ce fac, il schimb cu altu' mai tanar sau ii pun proteza?
Cam tot de pe atunci aveam si eu Braun-ul meu din Ro. Acum cand am ajuns acasa m-a umplut de nervi: mi-a luat o juma' de ora o gamba[alcool]. Plus ca m-a ciupit si m-a iritat de m-a luat mama naibii. De-aia, de ciuda si oftica , l-am schimbat.[:D] Mi-am luat un Philips care merge super si nici nu am dat mult pe el: vreo 2 mil. Asta nu are el cine stie ce tehnologie de ultima ora dar e bine ca isi face treaba repede si destul de bine.
Verdictul pt masinaria ta: schimba-l ca si-a atins varsta de pensionat.[;)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut Braun - primul model iar acum cateva zile mi-am luat tot Braun Soft perfection like this: [url]http://www.braun.com/global/heidiklum/start.html[/url]... Ieri m-am depilat si sunt fff multumita mai ales ca atenuatorul de durere isi face traba cum trebuie.... Kerstin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Si eu votez pentru Braun SoftPerfection [cool]. E primul meu aparat de epilat si mi-a trebuit mult pana mi-am luat inima-n dintzi si m-am hotarat sa iau si de care sa iau. Pana acum ma faceam pe picioare si axila cu ceara (rece, de cand sunt in Germania), iar inghinal cu lama. Am folosit vineri epilatorul, cum ziceam pentru prima data, pe picoare si axila, si a fost super! Sunt absolut incantata de rezultat [^]. Sa vad acum cum va fi daca va fi cu firele de par crescute sub piele. Sper sa scap... Ah, si incercarea cea mare - peste vreo saptamana inghinal [:D]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...