Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

intrebari fara raspuns


Recommended Posts

Eu te inteleg. Ce pot sa iti spun e ca daca nu incerci, n-ai sa stii niciodata ce mare minune poti pierde daca nu incerci. Pana la varsta asta ai tercut prin multe, ai vazut ce inseamna o casnicie nefericita, ce inseamna o relatie reusita, ai trecut prin lipsuri, dar ai avut parte si de un anumit comfort. Ai vazut ce inseamna viata de cuplu fara copii. Nu vrei sa vezi ce inseamna sa ai un copil in viata ta? De iubit il vei iubi din prima clipa, prioritatile pe care le ai acum nu vor mai fi prioritati. Parerea mea e ca e pacat sa treci prin viata fara experienta de parinte. Nimic nu te poate schimba mai profund.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by elara
Yasmine, [flo] Ai o minune de baietel. [olala]Imi vine sa-l pap. [olala] Ancuta, te rog incearca sa fii mai blanda si mai toleranta. [flo] M-a intristat ce i-ai spus lui Yasmin. Sa ma astept si eu la aceleasi cuvinte? Sper ca nu e cazul. [flo] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Draga mea nu e nici o problema, putem sa facem abstarctzie de chestiile pe care nu vrem sa le citim. Nu potzi cere tolerantza oricui. Eu am incercat sa impartashesc ceva din experientza mea, cui nu-i convine poate sa nu citeasca, oricum era adresata strict lui Cami. Nu am dat nici un nick, cind am scris ca cine nu are nimic de spus sa se abtzina, deci cine se simte, a sarit la aparare :) Corinna, Andreas Noel, Alexandru shi Sven Alexander care s-a dovedit a fi Yasmin in devenire http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine,(si aici o rog si pe ancuta sa nu-mi poarte pica) sa stii ca mie chiar nu mi s-a parut deplasat sa ceri celor care fac reprosuri sa se abtina. In fond atitudinea ta era concilianta dar mai rau ai suparat-o. Ancuta, eu nu am interpretat ca Yasmine ti-ar lua dreptul la a posta ci doar te sfatuiasa te temperezi si eventual sa iti spui in gand ce gandeai rau ca sa nu superi....daca tot nu poti ajuta...ce rost are sa o mai si certi, adica sa scrii pe forum? Poate ai crezut ca remarca aia o va ajuta? Nu stiu ce sa mai inteleg. Poate asa ai crezut tu. Dar oricum e limpede ca si Cami a sesizat ca fiind ceva "oribil" sa spui cuiva acel lucru. La asta s-a referit si Yasmine, cred eu. Uffff, sper ca nu nasc si eu o disputa. Ancuta eu stiu ca esti o draguta si ca te aprinzi mai usor, am vazut ec frumos ai procedat la "scuze". Doar un om de caracter face asta. Deci intelegi ca Yasmine nu a vrut sa te supere. Si nici eu. Pupici si flori pentru toata lumea. [pup][flo] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cami, eu sunt mai practica si am sa-ti spun ca in viata nu-ti par rau de lucrurile e care le-ai incercat si dupa cele pe care nu le-ai incercat. Altfel spus, ce alternativa ai? Ori treci la treaba si vezi cum e, ori te mai intrebi inca x ani, pana cand varsta o sa fie prea inaintate ca sa mai poti face ceva si apoi o sa inceapa sa-ti para rau ca nu l-ai facut cand erai tanara. Te inteleg ca iti pui asemenea intrebari si asta inseamna ca esti un om cu capul pe umeri, nu te arunci inainte si apoi gandesti. Depinde numai de tine daca ai sa iti continui cariera, daca ai sau nu o casnicie fericita, nu de copil. Cu exceptia primelor luni, un copil poate merge cam peste tto und emerg si parintii. Ei bine, nu la discoteca sua in bar dar pt momentele asta puteti angaja pe cineva. Elibereaza=te de preconceptia bonelor care alearga numai dupa bani si fac treaba de mantuiala. Si ele sunt mame sau bunici si stiu ce-i aia un copil. Sunt si persoane egoista pe lumea asta dar nu te obliga nimeni sa o iei in casa. Lasa tu cazurile nefericite, casniciile destramate si alte minuni pe care le tot citesti aici sau in alta parte, ele sunt doar o parte din viata din jurul tau. Doar pt ca nu ne strigam fericirea in gura mare nu inseamna ca nu avem parte de ea. Daca e sa ramaneti impreuna, o sa ramaneti, cu sau fara copil. Daca nu, nu. Mai lasa si timpul sa-ti arate ce poate face, nu incerca sa rezolvi probleme ce eventual, intr-un viitor cinestiecand, s-ar putea sa apara. Aici parintii ce vor sa mearga pe role isi iau carurior cu roti cu aer si pleaca la plimbare chiar din prima zi. Noi mergem cu 2 copii, unul la mine pe bicicleta si unul in carut, impins de tati care e pe role. In afara de locurile de care ti-am spus, mergem aproape peste tot cu ei: la bere pe terasa, in excursii, la padure, etc.etc. Peste cateva zile venim in tara cu amandoi, cu masina. Spune ceva ce vei vrea sa faci si crezi ca n-ai sa mai poti din cauza copilului si iti dam noi solutii. Nu stiuc e sa-ti mai spun ca sa vezi ca nu-i asa de negru. A, da, am uitat sa-ti spun ca in descrierea ta mi-am revazut sotul: experienta zero la copii mici, cum vedea unul zicea: uite-l, acuma urla, sa vezi ca acuma incepe sa urle. Atata stia el despre bebei. Vrei sa-l vezi cum alearga intr-un suflet acasa ca sa-si vada odorasii? Si cu cata dragoste ii saruta si ce mandru e el de mamica lor? Si-a schimbat programul ca sa avem timp dupa-amiaza sa iesim in oras, sa facem ceva impreuna. Daca e frumos afara iesim zilnic cu bicicleta, sau in parc, la picnic, uite ca la piscina anul asta nu am ajuns dar mai e timp. In weekend rar se intampla sa fie soare afara si noi sa stam la tv, de regula mergem la plaja, la baie, in vizita s.a.m.d. Ce sa-ti mai zic... nu mai stiu ce... decat ca iti inteleg temerile si sper ca ai sa te "lepezi" de ele. Mult succes! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yasmine, elara, credeam ca am rezolvat problemuta aia pe pagina precedenta. Sau voi cititi pe sarite?
quote:
Originally posted by ancuta06
Imi cer scuze, nu am vrut sa sune asa urat ce am zis in prima postare. Adevarul e ca incercam sa ma pun in locul ei, sa inteleg ce simte, iar fiind cu al meu bebe in brate, imaginandu-mi ca nu l-as avea, ca nu l-as dori....mi s-au parut ganduri de neconceput. Am fost revoltata. Adevarul este ca, copii ar trebui sa aiba doar cei care si-i doresc cu adevarat PS in a doua postare am fost mai detasata. Sper ca nu am jignit si acolo. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...