Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Iasi (5)


Recommended Posts

Raluca,gind la gind...parca stiam eu ceva ca si tu ajungi acasa. Va fi super!Abia astept!Sa vedem ce mai zic si celelalte fete si stabilim ora. Cristinica,daca e 9 dimineata e foarte bine,fiindca se satura si Mihnea de zbintuiala pina la 14,30 ! Mai asteptam propuneri .. A,cu pizza cred ca putem proceda ca si data trecuta ..daca sinteti de acord![:D] 1.Raluca 2.Patrick , Andra , Cristina si Cristi 3.Otto, Matei,Gabriela si.. Paul? 4.Mihnea , Cristina si Cristi 5.Anna Maria,Teodora si bebelino din burtica 6.Alex,Gabi(Acvi)si Titel 7.Erica,Elena si Vio 8.Alex,Carmen si Ladi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
am disparut 2 zile si voi ati si ajuns la episodul 5,mai ce harnice mai sunteti! [q][q][q][q][q][q][q][q][q][q]cum va adunati toate si io no sa fiu[q][q][q][q][q]avem de gand sa plecam putin la mare pe 16 . [bang][bang][bang][bang]dar vrem si noi la intalnire[bang][bang][bang] hai mai fetelor chiar pe 18[q][q][q]daca plecam si nu ratam aceasta intalnire va rog sa-mi promiteti ,toate,ca mai facem alta intalneala si va voi cunoaste si eu pe:anna maria,tinatache,ralucami, si restul care care veti mai fi noute. eu va intreb acum :cine va mai fi atractia strengarilor daca eu lipsesc[:D][:D][:D][:D][?][?] va pupacesc Fabian si mami Lacramioara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voios si din Tatarasi! In primul rind sa zic [s] pentru data de 3 iulie lui Alexut (1 an si 3 luni, nu?) si lui Tudor! Si inca o data [s] pentru Matei G., "nascut pe 4 iulie". Sa cresteti mari, frumosi, destepti si sa aveti mult noroc! Bun venit Oana (ghinetz) si Stefan, bun venit Veronica (gulshan). Cu siguranta o sa va simtiti bine cu noi! Noi sintem bine, dar probabil ca stau foarte prost la capitolul organizare, ca nu-mi mai ajunge timpul sa intru pe forum. Erica e sanatoasa (implineste azi 5 luni) si ma straduiesc (de cind cu problema cu lapticul) sa-i dau 3 mese diversificate pe zi. Dar ea a ramas aceeasi fidela a tzitzei si, daca nu-i e foarte foame, stringe gurita, si se uita in alta parte, atunci cind vede lingurita cu mincare. Am gasit tot felul de smecherii sa o fac sa deschida gura, dar mai mult de trei ori nu-mi merge. E nostima ca nu plinge, dar imi da de inteles in fel si chip ca nu doreste sa manince "chestiile alea". Uneori miriie si apoi ma cearta pe limba ei si se uita la mine de parca ar zice: "ce, esti copil? nu pricepi ca nu-mi trebuie?" Abia astept intilnirea, sa va revad si sa cunosc mamicile cele noi. Atit doar, ca o sa am de muncit putin sa conving pe "cineva" sa se trezeasca devreme ca sa fim la ora 9 in Copou. Daca nu va fi vreme buna, mergem la Mall, la Kids Land ? Lacra, imi pare rau ca nu veti putea fi prezenti, sa mai vedem cit a mai crescut "cretzofolinul", dar va veti distra cu siguranta foarte bine si la mare. O zi buna tuturor! Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi iesence, Ma bucur f. mult sa va descopar pe forum. De fapt am fost indrumata de Cristina. Numele meu este Irina, nu sunt inca mamica, dar cu ajutorul lui D-zeu..... Am nunta in septembrie, la Traian. Cristina a fost foarte draguta si mi-a dat cateva detalii si sfaturi. Va rog si pe voi sa-mi impartasiti din experienta voastra. Nu stiu de unde sa iau un cameraman, ce sa cer de la el. Nu sunt inca foarte lamurita cum ma voi coafa etc. Imi puteti recomanda un cabinet de cosmetica? In alta ordine de idei, si cumva mai aproape de subiect, as vrea sa-mi recomandati un medic ginec. bun. Eu toate controalele le-am facut pana acum la Dna Dr AKAD(inclusiv o cauterizare de rana-recent), dar am citit o poveste nu prea fericita pe acest forum si m-am cam speriat. Va rog mult dati-mi un sfat. Va multumesc mult Pupati-va ingerasii din partea mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ne-ai gasit,iepurila!Mult noroc si de acum inainte!casa de piatra de pe acum si multa fericire!sa vina si bb-ii cit mai curind! Un medic bun,si la care merg majorit.fetelor de pe forum din Iasi e Dr.Grigore Mihaela(cab.Medis-Piata Unirii);iar un cabinet de cosmetica(o varianta)ar fi Sei Bella din Copou,dar sunt o multime in Iasul asta;poate iti mai recomanda fetele si altceva,eu ,una ma multumesc serviciile de acolo. Oricum,multa rabdare si noroc! [mamica]Teodorei[gravi]in 34 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena nu pot sa cred!!! Erica face 5 luni???!! Fantastic cum poate trece timpul![bis] Sa creasca mare si frumoasa![pup]
Iepurila eu pana acum tot la Maria Akad am mers si sincera sa fiu nu am avut nici o clipa sentimentul ca nu ar fi o profesionista. Cu mine s-a purtat destul de uman si chiar la un moment dat si mie si sotzului meu ne-a facut niste analize care nu ne-au costat nimic. Au fost "din partea casei"[:)] Singura doctoritza pe care NU o recomand este cea de la "Avicena" , Gabriela Stratan parca, un macelar cu chip de femeie si cu diploma de doctor[neand] E ceva de groaza. Eu am fost pt niste analize la ea la cabinet- cel de langa facultatea "Petre Andrei" si am ramas cu un gust amar si o greatza infinita. Plus ca retzetele trebuie sa tzi le faci la ea la farmacie si itzi pune niste pretzuri de te sperii. Salon de cosmetica nu stiu, sunt si eu in asteptari.
Fetelor revin cu o intrebare: ce agentzii turistice recomandatzi? Si alta treaba care ma framanta: are cineva idee unde se fac cursuri de limba japoneza in Iasi? Stiu ca la un moment dat, acum catziva ani buni, se faceau la Palatul Copiilor si chiar era o japoneza care preda. Dar acum orisicat am cautat pe net nu am gasit nimic. Prietenii mei din Iasi nu stiu nimic si voi atzi ramas singura mea sperantza. Va multzumesc anticipat pt orice informatzie.[flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iepurila ce ai auzit rau despre dr Akad,am si eu o prietena care a nascut un copil cu ea , acu (luna viitoare) il naste pe al doi-lea si n-am auzit-o plangandu-se. Felicitari si casa de piatra! Daca vrei te trimit eu la cineva sa-ti incerce o pieptanatura de mireasa...si cica au si cosmeticiana buna acolo. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...