Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Iasi (5)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by costiniuc
Salut fetelor Inca nu stiu daca ma numar printre mamici, dar ,,,,,,, Nici nu stiu daca scriu unde trebuie, tot ceea ce stiu este ca sint foarte ingrijorata. Pe 27 iunie a facut un test si pe 28 iunie alt test, ambele pozitive, in sensul ca a 2 a liniuta era de un roz pal, dar era, iar azi 8 iunie, am inca greturi, dar , dureri mari de burta si asta ma sperie. Nu stiu ce sa fac, sa iau analgezice sa nu iau, habar nu am. Eu nu iau pentru ca ma gindesc ca daca sint graviduta sa nu afecteze copilutul. Ce sa fac? costiniuc
Mergi repede la un medic si nu lasa timpul sa treaca,mai ales ca incepe week-end-ul. Dr.Grigore este foarte buna si te poate ajuta! Multa sanatate si asteptam vesti! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gabi,fa-ti rezerva de "genica"-adica de hirtie igienica. Au o problema cu ea si pina nu dau gata un sul pe zi,nu se lasa[:D]. Lacramioara,Mihnea sta in picoare la tuns,dar linga scaun,nu cocotat pe el.Fabian e mai inventiv [cool]. ...si Mihnea vroia sa "podetim",dar vremurile alea au trecut,acum nu-l mai intereseaza nici o poveste,nici o poezie,nimic in afara de cocotatul pe garduri,bare si vorbitul la telefon [tel],asa ca tot am un avantaj:am secretara personala..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata,la toata lumea! Elena,sa-ti traiasca Erica!Sa fie sanatoasa! Acvi,felicitari pt.realizarea lui Alex!Si noi ne muncim sa ajungem la aceasta performanta! Dr.Grigore intra in concediu de miine pina pe 2 aug.Asa ca e prea tirziu pt.programari la ea! o zi buna in continuare! [mamica]Teodorei[gravi]in 35 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Hello, Cam tarziu si cam rar de un timp, dar inca aici... Felicitari la puiuti, Gabriela sa iti traiasca baieteii si sa te bucuri de ei! Sa creasca mari si frumosi si aratosi si sa ne chemi la nunti! Si sa te ocupi de nepotei sa fie la fel de frumosi! Ti-am scris inca un PM sper sa ajunga la tine de data asta. Cum te mai simti, cum ti-au iesit analizele? Felicitari Elena, Erica e o adevarata dominisoara, o frumoasa! Felicitari Cristina, ai scapat de griji pe vara asta, bravo tie! Ce mai face Mihnea Jucausul? Lacri, concediu placut si vreme buna! Acvi, Alex e baiat mare de acum. Ce mai face cu alergiile, asta erau sau era vreo intoleranta la un aliment? Bine ai venit iepurila si ana maria. Adriana, ce mai face Scumpetica? Felicitari pentru noile realizari! Sa scapi asa usor de grija pampersilor, e o chestie!!! Raluca si Tinatache sper sa ne vedem cand ajungeti in Iasi. Puteti sa ne treceti si pe noi pe lista, desi nu cred ca ajungem asa de devreme in Copou. In principiu ne vom stradui. Alex e un scumpici, a inceput sa pape bine si mai si doarme noaptea. Aseara l-am scos in Piata Unirii si a alergat dupa porumbei si de azi incercam sa folosim olita. De abia incercam. A inceput sa se joace cu cuburile si sa le aseze unul peste altul - pana acum eu construiam si el se repezea sa le darame, dupa care imi arunca cate un zambet victorios. De doua zile le aseaza unul peste altul si e fericit cand le vede ca stau. Am fost la dr. si ne-a spus ca e rau ca a inceput sa mearga asa repede!!! Nu mi-am batut capul sa-i spun ca doar nu l-am fortat eu! Ca cica ar trebui musai sa mergem la mare. Stim si noi asta, insa am ratat prima rezervare - am sarbatorit cei patru dintisori dintr-o lovitura-, de acum dupa 15 august..., dupa ce taiem motzul etc. De ce, daca nu e gras, se dezvolta bine, nu are piciorusele in "o" o fi rau ca merge de la 9 luni, nu inteleg. In fine, sa-l fi vazut ieri in Piata Unirii cum alerga dupa porumbei!!! cum le dadea sa pape. Ia un biscuite intr-o manuta si altul in cealalta. Musca dintr-un biscuit si apoi din celalalt si apoi dupa ce ii ramane prea putin in manuta ca sa mai muste desface palmuta si lasa sa cada restul de biscuite, apoi se da repede inapoi si asteapta porumbelul. La inceput nu m-am prins ce face, dar apoi am obwservat ca se uita la o fetita mai mare care hranea porumbei!!! si am vazut ca imita ce facea ea! halal maimutica. Noi mergem in fiecare sambata si duminica - si uneori si in timpul saptamanii - seara, dupa ora 17,00 in Copou in parc, la "Lei" sau la Parcul Expozitiei la leagane... Ne mai vedem pe acolo? Va sarutam si numai bine. Alex si Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu bineinteles ca am intrat cu intarziere pe site dar mai bine mai tarziu deact never. Asadar: LA MULTI ANI GABRIELA!!! Cu sanatate si fericire! Si impliniri si de toate numai bune! Sanatate la puiuti si voua si sper ca ai petrecut frumos! Pupici si sa auzim de bine! PS si voua restu' de mamici pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua, fetelor! sunt suparata. am citit la probleme legislative ca as putea beneficia de un salariu bonus pentru nasterea unui copil cf CCM din 2003 cand s-a nascut copilul. am depus cerere la scoala unde lucrez si am primit astazi raspuns ca nu exista asa ceva si ca oricum drepturi de acest gen nu se acorda retroactiv. [bang][bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit, mamici din dulcele targ al Iesilor![bis] Mai primiti o tanara aspiranta la mamicie? [il] Ma numesc Dana si sper ca in cel mai scurt timp posibil, sa devin si eu mamica.[fetita] Ma bucur ca v-am gasit si sunt mandra de voi, pentru mini-forumul deschis in cadrul DC... imi place foarte mult ca sunteti unite si prietene, am vazut si pozele de la intalnirile din Gradina Botanica (ooof... de cand n-am mai ajuns acolo... cred ca de asta toamna [V]). La intrebarea referitoare la a recomanda un medic ginecolog bun, eu as indrazni sa v-o recomand pe dna dr. Carmina Sasch de la Maternitatea Cuza Voda. Mie mi-a fost recomandata foarte calduros, eu am fost la dansa pentru un control de rutina, e foarte deschisa, pasionata de meseria ei si am auzit multe lucruri bune despre dansa. Kittutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaa,da ce vreme aiurea. Meteorologul de serviciu ce prezice pentru duminica?[:D] [flo]Elena nu te supara pe mine! Vero,trebuie sa-ti dea indemnizatia obligatoriu,daca ai nascut in 2003.Si eu lucrez la salarizare,in invatamant si am acordat si retroactiv ajutorul mamicilor. Singurul motiv pentru care nu iti dau,ar fi lipsa de fonduri. Kittutza, Bine ai venit si abia astept sa ne intilnim.Speram sa vii si tu duminica!Pupici! Te trec pe lista?[:D] [flo]Cristina si Mihnea cel "cumnitzel"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...