Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Iasi (5)


Recommended Posts

Cristina, multumesc pentru intampinare! [bis] Mi-as dori foarte mult sa vin la intalnirea voastra duminica, insa imi reportez participarea pentru o ocazie ulterioara... duminica voi fi deja plecata din Iasi in concediu... Uraaaaaaaaa!!!! [bicla] Am 3 saptamani de concediu, in care mi-am propus sa ajung si la mare si la munte, va rog sa-mi tineti pumnii sa am vreme buna. Mama dar ce vreme aiurea e la noi la Iasi... Si dimineata, plecand ca nebuna rapid, rapid ca intarziam la scarbiciu... nu mi-am gasit umbrela, asa ca e SIGUR ca va ploua torential. [:D] Astept sa ne auzim astazi cat mai des pe forum! Pupilici! [pup] PS: Cine spunea ca sta in Tatarasi??? [il] Kittutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cristina multumesc mult pentru urari, esti super dragutza!... Concediu placut si tie, sa ai parte de aceleasi lucruri bune pe care mi le-ai urat mie! [pup]Nu-i nimic, povestirile mele din concediu le vei citi pe forum cand vii! Sper sa am si ce povesti! [il] Deocamdata sper sa fie vremea buna, sa vin bronzata-bronzatica! Kittutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, pentru duminica zice ca va fi partial innorat si maxima de 28 de grade. Sa speram ca va fi frumos si ca inca nu a venit toamna, vorba cuiva, tot de pe forum. Noi am fost tare ocupati cu pregatirile pentru venirea nasilor Ericai. Apoi, in we ne-am tot plimbarit. Duminica am ajuns chiar si la Cetatea si Manastirea Neamt. Pina la Cetate Vio a urcat cu Erica in port-bebe. Dupa asa un efort[:D], micuta a tras niste urlete, ca tot se mira nanul si se intreba cum plinge copilul acesta. Evident ca s-a calmat la tzitzi a lui mami dupa care a adormit tun. Dar eu n-am mai putut intra in Cetate, am ramas cu ea pe o bancuta, sa doarma. Vreo doua ceasuri am petrecut si la Pipirig, la parintii mei, si taaare mult m-am bucurat ca am mai iesit si eu din rutina si din Iasi. A fost obositor, dar a meritat. Simbata Erica s-a rostogolit singura pentru prima data pe burtica si de atunci o tine tot asa. Azi dimineata am gasit-o dormind pe burta. Pentru mine e un eveniment si trebuia sa-l semnalez aici. Numai bine tuturor! Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incep cu multumirile ca la Oscar: deci multumesc tutror fetelor pt urarile de aici si de la felicitari, multumim Elena pt timpul probabil de duminica si in final va multumesc fetyelor ca existati. Mai Elena ce mandra trebuie sa fii de progresele Ericai. Ar fi bine sa-ti notezi pe undeva, ca sa-ti aduci aminte peste ani. Lacri, concediu placut si vreme frumoasa. Si tie kittuza. Fetelor noi, bine ati venit printre noi, abia astept sa ne intalnim. Pupici la toata lumea, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,bine v-am gasit... Ma bucur ca ne completam "grupul" cu noi membri si sper sa en cunoastem si pe "viu". Saptamana trecuta am fost cu ALex la dr. caci mi s-a parut ca ar fi racit si printre altele dr. mi-a spus ca 1) Alex a inceput sa mearga prea repede(!!), ceea ce m-a uimit si dezorientat un pic, ca doar nu l-am fortat noi sa mearga si ca 2) va face nu stiu ce reorganizari, nu a intrat in detalii... Sa va spun ce am patit. Luni am fost cu Alex la dr. sa imi dea o reteta pt ca face diaree - se pare ca dintisorii - al 6-lea - il innebunesc. A iesit cu ceilalti odata,dar e cel mai mic, parca creste mai greu. Si surpriza, dl. dr. are o asistenta noua - batrana - care m-a luat in primire de la usa, cu tot felul de intrebari despre baiat... Intai m-am uitat urat la ea ca prea devenise familiara cu mine - ma seaca ca in "locurile publice" sa vina asa cineva si sa ma ia la per tu si sa se bage peste aerul meu... Apoi m-a enervat de-a dreptul cand m-a intrebat daca ii mai sterilizez inca biberoanele. DA. S-a luat de mine ca cica de la 8 luni nu mai trebuia, ca de aia copilul nu are anticorpi si face diaree. Eu credeam ca de la dintisori, nu de la lipsa anticorpilor! I-am spus asta si s-a ratoit la mine ca stia ea mai bine. I-am spus ca am venit sa vorbesc cu dr. si ca ma lipsesc de sfaturile ei si atunci mi-a spus ca "stie ea mai bine decat dr," ca are experienta, ce "dr. a nascut copii?" . La faza asta i-am spus ca bine si am vrut sa plec, ca nu merita sa imi pun mintea cu ea, cand a aparut dl. dr. si m-a invitat inauntru. I-am spus ce vreau si asistenta s-a bagat peste mine, sa explice ea ce vreau, ca eu adica nu stiu sa vorbesc. Bai tata, mie faze de astea nu mi s-au mai intamplat, am mai vazut la TV, dar pe viu!!! si cu mine in distributie! I-am explicat dr., ca daca nu ma lasa madam sa vorbesc renunt la serviciile lor si am dat sa plec. Atunci asistenta a fost poftita afara si ce credeti ca am aflat? Nu era asistenta dl. dr., el a crezut ca venise cu mine!!!!!!! Ca la Stan si Bran, nu? Asa zisa asistenta era "cineva" cu probleme mintale care se imbraca in asistenta medicala si isi dadea cu parerea. Dar interpreta bine rolul, nu alta. Cei care au venit sa o ridice spuneau ca nu e primul cabinet unde intra si se da cadru medical. Sotul meu a zis ca sunt prea stressata si de asta m-am ambalat si am intrat in jocul ei, si cred ca are dreptate... Doamne ce faza! Asadar, totusi, pana cand sterilizez bieroanele? Va sarut si numai bine, Carmen si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,dragalaso,risu-plinsu ,nu alta, peripetiile voastre. Nu cred ca e vreo problema ca Alex a mers prea repede.Stiu un baietel care a mers de la 9 luni ,acum are 4 ani,e sanatos tun si vioi cum nu se mai poate.Care-i problema dr.,de fapt?Adica te "baga in sparieti"degeaba. Sa-ti spun cum am procedat eu cu sterilizatul: Fiindca l-am alaptat,si ii dadeam doar ceai cu lingurita,ii fierbeam o data pe zi,pina la 2 luni canita si lingurita,apoi 1 data la 3 zile,iar de 6 luni 1 data pe saptamina.Suzeta tot odata pe saptamina pina pe la 7 luni,apoi deloc ,iar bineronul de lapte-de la 8 luni a baut lapte praf cu biberonul-l-am sterilizat odata la 3 zile timp 1 luna,apoi deloc.L-am spalat bine cu apa,axion si peria speciala,clatit bine si gata.A,singura sterilizare o faceam biberonului de lapte si atit;canitza,linguritza,farfuriutele nu le-am sterilizat de la 6 luni. De la 9 luni,saluti sterilizare de biberoane. Pupicei nazdravanului! [flo]Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...