Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Iasi (5)


Recommended Posts

Mai fetelor, mai iesencelor, cu ce culoare tre' sa scriu sa-mi cititi si mie mesajul? Verde? Albastru? Cafeniu? E a doua oara cand va scriu si va rog din inima de copchil pricajît sa-mi ziceti si mie daca stiti sau ati auzit de doamna invatatoare Maria Gâtlan! Copil fiind, paduri cutreieram prin Podu Ros...pe la Generala 11...si-am avut o invatatoare de zahar. Plecand din Iesi, dupa cativa ani am aflat ca doamna Gâtlan se mutase la Liceul de Muzica. Eu i-am pierdut urma...si tare i-as mai scrie, ca dor mi-i de dansa...Oare cine ma va putea ajuta? http://www.geocities.com/vektros/Pagina_Vektroasei.html "Work like you dont need the money, Dance like no one is watching, Love like you have never been hurt before." -Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Vektros, Am lucrat si eu in invatamant, dar din pacate nu am nici o persoana cunoscuta la scoala 11... si nici la Liceul de Muzica. O idee ar fi sa suni acolo, la sercretariat si sa intrebi de dansa, dar acum este vacanta, este o luna de cand s-a terminat scoala si ma indoiesc ca sunt sanse sa o gasesti. Cel mai bine zic eu ca ar fi sa astepti inceperea scolii, repsectiv 1 septembrie, cand cadrele didactice isi incep activitatea, si apoi sa reiei cercetarile. Imi pare rau, dar mai mult de atat nu stiu ce sa-ti spun. Te inteleg, pentru ca si mie invatatoarea (doamna Maria Crasmariuc) mi-a fost ca o mamica si tin la ea enorm! PS: Beton pisicii tai! Si eu am la maica-mea 3 pisici si cu pisica mea personala [il] a 4 a... e neagra si e o scumpete de pisica!!! Are vreo 3 luni. Sa-ti traiasca motanoshii! Kittutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vektros-buhuhu ca te citesc [:D]: Io cand eram la sc 11 (profa cu cateva ore, nu cu norma intreaga) nu am cunoscut nici o invatatoare cu numele asta. Asta era in anii 98. (parca a trecut o vesnicie de atunci [:D])Asa ca incearca la liceul de muzica sau unde stii ca s-a transferat. pupici la iesence[pup] ~~Adela &[zana]Julia -2 ani-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buhuhu Adela! Profit de ocazie si te invit sa ne si buhuhesti, nu numa' sa ne citesti![zz] Doamna Maria Gâtlan se mutase la Liceul de Muzica de prin '88-'89. Locuia pe Aleea Rozelor si umbla mereu imbracata in negru. Era inalta, zvelta, cu parul lung, negru, strans intr-un coc. Sotul ii murise la vreo doi ani de la casatorie si de atunci n-a mai lepadat doliul. Avea o fetita, Carmen parca, studenta la Litere la franceza pe vremea cand io prindeam muste cu abecedarul...Chiar n-o stie nimeni???[:(] http://www.geocities.com/vektros/Pagina_Vektroasei.html "Work like you dont need the money, Dance like no one is watching, Love like you have never been hurt before." -Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Cristina, Alex merge din ziua in care a implinit 9 luni insa piciorusele lui arata bine, nu are paranteze... merge ca o ratusca, dar cum poarta pampersi si e la inceput e normal sa mearga ca o rata, nu? Nu il inteleg pe dl. dr. si pace si sper sa ajungem la mare cat de repede - deja Ladi vorbeste de luna septembrie!!!! nu mai e august... Asta e... Daca puiul a facut febra la sfarsitul lui iunie... asta e. Macar e constient - cum era si in anii trecuti de altfel...- ca trebuie dus copilul la mare. Bine ai venit Vectros, eu cunosc pe cineva la Liceul de muzica si am sa intreb. Cand? Nu stiu, cand ma voi intalni cu persoana respectiva, candva saptamana asta. Ce chestie... Si eu mi-am respectat mult profesorii... dar invatatorii... din clasa I si pana in a IV-a am avut 4 invatatori... Inafara unuia din clasa a II-a care a venit in trim 2 si era f. batran si a unei alte doamne in clasa a III-a nu imi amintesc cu placere de nici unul. Iar de doamna din clasa I-a chiar deloc cu placere. Ma bucur pt tine ca ai avut parte de invatatori buni, e un mare noroc. Am sa vad ce pot afla. Va las ca s-a trezit Mutzunachi si la 12,00 trebuie sa fug la scarbici. Pa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,nu-ti mai fa atatea griji...Catalina mea merge de la sase luni tinuta de manute,pe la opt mergea deja numai de o manuta si apoi singurica si nu a patit nimic la picioruse... Asa probleme mi-a facut si dr mea care nu a fost de acord s-o pun in portbebe pe Catalina de la doua luni,zicand ca o sa aiba probleme cu coloana...si uite ca nu mai are nimic. Sa-ti traiasca bebe Alex si mai lasa grijile...daca ar fi avut probleme cu piciorusele nu ar fi putut sa mearga ...la noua luni.. Hei vectros,si eu am avut o invatatoare inalta slaba cu par lung bruneta care se imbraca numai in negru(ca-i murise sotul) dar se numea Bradateanu...! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Carmen, ma bucur ca mi-ai intins o mana de ajutor. Esti o dulce! M-a ajutat deja Palmyrah (Cristina), careia ii mai multumesc o data!Am gasit adresa! Va vine sa credeti? Chiar azi ii scriu! Iuhuuuuu![berica] In legatura cu invatatorii mei...hmmm...in primii doi ani am invatat pe Copou (Bd. Karl Marx pe atunci) la Scoala Primara 33. Cred ca era ultima scoala primara din Iasi, ca in rest toate erau generale...si am avut un invatator...o bunatate de om! Gosav Gheorghe! Cald, omenos, cultivat...ne canta la vioara in orele de muzica! L-as fi cautat si pe dumnealui, insa...nu stiu...era foarte in varsta cand mi-a fost invatator...nu cred sa-l mai pot gasi...doar o minune Dumnezeiasca...Din clasa a treia m-am mutat la Generala 11...doamna Maria Gatlan mi-a fost ca o mama...m-a luat de cateva ori in casa ei cand ramasesem fara cheie, odata mi-a umplut pumnii cu capsune...ma lasa sa ma joc cu fiica ei, studenta pe atunci, care-mi arata toate nazdravaniile din revista "Pif"...mi-a insuflat placerea de a scrie...Ce mai! Am avut niste invatatori traznet! Poate de aceea m-am facut si eu invatatoare!!!![:)] Va multumesc mult, fetelor si va urez un "Copou insorit"! Vera http://www.geocities.com/vektros/Pagina_Vektroasei.html "Work like you dont need the money, Dance like no one is watching, Love like you have never been hurt before." -Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vektros
Mersici de pisici si de sfaturi. Cu telefonul e mai greu...fusul orar, alea-alea...Poate ca o fi iesit la pensie...[:(]
Cu placeric, draga Vektros. [il] Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult decat niste simple sugestii. Daca ar mai fi fost inca activitate, as fi sunat la Liceul de Muzica sa intreb de ea, dar asa... Daca nu te deranjeaza sa astepti pana pe 1 septembrie, am sa ma interesez atunci. Ce spui? Kittutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai...sarumana, ce sa zic? Sunteti niste bombonici! Da', ziceam mai sus ca am gasit adresa! Iuhuhu! Pupici cu arici, cu furnici si cu urzici! http://www.geocities.com/vektros/Pagina_Vektroasei.html "Work like you dont need the money, Dance like no one is watching, Love like you have never been hurt before." -Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...