Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa zic da sau sa zic nu?


Recommended Posts

draga elara sa-ti spun eu cum sta treaba cu intratul in ultimul an de facultate...sunt nascuta in feb...si eu fiind copil mai destept si mai dezvoltat fizic ai mei s-au gandit ce ar fi sa ma dea la 6 ani la scoala...cu intelgenta au cam nimerit-o ei ca mai terminai liceul si printre primii ca faculta am cam impartit-o 2 ani in cj si ultimii 2 ani in or zic eu ca ii altceva...pai socotin ca eu ain `89 aveam 6 ani si eram in cls I socoteste sa vezi ce iese [cool]...trebuie sa iti dau dreptate la faza cu ghimpele...mamica dulce multumesc pentru maturitatea pe care mi-o impartasesti...daca mama mea nu ar avea probleme care le are la fel mi-ar fi vorbit...cu ea este destul de greu de comunicat....de cand mi-a murit fratele a cam luat-o putin mai mult pe aratura[:(!][:(][:(][:(] si credeti-ma ca de cele mai multe ori ma gandesc prima data la ceea ce ar simti ea fata de o persoana...intr-un fel ma simt lasa ca nu pot sa am propria viata...sa-mi iau propriile decizii cu privire la viata sentimentala...dar avand in vedere prin cate au trecut si de cate au avut parte....numai eu sunt unica bucurie...unicul lor sens in viata...sincer inclin destul de mult sa-l parasesc cu orice pret...cred ca este cel mai bine....daca am mai renuntat odata si chiar pe ultima suta de metri....acuma i nimika [:)][:)]...nu stiu de ce am un ghinion cat populatia chinei de mare in dragoste...tzuchi astept astept ca doara frumoasa-i viata,.....(sar in sus de bucurie ca sunt singura)ancuta06 good point....numai ca ii cam lunga asteptarea asta sper sa si merite intr-un final ca de nu la 1km juma` ii de mine manastirea[:)][:)]CryssUK crede-ma ca si eu daca vreau sa am un copil...prima data sa am o casa...un job...sa ii pot asigura tot ceea ce are nevoie...si crede-ma ca stiu cam cum este sa cresti un copil...din cls a5a de cand s-a nascut nepotica mea tot cu mine a fost si mai mult eu ii sunt pe post de mama...dar daca o sa am cele de care am amintit o sa stau sa ma gandesc daca mai si am nevoie de un tata..[:)][:)].Sa va traiasca copilasii si numai bucurii sa aveti din partea lor...drept ii ca vad putin mai altcumva casatoria...nush daca o sa mai am curajul vreodata sa ma marit,....dar cred ca asta este cu totul o alta problema...numai bine... cu respecte si prietenie aniella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ok, am inteles. [flo] Dar nu mi-ai zis ce are el de gand, daca o sa faca sau nu o facultate. Si nu mai fi asa de prapastioasa. Esti inca tanra! Daca aveai vreo 30 si nush cati ani pe langa si erai la fel de singura? Daca cel care au varsta asta nu dispera, tu de ce vorbesti de calugarie? Nu dispera. Ce-i ala tau e pus deoparte! [:D][olala] Crede-ma ca si eu am patit asa si iata ca a aparut si fat-frumosul meu la care incetasem sa mai sper. Si sunt foarte fericita ca l-am cunoscut. Citeste la "cum v-ati cunoscut partenerul" sa vezi cate povesti de iubire minunate s-au nascut pe net. Nu ai unde sa il cunosti pe strada? Nu poti iesi la cautat asa pe alei, e firesc. Nu te invita nimeni al petreceri? Cauta-l pe net ca spui ca la internet ai acces si se si vede ca doar esti aici cu noi. Sigur si el te asteapta undeva. EL - cel care iti e potrivit tie, care te va face sa simti fluturasi in stomac cand il vei vedea. Cel care sa aiba aceleasi ambitii ca si tine de la viata, acelasi nivel cultural...aceleasi preocupari si dorinta de aa intemeia o familie frumoasa. Spune sincer ce-ti doresti (cum ai scris si aici) pune-ti o poza si el te va cauta sigur. Sau ei [:D]. Iar tu alegi. Iat cateva adrese: noi2, amn2 si mai cauta pe trafic.ro al sectiunea matrimoniale alte adrese de site-uri de acest gen. Am incredere ac vei sti sa alegi si nu vei cadea in capcana oricarui neserios. Te pup. [pup] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Aniella, Nu te supara, dar cred ca esti putin confuza si nu stii nici tu ce vrei...sau te razgandesti atat de repede de la o zi la alta...ca este cam acelasi lucru. Exact asa cum ti s-a spus ai doar 21 de ani, mai ai atatea de invatat si descoperit, sa te mariti doar de dragul maritisului...mi-e imposibil sa inteleg. Si chiar daca te-ai casatori pana la urma, aveti unde sa stati, cu ce sa va intretineti, pentru ca spune o vorba romaneasca "dragostea trece si prin stomac". Ca sa nu mai zic de cresterea unui copil cat costa. Eu am plecat de putin timp din tara si stiu bine ce costuri sunt pentru viata de zi cu zi. Iar daca incepi si lucrezi undeva si faci imediat un copil cam pierzi experienta de lucru si iti va fi mai greu ulterior. Sunt atatea de discutat, dar in final, gandeste-te bine ca mariajul il faci pentru o viata si este o legatura care presupune participarea a 2 oameni in egala masura, si cu bune si cu rele, nu este o haina pe care o arunci daca nu iti mai place. Este ca la croitor: masori de 10 ori si tai o singura data!!! Iti doresc intelepciune in alegrea pe care o vei face. Carolyne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniella, ce-ar fi sa lasi deoparte gandurile de casatorie, bebelusi...si sa iti propui teluri mai mici, care depind de tine. Nu mai cauta un sot, ca te va gasi el, cand nu te astepti. Traieste-ti viata, pana atunci, fara sa te gandesti prea mult la viitorul indepartat, si in cazul in care incepi o noua relatie, nu te gandi la casatorie. Abia dupa ce evolueaza mai mult, exista dragoste intre voi, este ceea ce-ti doresti tu de la un barbat...etc...abia atunci sa iti mai vina in cap ideea de a te casatori. Deci, ia-o mai usor. Desi iti inteleg dorinta arzatoare de a avea o familie, hai sa-ti zic ceva. Eu am vrut un bebe de cand aveam vreo 17, 18 ani, sau de mai devreme. In ultima relatie pe care am avut-o, desi stiam ca nu e de viitor, nu m-a interesat. Eu vroiam bebe. Nu am ramas gravida, iar dupa ce ne-am despartit, am vrut doar sa fiu singura. Vroiam sa fiu single o perioada, sa-mi vad doar de servici, de familia mea, de prieteni.....Si crede-ma, din tot sufletul meu simteam asta. Nu mai vroiam relatie, cel putin o perioada. Ei bine, pe sotul meu l-am cunoscut la cateva zile dupa decizia mea de a fi single. Si dupa 5 luni de cand l-am cunoscut, eram graviduta. Si fericita. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aniella
[...nici asta nu stiu daca sa o fac sau nu....el vrea un raspuns....eu il am pe nu stiu....
E suficient de evocator. Daca raspunsul tau era da, l-ai sti deja, si nu ai avea nevoie de o parere exterioara. If you want to win you have to learn to be a master of the game.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aniella..cred ca ai ajuns deja la o concluzie...sa ne-o impartasesti,dupa cum vezi,ne.am gandit mult la tine cu toate. elara,cat despre 21 de ani si facultatea..e ok. Eu am terminat liceul inainte de 18 si fac inainte de 22,asa ca...se poate![^] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acuma ca pot sa zic ca am parte de o asa zisa familie...eu cu unchiul si varu meu....incep sa ma gandesc mai bine la casatorie...deja dupa vreo 2 luni fara pauza "publicitara" de sta pe la mama pe acasa si cu viata de casnica si scoala dau semne de oboseala...si vreau ceva in genul time out...gresala a fost a mea ca m-am mai chinuit sa ma stresez cu gandul de maritat...el nu vroia decat asta...poate mi-a placut sa ma amagesc singura...cat despre varianta cauta pe site uri iubirea deja ii veche la mine si nu mai merge...inca mai sper ca poate mi se va arata ceva mai bun si din realitate...acel care sa ma faca sa mi pierd capul cum mai spunea cineva pe aici...va multumesc ca mi ati fost alaturi...eu nu am prieteni...nu am avut cu cine sa ma sfatuiesc si avand in vedere ca eu sunt cateodata cam zapacita si aiurita poate ca m-as fi dus si la ai mei cu niste hartii semnate...viata este frumoasa...si sa fie placuta cateodata trebuie sa si suferi....chiar mi-a facut placere sa aflu cum v-ati cunoscut sotii sau sotiile....cat de mandri sunteti de ceea ce aveti...ce inseamna o casatorie...ce inseamna o familie a"ta" cum mi-am dorit eu...cred ca am avut o perioasa aiurea,,,,si cel mai bine ii de mine cu viata mea de singura...ii cea ce mi place cel mai mult...deocamdata nush ce mi mai doresc...sunt destul de confuza pt ca am pierdut destul de multe intr-un ritm prea alert...la fel am facut schimbari radicale in viata mea...mi-am schimbat scoala...am alti colegi...este alt oras...nu eram pregatita pt asta...de data asta macar am facut fata mai cu succes dacat in cj.... cu respecte si prietenie aniella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...