Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A woman's gotta' do...


Recommended Posts

quote:
Din cite am inteles eu, sotul Sinzianei e mai mult plecat, in interes de serviciu, asa ca probabil ea nu a avut incotro si a trebuit sa faca mutarea singura...
In acest caz Sanzi,se schimba situatia! Te-am inteles si uita ce ti-am spus![pup] Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
TRebuia sa mentionez de la inceput...sotul meu e ofiter maritim si e plecat cateva luni bune...asa ca nu prea are cine sa faca inafara de mine, sau pe cine mai prind in vizita...hahaha!!! asa ca am pus bratul... imi place sa fiu independenta si sa fac singura tot ce imi propun... dar cel mai mult ma laud si cu treburi migaloase, am aranjat toate firele ca un profesionist, cu clestisoare de-a lungul tocului usii...pai sotului meu i-ar fi trebuit o zi intreaga sa le dibuiasca, eu in 2 ore eram gata... Si apoi mie daca mi se pune pata, si vreau sa fac ceva, nu mai am rabdare sa astept sa ma ajute nimeni...(caci initial imi facusem planul cum sa aranjez si socru mi-a promis ca imi trimite un om sa le mute...) dar pe mine m-a lovit...vroiam o schimbare!!!! si m-am descurcat singura... Concluzia: femeile pot sa le faca chiar pe toate !!!!!!! Sinzi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Clopotzel
Sanzi, gresesti. Asa am fost si eu pana ieri. Faceam de toate, inclusiv am zugravit singura...iar el venea si se tolanea, iar daca il rugam sa faca ceva...trebuia sa ma rog si ii prezint diverse motive... Aseara m-am certat cu barbatu-meu. M-am saturat sa fiu sluga. Gata pana aici. Azi sunt cu nervii furculita si nu sunt in stare sa fac nimic bun... Sanzi, nu te mai stresa atat ptr ca sa stii ca nu vei fii mai apreciata daca ii faci lui treaba. Sunt femei care nu se streseaza cu multe ..si sa vezi ce frumos stiu sa le intre barbatii in voie...iar cele care dau in branci de treaba...[bang] Gata, ma opresc aici, nu va stric si voua ziua! Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
ma recunosc in ceea ce ai scris tu! din pacate... [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Concluzia: femeile pot sa le faca chiar pe toate !!!!!!!
[majoreta][olala] dar unoeri nu merita sa te arati ca le stii pe toate...ca "fiecare pasare pre limba ei piere". M-am regasit in ceea ce spuneai tu
quote:
imi place sa fiu independenta si sa fac singura tot ce imi propun...Si apoi mie daca mi se pune pata, si vreau sa fac ceva, nu mai am rabdare sa astept sa ma ajute nimeni...(
Si aici cred ca am gresit cand din dorinta de a vedea treaba facuta repede, am renuntat la ajutorul sotului. Si uite asa s-a invatat omul cu narav.[bang] Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, io nu cred ca esti sluga daca mai faci si din alea si din alea. Asistam ieri la o discutie intr-un magazin intre 2 tipe de acolo. Una dintre ele ii spunea celeilalte ca s-a saturat, ca ea nu mai vrea sa gateasca, sa spele, ca daca asta inseamna casatorie ea nu vrea sa se marite niciodata... Si pe mine cand ma apuca mut mobilele (noroc ca noi nu am aglomerat casa cu tot felul de obiecte mai mult sau mai putin utile), stiu sa decablez si sa cablez toate electronicele din casa, sa pozez un cablu (nu numai ca stiu, dar mai si fac din cand in cand) E adevarat ca sotu' nu gateste decat ceai [8D], dar ne scoate cel putin o data pe saptamana undeva la masa in oras Va mai zic una alta, dar deocamdata ma bat cu copilu' pa calculator. Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, cat ma bucur ca mai exista si alte fete care pun mina si fac lucruri "barbatesti", va spun asta pentru ca ne-am mutat de citeva luni in casa noua si eu am fost "sefa de santier", adica am cumparat materiale, am stat cu zugravii, am comentat cind ceva nu-mi placea cum iesea in ceea ce faceau zugravii, am vopsit tocaria, calorifere etc...... am fost nevoita sa i-au totul asupra mea pentru ca puiutul meu statea cu mama si eu eram la momentul acela in concediul de crestere al copilului, iar sotul meu are un serviciu unde stie la ce ora pleaca dar nu stie niciodata cind termina programul, oricum a fost o perioada de chin, stress, nervi etc... oricum bine ca am trecut cu bine peste aceste hopuri acum stam in noua casa in care dupa mine mai sunt ceva lucruri de facut, drept urmare ne-am luat un concediu de 2 saptamini si am zugravit restantele, adica debaralele, aici sotul a facut totul......asta ca sa nu aveti impresia ca doar eu fac absolut tot in casa, dar sunt anumite momente cind de voie, de nevoie trebuie sa pui mina sa faci chiar daca este treba barbateasca......... apropo sotul face piata, si se tirguie mai ceva ca oo precupeata, ceea ce imi convine ca intotdeauna scoate un pret mai bun, dar si gateste cartofi prajiti, snitele si oua ochiuri cum numai el face.... asa ca se compenseaza va pupic dulce barbatoaselor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Clopotzel
Danielac, hai sa facem un club! Daca esti mai "trecuta" prin asta da-mi si mie sfaturi te rog...ca nu mai stiu ce sa mai fac. De aseara ma doare stomacul, capul..asa patesc cand ma supar tare Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Hai sa facem un club! Din pacate eu singura sunt foarte stressata sa stiu tot ce misca in casa mea, sa le pun pe toate la locul lor, sa fac ordine ca nu suport sa stau cu ele aruncate alandala si din cauza asta am numai de pierdut... oboseala si nervi si nerabdare... nervozitate. tare mult as dori sa gasesc un remediu pentru a numai face tot! [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor mester, indemanatice, cu initiativa! si eu eram asa inainte de a ma casatori "mesterul casei". chiar imi facea placere sa mesteresc prin casa, sa repar prize, stechere, masini de calcat si multe altele (in limita cunostintelor mele si cat era permis). mutam mobila dupa bunul plac si faceam pe femeia barbat de o fericeam pe mama saraca. dupa ce m-am maritat cu un barbat tare priceput la mesterit am lasat-o mai moale cu femeia barbat, pot spune ca nu mai fac nimic si mai nou dau srcini...vezi ca aia nu merge, aia trebuie verificata, aia, aia...si sincera sa fiu imi place si aceasta postura! deci ideea este ca orice invat are si dezvat! asa ca daca aveti masculi prin preajma dati-le ocazia sa-si arate instinctul de mAcio. le face placere (chiar daca uneori ei bombane sau stramba din nas ca nu prea au chef sa repare anumite lucruri) si dupa ce au facut o treaba sa nu uitati sa-i laudati, sa aperciati cat sunt ei de utili la usa casei si ce bucurie mare v-au facut..pentru ca data viitoare vor sarii imediat in ajutorul pe care il cereti stiind ca vor fi apreciatI si recompensati pentru efort, ajutor! PAREREA MEA! OLGA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A lu` Sanzi e pe mare... are o scuza, dar al meu??? Cred ca are doua maini stangi. Am zis bine?[:D] Iar chestia asta cu "treburile barbatesti" nu este universal valabila, cel putin nu la mine in casa. Cum achizitionam un aparat sau orice alt staf cu fire si instructiuni de folosire, cel care trebuie sa descifreze cartuliile si sa puna in functiune obectele sunt eu. Cel care masoara si stabileste locul mobilei in casa sunt eu. Cel care vede fiecare defectiune sau chestie nelalocul ei sunt eu. Pe el l-am lasat odata sa asambleze un cuier de hol si noroc ca i-am oprit la timp, pe el si pe "meserias", ca iesea ceva gen Picasso.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...