Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

A woman's gotta' do...


Recommended Posts

Nu cred ca e corect sa catalogam in treburi femeiesti/ treburi barbatesti (in primul rand nu ne facem noua bine)...mie nu mi-ar conveni ca sotul meu sa spuna: eu nu spal copilul de caca, ca e treaba de femeie!!!!!!!! fiecare sa faca ceea ce ar face si celalalt...asa mi se pare mie corect si egal.. voua nu? Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"Concluzia: femeile pot sa le faca chiar pe toate !!!!!!! Sinzi" Un urias BRAVO pentru Sanzi.Si eu sunt de felul meu mai independenta, daca ma pricep sa fac un lucru si chiar este nevoie sa-l fac eu, de ce nu?Nu cunosc o lista scrisa/nescrisa inca cu ce ar trebui sa nu faca femeile.Sunt de 10 ani cu sotul meu si pana acum nu s-a dat pe trandava vazand ca uneori o i-au eu inaintea lui, ci din contra, ma cearta si-mi spune ca este traba barbatului.O fi, dar eu nu pot sta si uita daca pot pune umarul. Nicoleta si [copil]Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu face treburile astea "barbatesti" cu mare placere si indemanare. Daca as fi singura, n-as avea incotro si ar trebui sa ma descurc, dar cum nu sunt, il las pe el sa isi fac treaba, ca oricum o face mai bine decat bine. Bineinteles, daca are nevoie de ajutor, il ajut fara sa bomban, ca n-am de ce. Am si eu indatoririle mele in casa, si el pe ale lui, la noi functioneaza distributia muncii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inclin sa-i dau dreptate lui Clopotel! Atunci cand fac singura toata treaba domnul vine frumos,intra incaltat in casa si se tolaneste pe canapea. Cand facem totul impreuna...ehe,se schimba treaba,realizeaza si el cat este de greu si se schimba treaba.Imi propune sa ma scoata in oras,sa ma rasfete putin ca de,am muncit prea mult. Asa ca nu ma zbat prea tare,totul facem de acum jumi juma. Mi se pare corect. Bine,daca se intampla sa fie plecat de acasa,ca in cazul Sanzianei,mi se pare normal sa fac totul singura,si chiar m-ar tenta sa schimb mobila si sa-i fac o surpriza placuta cand revine acasa. Sorina. "If you respect others,they will respect you!" [foto]http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi, ai dreptate, si eu as fi facut toate astea in cazul tau, daca sotul nu ar fi acasa citeva luni. In realitate, ma pricep, dar in aceeasi realitate, sotul are un job normal, program 8 a.m. - 5 p.m., si cum pe la 6 seara suntem amindoi acasa, facem echipa in tot si toate. Adevarat, adesea eu sunt doar cu sfaturile si las sa treaca de la mine... [:D] Ajut acolo unde trebuie si cit sa nu dea nimeni in greu. Iar cind sotul invata pentru diverse examene, etc., desigur, eu le-am facut pe toate, idem si el cu mine. Iar cind ne mutam, apoi ne luam concediu amindoi si le facem impreuna. Asa este corect. In plus, daca-si ia numai unul concediu, celalalt de ce si-ar lua in alta perioada, oricum nu ar pleca niciunde fara celalalt?! Din partea sotului exista tendinta sa le mai amine de azi pe miine, insa linga el se gaseste o minte de elefant si cu agenda, care nu scapa nimic si stie sa-l motiveze.[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...