Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Drept la replica!


Recommended Posts

Dragii mei , ma abtin de la comentarii rautacioase cum au facut-o unii dintre membrii acestui forum. Eu atat va doresc:SA AVETI PUTEREA SA TRECETI IMPREUNA DACA SE POATE , DACA NU ,SEPARAT, PESTE PROBLEME SI SA FITI ALATURI , AMANDOI, DE PUIUTELE VOASTRE , CARE ZIC EU CA NU MERITA SA SUFERE SUB NICI O FORMA DIN CAUZA UNUIA SAU A CELUILALT! Cu drag, andreea mami lui theo si florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alin bine ai venit pe forum![flo] Te intrebi daca nu era cumva randul tau sa acorzi o noua sansa. Dar ti-a cerut Alice o noua sansa? Eu sunt un om care crede in reconciliere. Aveti multe lucruri in comun, bune si rele. Va mai iubiti? Daca da, merita sa va acordati o noua sansa. Cu conditia sa nu mai aduceti in discutii ceea ce a fost dureros intre voi. Traiti in compartimente etanse de timp, spunea cineva. Va doresc sa faceti alegerea buna. Nadina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva.la sub. postat de papadie Alyssa si-a dezvaluit numele. deci haideti totusi sa fim impartiali. Redau mai jos cele scrise de ea. Trimise - 23/04/2004 : 19:06:56 -------------------------------------------------------------------------------- Despre mine este vorba. Nu am vrut sa postez eu povestea pentru ca imi stie nickul, pentru ca am computer acasa si pentru ca s-ar uita poate de curiozitate sa vasa despre ce e vorba daca ar vedea un subiect deschis de mine. Am vrut chiar sa o postez sub alt nume, dar nu am vrut ca povestea sa fie luata drept SF, si in primul rind m-am gindit ca nu e onest fata de ceilalti membri si nu am vrut sa imi pierd credibilitatea in viitor. I-am cerut ajutor lui Papadie si ea l-a postat sub numele ei, ca venind de la o prietena si pentru asta ii multumesc. Am vrut sa am pareri, sprijin, vreau sa am suportul moral al prietenilor mei virtuali. A fost greu pina a recunoscut, pina a cerut ajutor si imi dau seama ca va fi greu si de acum incolo. Am fost la medic, ne-am inscris la cursuri terapeutice, doctoral vrea sa vada nivelul de toxicitate ca sa stie situatia de fata si cu ce avem de luptat. Partea buna este ca nu mai are de-a face cu “prietenii” lui. Nu se mai intilneste cu ei, nu mai are nici o legatura. Am urmat firul logic al actiunilor lorsi mi-am dat seama ca nu mai au nevoie de el. Au vrut sa il foloseasca pentru ca el are compania lui, credite bune, nepatate. Au vrut sa spele banii lor cistigati pe cai dubioase in compania lui ca sa-I poata scoate curati… Mi s-a sugerat sa plecam , sa ne mutam in alt oras. M-am gindit si la asta de multe ori, ba in disperarea mea m-am gindit sa fug din tara eu si fetele. Sa iau ce bani mai am si sa ma intorc intr-un orasel mic din Romania (nu in orasul natal, ca m-ar fi gasit) si sa imi refac viata… Dar am luptat prea mult pentu viata mea de aici! Sa ne mutam cu totii intr-un alt oras nu are sens! De ce? Pentru ca schimbarea trebuie sa vina dinauntrul lui, nu din afara! Schimbarea adevarata si trainica trebuie sa vina de la el, din simburele lui, din esenta lui de om, daca nu, nu va rezista! Si eu va trebui sa ma schimb, si eu va trebui sa lupt sa ma vindec de ranile ce le-am acumulat in periada asta! Imi dau seama perfect de situatia in care sint, lucrurile au inceput sa devina clare de cind a admis, au inceput sa se contureze! In primul rind mi-am dat seama ca EU NU SINT DE VINA! Si realizarea asta a facut sa se mi se ia o greutate imensa de pe suflet! I-am spus-o si lui. Eu nu sint de vina cu nimic. Eu ca persoana nu il pot face ( cu nici o actiune a mea, cu nici o vorba sau altceva) pe el ca persoana matura sa decida ca ii trebuie drogul, sa se duca sa il cumpere, sa il piseze si sa il traga pe nas!!! I-am spus clar ca nici o persoana nu poate face alta persoana sa faca ceva fara voia lui. Si daca el alege sa se drogheze nu este din cauza mea! Incerc sa gindesc logic si e greu, credeti-ma! Este ca si cum ai incerca sa faci un puzzle dar privind in oglinda pentru ca este vorba de altcineva, de adictia altcuiva si nu a ta… Ieri a venit de la munca si era oboist, era trist din calea afara… Avea privirea trista, obosita, cearcane… L-am luat in brate, I-am pus capul pe umar si am ineput sa vorbim… I-am explicat ca e o stare prin care trebuie sa treaca, I-am spus ca este felul organismului de a cere toxina cu care a fost invatat de atita timp. I-am spus ca va trece, am incercat sa vorbim de altceva, a mincat iar apoi am imbracat fetele si am mers in parc, la aer, sa isi ia mintea de la tristete si oboseala. Azi vad ca e mai bine. Inca un lucru ce l-am facut a fost sa il pun sa il ia pe tatal lui la munca cu el. Asta inseamna ca se trezeste de dimineata, merge sa il ia pe taica-su de acasa si merg la munca amindoi. Apoi il duce inapoi si vine si el acasa. In felul asta este in permanenta cu cineva. I-am cerut access la conturile lui de business ca sa vad ce bani face si unde se duc. De asemenea I-am cerut passwordul la cellular ca sa vad cu cine are de-a face. I-am explicat ca nu fac asta ca sa imi satisfac cine stie ce curiozitate ci pur si simplu pentru a-l ajuta. A fost de accord. Un lucru pe care l-am facut pentru mine: am inceput sa maninc cum trebuie, m-am inscris la Weight Watchers. Intr-o saptamina am dat jos 3.8 lbs adica 1.73 kg. Este un program supravegheat. Am reluat obiceiul de a bea cel putin 8 pahare de apa pe zi si de am merge pe jos in fiecare zi. Tot stresul asta ma facea sa maninc chiar si cind nu eram flaminda pentru ca pur si simplu imi cautam refugiu in mincare. Inainte de a avea grija de altii trebuie sa am grija de mine. Si trebuie sa creez un mediu fara stress pentru mine, pentru fete si pentru el. El fiind in stare depresiva sint sigura ca va abuza de mincare si el. Ciocolata, dulciuri, mincare grasa, cantitate mare. Si asta va duce mai mult la depresie. Asa ca am golit tot ce e tentant in casa, am luat multe vegetale si fructe multe, gatesc cu atentie pentru ca si asta va avea un effect nefavorabil daca nu e tinut in control. Pentru ca fetele au prin casa dulciuri, le-am pus int-o cutie si le-am dus jos, in camara din basement, in cutie. Week-endul asta nu il las sa se duca la munca. Am sa incerc sa creez un program in asa fel in care sa ne faca sa vorbim, dar in ambiantii placute si stress-free… M-am gindit la mai multe variante. Mergem cu fetele la bazin. In parcul de copii. Ma gindeam chiar sa mergem sa alegem vopsea de zugravit sugrageria si sa ne apucam de asta. Peretii sint crem, asi adauga un pic de culoare si asta ar schimba un pic in casa. Si fetele scriu cu creioanele pe perete iar cind ne-am mutat aici au folosit vopsea ieftina, care nu se sterge frumos… Am face ceva care ne-ar da satisfactie, ne-ar tine departe de discutii in care foarte usor am ajunge la reprosuri si negativitate… Cam asta este strategia mea la lupta care a inceput. Daca aveti idei si sfaturi va ascult cu atentie. Multumesc pentru tot. Alice Ii apreciez pe amandoi pentru ca au avut curajul de a cere sfaturi de la prieteni , cum vreau sa cred ca suntem aici pe dc. cu aleasa consideratie, andreea mami lui theo si florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freia, Alice nu isi daduse numele intreg, e adevarat, dar daduse o descriere cu lux de amanunte care facuse deja trecerea de la universal la particular. Cati romani or fi in Toronto, avand propria companie de constructii, tata a doua fete, dependent(cel putin la vremea relatarii) de nu-sh ce substante? Dar nu cred ca asta e problema, amandoi au cerut sfaturi, amandoi merita sa le primeasca, fara partinire. Cu respect, Nadina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alin, Marius te-a sfatuit cel mai bine de bine![asia] Aveti doi copii impreuna si nu puteti sterge cu buretele acei ani frumosi. Am scris la subiectul Alyssei, desi nu va cunosteam, din dorinta sa va impacati! Asa mi se pare firesc, ca cei care s-au casatorit si au si copii sa se impace , sa aiba rabdare si sa ramina impreuna- asa au procedat parintii mei, cind mama a vrut sa divorteze, tatal i-a cerut sa ramina impreuna, ea l-a iertat si desi a ramas somer- dupa`90 a facut un soc, o depresie ,desi nu s-a apucat de droguri, dar a ramas marcat de tot ce i se intimplase la serviciu ! Poate e greu sa uiti si sa ierti! Dar Dumnezeu ne da PUTERE sa trecem peste bariere, peste toate si sa traim viata alaturi de familiile noastre. Alin, eu te cred ca esti sincer, ca vrei sa iti refaci viata si parerea mea e ca soarele va rasari si pe strada ta. Nu sint casatorita, nu am copii, au fost ani in care am dorit sa am propria familie, sa ma intreb ce sa mai fac sa o am si am scris tot pe forum aici, desi nu stiam nici eu ce sa scriu...imi era jena, imi era greu, nu credeam ca ii va pasa cuiva...au fost multe pareri ! Insa cred ca cel mai bine e sa scoti din tine tot raul, vorbind sau scriind-extraordinara este marturisirea facuta unui preot, unui prieten sau unei comunitati care are multi membri cu experienta. Tinind in tine suferinta, retragindu-te te coplesesc gindurile negre si te "rod" mai rau ca un cancer. Bafta Alin ! "Secolul 21 va fi religios sau nu va fi deloc" -Andre Malraux
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce prietenie aveti voi fata de Alyssa cind in momentul in care apare cel de care Alyssa povestea ca o chinuie, voi faceti pe IMPARTIALELE. De la prieteni se asteapta sprijin si suport, loialitate, nu impartialitate, ca nu sintem la judecata. Dupa 3 vorbe aruncate de Alin ca a fost impins la infidelitate... acum il cocolositi pe el? Credeti ca e corect din partea lui Alin sa intre in cercul de prieteni al lui Alice si sa "prezinte partea lui de adevar"? Nu se cheama asta "cu bocancii"? Bleah...[xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind ROG MODERATORII sa imi stearga numele real. In al doilea rind vreau sa fac ceva clar: nu am venit pe acest Forum sa il vorbesc de rau pe Alin, nu asta a fost intentia mea, am venit aici sa gasesc sprijin si sfaturi din partea unor prieteni virtuali pentru ca el a avut grija sa ma indeparteze de toata lumea vorbindu-ma de rau, de cit de depravata si denaturata sint. Evit cunostintele din aceasta cauza pentru ca el este foarte convingator si pentru ca eu m-am saturat sa ma apar la nesfirsit, sa imi folosesc energia in zadar si prefer sa fac ceva constructiv pentru mine. De aceea m-a mirat si "dreptul la replica" (ce replica?) si faptul ca am fost scoasa la judecata in fata intregii lumi... NU AM GRESIT CU NIMIC!!! Despre pacatul avortului care mi s-a pus in circa spunindu-se ca l-am facut pentru ca sa il desconsider pe Alin ca barbat vreau sa va spun ca ma doare sufletul in fiecare zi de ceea ce a trebiut sa fac. Nu am facut-o pentru motive de contraceptie sau ca sa ma razbun... Am facut-o pentru ca alta cale nu exista, era prea mult pentru mine sa indur... Imi aduc aminte de asta in fiecare zi si imi va fi rana deschisa in suflet toata viata... Nu inteleg de ce a fost totusi nevoie sa fie facut public cind eu nu am zis niciodata deznodamintul tragic al acelei sarcini. Intr-o scrisoare catre o prietena am scris ce m-a determinat sa fac avortul. Mi-este peste putinta de greu sa mai scriu despre asta, este prea traumatic pentru mine dar am sa "copy-paste" mai jos ca sa ma puteti intelege mai bine: "Anul trecut dupa ce am fost separati doua luni s-a intors la mine pe 15 Septembrie recunoscind a n-a oara ca a gresit, rugindu-se de mine sa ii mai dau o sansa. Era si familia lui si a mea de fata si am zis OK. Pe 25 sau in jurul zilei aceleia am ramas insarcinata. Dupa aceea am aflat ca e adict, deja pierdusem tot, casa si tot, trebuia sa ne mutam, era tot stresul de pe lume pe mine plus o sarcina. Mi-a fost rau de la inceput, din prima zi. Munceam full time, aveam grija de fete, de casa, ne mutam... Varsam mereu, aveam o presiune in abdomen cum nu mai simtisem niciodata... Ma credeam cea mai nenorocita femeie de pe pamint! Atunci am postat subiectul meu pe forum care a fost luat drept telenuvela... Cu toate greutatile ma hotarisem sa tin copilul, ca nu avea nici o vina. Sint total impotriva avorturilor, am zis intotdeauna cu gura mare ca e pacat enorm si ca eu nici in ruptul capului nu pot face asa ceva! Pe 12 Noiembrie a venit acasa tirziu de tot. Era schimbat total, mi-am dat seama ca e drogat... Am culcat fetele si apoi m-a luat iara la intrebari despre amantul imaginar. Chiar a inceput sa plinga ca nu il mai iubesc. Eram obosita, eram terminata cu nervii, imi era rau de la sarcina. I-am zis ca ma duc sus in dormitor sa dorm ca sint obosita. El a ramas sa se uite la televizor. Era cam 10 noaptea. La ora 12 jumate noaptea ma trezesc cu el peste mine, cu capul meu intre miinile lui. Ma privea fix in ochi. M-am speriat. Iar a inceput sa imi reproseze ca am amanti, mi-a spus a nustiu cit-a oara sa ma confesez de amant ca ma iarta... Mi-era sila de tot... I-am spus ferm ca sint obosita, ca vreau sa ma odihnesc ca a doua zi vreau sa merg la munca. I-am spus sa se roage si sa se culce, sa se linisteasca. In timpul acela ma rugam sa imi pastrez familia, ma rugam sa se termine cosmarul care devenise viata mea. Credeam ca Dumnezeu ma va ajuta pe mine si pe copii si pe copilul nenascut sa trecem cu bine si peste asta. M-am intors intr-o parte si am inceput sa ma rog si eu. A sarit ca ars din pat, cu privirea aiurea. A dat la o parte plapuma si mi-a spus ca vorbeam cu amantul. A inceput sa caute telefonul peste tot. A demontat patul, lustrele, veiozele. Stateam inmarmurita, nu stiam ce se intimpla... Apoi a vazut ca nu a gasit nimic. M-a pus sa ma dezbrac si a zis ca poate am ascun microfonul inauntru in vagin. M-a cautat inauntru de vreo trei ori. A bagat aproape toata mina, imi era frica, ma durea, imi era rusine de goliciunea mea, imi era groaza ca se poate intimpla asa ceva cu mine. Cauta ca un bezmetic "telefonul cu care vorbeam cu amantul"... In tot timpul asta umbla cu perna dupa el, mi-a fost frica sa tip ca imi punea perna pe fata. Nu m-a lasat sa ma imbrac. Atunci m-am gindit ca trebuie sa il indepartez, ca nu trebuie sa fiu singura. imi era teama pentru copii, pentru mine... Atunci i-am spus ca ma confesez de amant, ca spun totul, ca nu mai pot tine in mine, dar ca trebuie sa o aduca si pe matusa mea sa fie de fata la ceea ce vreau sa spun. A cazut in plasa si s-a dus sa o aduca. Cind m-a vazut in ce hal eram ea a inceput sa tipe la el, iar el de frica a plecat. Nu a dat nici un semn de viata multe zile... A doua zi am programat avortul. Si pe data de 20 Noiembrie am avortat asistata de acelasi doctor care a asistat la cele doua nasteri ale mele. De fapt el m-a sfatuit sa fac avortul dupa ce i-am spus situatia mea. O sa ma doara toata viata avortul ce l-am facut, dar nu am avut ce face, crede-ma." Comportamentul agresiv si obsesiv al lui Alin este foarte periculos. Invinuirile ce mi le aducea zi de zi nu erau sub forma "cred ca ai pe cineva" ci erau adevarate sedinte de interogatie in care imi obosea creierul cu detalii pe care el vroia sa mi le demonstreze ca le stie, ca sint adevarate cind de fapt nimic nu era real... Nu imi bazez parerea despre el din vorbe ce aud de la cunostinte pentru ca va spun sincer ca nu am contact cu nimeni dintre cunoscuti, stiu numai munca si casa!!! Va redau mai jos tot dintr-o scrisoare a mea catre o prietena o frintura din murdariile ce a trebuit sa le suport: "Dar nici cu el nu se mai putea! Ma acuza de amanti din orice!!! De exemplu acum citeva luni mi-am luat un computer pentru acasa. L-am activat, am pus toate programele ce le aveam de la el. Bineinteles ca unul dintre programe a fost "Real Player", altul este cu fotografii ( nu mai stiu cum se cheama) care are si un album de exemplu cu poze cu grupuri, un tip, flori, cimpii etc care te invata cum sa editezi pozele. Dupa citeva zile eram amindoi in camera, eu imi deschideam casuta de e-mail. El se uita peste umarul meu si a vazut mesajul de la "Real Player" care spunea ca au o versiune mai avansata si daca sint interesata sa clickez si sa fac "update-ul" la varianta mai buna. A luat foc!!!! Ahaaa!!! Iti scrie amantul acasa sub nicul "real player" si iti spune subtil ca cel pe care il ai acum nu mai e bun si ca exista o varianta superioara, adica amantul... Am ramas masca! Am incercat sa ii explic, chiar i-am aratat despre ce era vorba, degeaba!!! Real Player era amantul meu si poza era in sample-ul de album, tipul din poza!!! Mi-a spus ca il va gasi, ca stie ca e insurat si cum am putut face asa ceva sa ii stric casa omului care are si copii... Ca va vorbi cu el si cu nevasta lui... Etc.. Nu era cale sa vada adevarul si anume ca acel "real player" era un program de computer!!! Zilele trecute mi-a spus matusa mea ca a umblat cu o pereche de chiloti purtati de ai mei si i-a aratat ei si unchiului meu ca aveam in ei "sperma de la amant". Nu stiu acum cum sint alte femei dar eu mereu am avut secretie alba, cleioasa in perioada de ovulatie. Chilotii fiind negri s-a cunoscut... Mi-e si rusine!!! I-a aratat si lui taica-su care el zice ca i-a dat dreptate ca intr-adevar e sperma de barbat!!! In ultimul timp se simtea inferior. Mi-a spus sa ma las de munca mea de birou si sa mergem impreuna la pus faianta, ca va fi mai bine. Mai Aline, cum sa ma las de munca mea linistita si cit de cit banoasa? Pai acolo la birou sint numai curve si sefii aia va tine pentru sex!!! Apoi spunea ca s-a saturat de faianta, ca vrea o munca unde sa mearga aranjat (preferabil la un butique scump unde vin femei bogate). Faptul ca vorbeam de intoarcerea la scoala sint sigura ca nu i-a convenit si asta i-a creeat un alt complex. Si chiar si faptul ca m-am descurcat binisor si fara el cind avea escapadele lui si ca am mers pe drumul bun si mi-am vazut in continuare de treaba mea si de grija copiilor cred ca ii da un complex de inferioritate. Zice apoi ca el isi va lua o casa scumpa de sa se mire toate lumea, dar apoi spune ca nu va putea plati toate datoriile in care a intrat si ca se gindeste sa dea faliment (si bineinteles, dind faliment nu mai are dreptul sa cumpere nimic!!) Uneori spune ca de va trebui sa plateasca pensie pina se fac fetele mari mai bine fuge din Canada undeva prin Europa sa i se piarda urmele iar apoi va veni cind fetele vor fi mari si le va da bani cu droaia spunind ca asta e contributia lui in viata lor... Alteori spune ca va munci toata viata lui pentru fete sa le acorde o viata buna, ca lui nu ii mai trebuie nimic si ca se va ruga zi si noapte sa isi aiba familia inapoi. A inceput sa se imbrace foarte diferit!!! De fapt tot timpul a fost el un pic mai excentric decit altii... Acum parca si-a adoptat stilul de gigolo. Pantaloni largi jos, camasa pe dinafara, ochelari bengosi dar care se vede de la o posta ca sint imitatie "Armani"... mers cu pieptul inainte de parca ar avea cine stie cite sute de mii la banca!!! I-am spus de atitea ori ca un om pe cit este de implinit si material si spiritual si sufleteste pe atit este de umil si simplu... Asta e parerea mea. E atita contraditie in el de nici nu mai stiu ce sa zic!!! " Despre linia de credit care era "joint" adica eram si eu pe ea nu spune nimic. A luat banii acestia in Aprilie, $15,000.00 si nu mi-a spus unde sint. Prima rata a iesit din contul meu bancar, plata de $500.00. Nu am avut suficient sa platesc chiria din cauza asta, a trebuit sa ma imprumut... L-am sunat si i-am spus sa mearga la banca si sa ia totul asupra lui pentru ca eu pur si simplu nu pot plati ce a luat el si pentru mine greutatea acestui imprumut inseamna dezastru!!! Am plins si m-am rugat de el spunindu-i sa se gindeasca la binele meu si al fetelor, ca nu vreau nimic de la el, numai sa nu imi faca rau!!! Nu vreau sa am credite proaste, nu vreau sa mai fiu harasmata de banci pentru ca el nu este responsabil sa-si plateasca datoriile... Mi-a spus prin telefon ( o data mi-a lasat mesaj pe robot , mesaj pe care l-am inregistrat si il pot folosi ca evidenta0 ca nu ma va sterge de pe "loan" si ca ma va trage cu el in jos pentru ca o merit pentru tot ce i-am facut!!!! Acesta nu este un rau pe care el mi l-a provocat, nu este un rau pe care l-a provocat copiilor nosti punindu-le in joc acoperisul de deasupra capului, hrana lor??? Mi-e sila de toata mascarada asta, sint obosita, oameni buni!!! Forumul acesta m-a salvat de la moarte prin sinucidere, credeti-ma!!! Si acum nici aici unde mi-am gasit putina intelegere m-a ajuns mocirla!!! Si inca ceva: stilul de scris nu ii apartine lui Alin. Nu stie sa scrie corect nici macar romaneste, maninca si litere din cuvinte uzuale si sint sigura ca unele dintre cuvintele "scrise' de el nici macar nu le intelege!!! Isi folosete toata rautatea sa ma atinga cu mizerii, cu acuzatii murdare peste tot!!!! Chiar cu ajutorul altcuiva... Pacat!!! Pentru acel sau acea cineva care scrie in numele lui: tu chiar nu ai constiinta??? ce fel de om diabolic esti??? Toate aceste mesaje ale lui Alin vor fi imprimate de mine si folosite in curte pentru ca are restrictie sa ma contacteze "direct sau indirect", toate injuraturile prin telefoane (inregistrate pe robot) vor fi folosite in curtea de justitie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi asum dreptul de a modifica numele scris de Alin pe forum. Alyssa, iti doresc putere si succes in aceasta lupta murdara. Capul sus si nu-ti pierde increderea in tine, fiecare actiune are reactiune, si fiecare munte urcat trebuie coborat. Alin, ce pot sa-ti spun...hmmm, ar fi multe de spus, dar am sa ma limitez la a spune...ca modul in care vrei tu sa-ti recapeti familia e gresit. Gandeste-te bine la ce mai ai de gand sa faci in continuare...si daca crezi ca faptul ca-ti "murdaresti" familia si copii in public iti va fi de ajutor. It is better to have loved and lost than never to have loved at all! http://www.yamafoto.com/?ref=12560
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dintr-un credit "joint" iesi cu un simplu telefon la banca. "Despre linia de credit care era "joint" adica eram si eu pe ea nu spune nimic. A luat banii acestia in Aprilie, $15,000.00 si nu mi-a spus unde sint. Prima rata a iesit din contul meu bancar, plata de $500.00. Nu am avut suficient sa platesc chiria din cauza asta, a trebuit sa ma imprumut... L-am sunat si i-am spus sa mearga la banca si sa ia totul asupra lui pentru ca eu pur si simplu nu pot plati ce a luat el si pentru mine greutatea acestui imprumut inseamna dezastru!!! Am plins si m-am rugat de el spunindu-i sa se gindeasca la binele meu si al fetelor, ca nu vreau nimic de la el, numai sa nu imi faca rau!!! Nu vreau sa am credite proaste, nu vreau sa mai fiu harasmata de banci pentru ca el nu este responsabil sa-si plateasca datoriile... Mi-a spus prin telefon ( o data mi-a lasat mesaj pe robot , mesaj pe care l-am inregistrat si il pot folosi ca evidenta0 ca nu ma va sterge de pe "loan" si ca ma va trage cu el in jos pentru ca o merit pentru tot ce i-am facut!!!! Acesta nu este un rau pe care el mi l-a provocat, nu este un rau pe care l-a provocat copiilor nosti punindu-le in joc acoperisul de deasupra capului, hrana lor???"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...