Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aici, in Olanda (5)


Recommended Posts

Pai si eu le-am trimis tot ce aveam, foi matricole de la generala si pina la facultate. Nu s-a mers prin CWI din cite stiu eu(nici nu era nevoie la mine, am lucrat de la inceput), o parte din integrare e (sau era pe vremea aceea) si recunoasterea studiilor. Oricum in cazul meu s-a oferit persoana de contact sa ma ajute, nici eu nu stiam ca e dreptul meu sa mi se recunoasca gratis studiile. A fost superdraguta si in no time aveam evaluarile acasa. Evaluarile mi-au fost de folos cind am solicitat la un post unde se cereau si limbi straine si.... la negocierea salariului ! De atunci apreciez tot mai mult diplomele olandeze, dupa fiecare nou curs (platit de firma) si cu fiecare noua diploma ma prezint la sefi cu un zimbet nevinovat si renegociem pozitia mea pe arbeidsmarkt... a woman`s gotta do what a woman `s gotta do...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, stiti cumva cum ar trebui sa procedez in cazul urmator? Eu am folosit 4 luni anticonceptionale Lo-femenal si acum nu mai am, dar am la mine Rigevidon. Acu 4 ani am mai folosit Rigevidon si a fost ok, dar acum nu stiu cum sa le schimb. Pur si simplu termin foita cu Lo-femenalul si apoi iau Rigevidonul, sau iau Rigevidonul din prima zi a stopului? As avea nevoie de raspuns cat mai curand ca daca tre sa iau din prima zi, atunci asta va fi maine sau poimaine. Stiu ca e recomandat sfatul unui medic, dar am sunat in Romania pe cineva si a fost prea ocupata sa imi raspunda, ca doar nu se dau pe gratis aceste informatii, nu[:(!]??? Iar aici nu am inca un medic de familie.Asa ca m-am gandit ca poate vreuna dintre voi a fost in aceasta situatie. Va multumesc anticipat! Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit. - Franz Kafka
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, eu zic sa citesti prospectul celor doua tipuri de anticonecptionale sa vezi daca compozitia e aceeasi. Daca da, poti sa iei linistita Rigevidon in loc de Lo-femenal. Eu asa am procedat aici, in tara aveam Rigevidon, iar aici mi s-a dat echivalentul lui (d.p.v. compozitie). Daca le schimbi imediat (de la o luna la alta, eu cred ca poti sa o faci normal, adica sa continui cu noul anticonceptional din ziua in care ai lua in mod normal celalalt anticonceptional.) Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, uita-te pe google si ai sa vezi ca Lo-fomenal se potriveste cu Rigevidon. Daca scrii Lo-fomenal la cautare google, vei gasi o multime de site-uri cu anticonceptionalele corespondente Lo-fomenalului, unul dintre acestea fiind si Rigevidon. Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]iara eu [hia]. multumesc alina pentru site, este f. fain, dar preturile sint cam mari pentru noi, noi ne-am gindit cam la 400-500 pe saptamina. acuma vin cu o alta intrebare: exista posibilitatea sa gasim la fatza locului camere de inchiriat? sau e prea riscant in full-sezon ? pleeeeease[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Ce zi plina am avut la servici, picam de oboseala... noroc sa sotiorul mi-a facut surpriza si m-a asteptat cu masina... si a si gatit, asa ca eu mi-am mai revenit... in seara asta inca o masca pe fata si o tura de sauna si sunt din nou helemaal fit.... Gabrianah, eu nu stiu cu ce sa te ajut, in Veluwe ai cautat? Acolo am fost de citeva ori cu familia, am inchiriat casute si erau convenabil, dar nu mai stiu pretul...oricum era super, casute in padure, bazine de inot acoperite si afara, ce mai o statiune micuta si superfaina... se pot face plimbari cu bicicleta sau se merge la Apeldoorn, si zona e super, dimineata veneau veveritele la geam.... Si in Limburg, in sudul Olandei, sunt parcuri de vacanta.... Uite aici un link unde mai poti sa cauti: http://www.vvvakantie.nl/scripts/searchhouse01.asp?lcid=1043&partnerid=1620&showlayout=on&favorites=off&nop=18&ptim=2004%2D01%2D18+14%3A18%3A47&x=z Iulia, si eu zic ca sfatul Danycei e bun... Mari, cu multa placere... sper sa iti rezolvi situatia cit mai repede, iti tin pumnii ! Ce faceti maine fetelor? Eu merg la un workshop in Utrecht, sper sa fie interesant....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...