Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Slabitul pentru bebe 2?


Recommended Posts

Buna mamici, Acuma ca un nou venit am si eu un of mare. In urma cu un an am nascut un baietel (Toma), iar dupa sarcina m-am ales cu 20 kg in plus.[bang] Nu eram eu slaba nici inainte. Dorinta mea arzatoare este sa slabesc dar inca il mai alaptez pe bb. Stau cu el in aconcediu de maternitate si mai am inca un an. Vrem neaparat si bb 2 ca sa nu existe diferente mari de varste si as vrea sa intru in continuare cu CIC. Asta inseamna sa ne apucam de treaba, dar cum ramane cu slabitul? Dr. mi-a zis ca daca ma grija mare cu a doua sarcina atunci nu e vreo problema majora. Fac bb 2 si apoi slabesc! Ce parere aveti? Sa slabesc macar cateva kg si apoi sa facem alt bb? Sau? Pleaseee, dati-mi un sfat daca ati trecut prin asa ceva. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga clubb, Daca ai ramas cu 20 kg dupa sarcina ar fi bine sa mai slabesti citeva kg inainte de a-l face pe bb2, dar avind in vedere ca inca mai alaptezi e cam greu. Oricum lapticul e pe primul loc. Poti sa incerci regimul lui Montignac, sa vezi daca poti sa-l tii, ca nu e un regim ci un mod de viata. Vino la subiectul Montignac: ce-am mincat azi ? (15) adresa: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28548&whichpage=9 si te ajutam cu informatii. Eu nu am trecut prin asa ceva, dar m-am gindit sa-ti dau totusi un sfat. Daca ai ramas cu 20 kg si mai ramii cu cel putin 5 kg de la a doua nastere iti va fi f. greu sa le dai jos. Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna clubb.Eu cred ca ai face bine sa slabesti un pic acum ,pentru ca multi la a 2 graviditate pun mai multe kg. si dupa aia o sa-ti fie foarte greu sa le dai jos.Multe femei zic ca alaptatul le-a ajutat sa slabeasca ...pe tine nu ?Eu pot sa-ti recomand sa maninci multe fructe si legume,sa bei cel putin 2l. de apa plata si nu pui nimic in gura dupa ora 7 seara . [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia si eu voiam sa slabesc inaintede bebe doi. Ehh bebe doi a venit si ma stradui sa mananc echilibrat conform Montignac... vino pe subiect si uita-te ca meniurile contin de toate si asa... risti sa si slabesti si sa nu pui decat min-ul de kilute in timpul sarcinii... Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult de tot pentru raspunsuri. Am luat deja o decizie, si anume: Toma va fi alaptat inca o saptamana, apoi cam 2-3 luni timp de diete, bicicleta... si .. bb 2. Voi veni pe Montignac, mai ales pt. ca nu stiu ce e, dar sunt curioasa. Nu am timp acum ca avem pe cineva in spital si mai e si bb atomic... Va pup cu drag Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...