Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Slabire cu balon endogastric?!?


Oaspete

Recommended Posts

A incercat cineva aceasta procedura de slabit (introducerea in stomac a unui balon care micsoreaza capacitatea stomacului)? Stie cineva cam care sunt costurile? Imi poate spune cineva cateva exemple de rezultate reale? Am citit undeva ca se pot pierde intre 20 si 30 de kg in 6 luni. Adela http://community.webshots.com/user/adutaiepure
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Clopotzel, Informatia nu era pentru mine personal, eu sunt acum insarcinata si inainte sa raman insarcinata aveam o greutate normala. Insa pentru o persoana supraponderala si disperata ca nimic nu mai functioneaza mi se pare o procedura de incercat....totusi 20-30 de kg in minus in 6 luni nu sunt de ne-luat in considerare....parerea mea! Adela http://community.webshots.com/user/adutaiepure
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adela, Inteleg,dar e prea de tot. Prea de tot. Trebuie sa intelegi corpul uman si sa actionezi cu ratiune ca atare. Sa intelegi metabolismul tau, sa stii ce te ajuta si ce nu...corpul are legile lui, iar daca treci peste ele... Cel mai mult o ajuta pe acea persoana de care spui tu Adela sa se accepte asa cum este, sa se lupte sa isi inteleaga corpul si apoi sa se ajute, sa actioneze. Pentru ca esti ceea ce mananci. Poate nu ne vine sa credem, dar asa este.Nu intru in detalii. Oricum e tare chestia, pe mine m-a [soc] Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ma mai gandeam la o chestie: OK, iti faci minunatia cu balonul, dar banuiesc ca nu poti sta cu el o vesnicie, nu?!? Si cand il scoti...e aceeasi persoana, cu aceleasi obiceiuri, tabieturi, cu acelasi stil de viata...etc dar cu ceva kg in minus. Oare nu se depun la loc?!?[bang] Deci eu imi mentin parerea![alcool] Fiecare decide pentru el. In fine, eu doar mi-am spus parerea de om [soc]. Nu e locul meu sa schimb pe altii! Multa sanatate! Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clopotzel, Imi place tare mult semnatura ta si iti recomand si tie sa incerci: "Before judging somebody, walk a mile in his moccasins." http://community.webshots.com/user/adutaiepure
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela, Si mie imi place! de asta mi-am ales-o! Iar ca tu ai ales sa imi raspunzi asa, este strict problema ta. Iar cand am spus
quote:
Cel mai mult o ajuta pe acea persoana de care spui tu Adela sa se accepte asa cum este, sa se lupte sa isi inteleaga corpul si apoi sa se ajute, sa actioneze.
este tocmai pentru ca am aplicat semnatura mea. Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu are sens sa va certati. [xx(] Cu atat mai mult cu cat si balonul si inelul nu sunt pentru persoane usor supraponderale ci pentru obezi. Este o mare diferenta. Desi daca stau bine sa ma gandesc in schimbul banilor se poate foarte bine ca medicii de la noi care fac astfel de operatii sa accepte si persoane care nu se califica neaparat. [xx(] In plus fata de asta, Clopotzel (scuze [:I]) draga, sunt persoane obeze care ajung asa nu numai din cauza obiceiurilor culinare sau din cauza lipsei de miscare. Incearca sa te gandesti si la asta inainte sa te sochezi in halul asta. Hai impacare impacare [flo], de ce sa nu recunosc ca nici eu nu as zice nu unui inel gastric care sa faca ceea ce eu nu am vointa sa fac...[;)] Andreea Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC Eu cred ca in momentul in care te urasti pur si simplu, cand nici un regim nu te poate scapa de un exces foarte mare de kilograme, cand nu-ti vine sa iesi din casa pt ca te ingrozeste ideea ca cineva te priveste...sa ma ierte Dumnezeu, dar cred ca faci ORICE ca sa depasesti fenomenul. Ma gandesc la faptul ca unii chiar nu se pot accepta asa cum sunt, e asa de usor sa spui "ce daca esti fff grasa, nu conteaza, ai o personalitate charmanta si un suflet de aur"... E doar parerea mea, sper ca nu supar pe nimeni![pup] Oana si bb Mara 36 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...