Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

liposuctia-pro si contra


Recommended Posts

lume buna, am o intrebare intrebatoare...ce stiti despre liposuctie ca metoda ultima de slabit? ma intereseaza daca e eficace, daca exista efecte secundare (afecteaza sanatatea), cat dureaza operatia, daca cienva a trecut prin asta...absolut cat mai multe informatii pro si contra... NU ma intereseaza sa abordam alte metode de slabit, ci despre asta ..pro si contra... multumesc mult Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, Despre liposuctie nu stiu prea multe insa poti apela la un Lapband.E un inel implantat in jurul partii superioare a stomacului care se umfla cu lichid.(dupa 2-3 linguri de mancare ai senzatia deplina de satietate). Eu il am de 2 luni si pot sa spun ca face miracole. Am slabit 15 kg. si ma simt extraordinar de bine. Il recomand cu caldura, singurul impediment e ca e cam scump. Mult succes in continuare, Adina si Alessia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca liposuctia ar trebui de facut numai dupa ce ai incercat mai multe metode de slabire si toate sunt fara succes .Este eficace ,ca toate starurile mai in virta au apelat la metoda asta .Este bine sa gasesti un medic bun care sa te sfatuie cit de multa grasime sa scoti de pe solduri si burta . Iti urez bafta . [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liposuctia nu este o metoda de slabit. Se face dupa ce ai ajuns la o greutate normala si ai depozite de grasime ramase chiar daca tii regim si faci mult sport. Liposuctia este doar pentru depozite mici si incapatinate. Trebuie sa fii in buna forma de sanatate. Riscurile sint foarte multe asa ca depinde foarte mult de chirurg. Fii sigura ca este certificat in acest domeniu (multi nu sint) si ca doctorul te opereaza la spital (asta daca te operezi in America) nu in cabinet. Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de raspunsuri...cu cat mai multe opinii cu atat mai bine... ma intereseaza subiectul insa nu pentru mine personal.Prietenul care e interesat insa are o greutate considerabila ,este insa si inalt...ce sa zic, am zis sa punem o intrebare sa ne luminam...oricum daca implica riscuri de genul celor mentionate de voi mie nu mi se pare deloc roz...multumiri ptr promptitudine Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adina1
Buna, Despre liposuctie nu stiu prea multe insa poti apela la un Lapband.E un inel implantat in jurul partii superioare a stomacului care se umfla cu lichid.(dupa 2-3 linguri de mancare ai senzatia deplina de satietate). Eu il am de 2 luni si pot sa spun ca face miracole. Am slabit 15 kg. si ma simt extraordinar de bine. Il recomand cu caldura, singurul impediment e ca e cam scump. Mult succes in continuare, Adina si Alessia
Mi se pare mai buna metoda asta.Liposuctia si-o poate face prietenul tau dar dupa grasime ramine pielea lasata.Ce riscuri sunt, nu stiu.Am cunoscut pe cineva care si-a facut liposuctie si s-a ingrasat din nou. Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adina1
Buna, Despre liposuctie nu stiu prea multe insa poti apela la un Lapband.E un inel implantat in jurul partii superioare a stomacului care se umfla cu lichid.(dupa 2-3 linguri de mancare ai senzatia deplina de satietate). Eu il am de 2 luni si pot sa spun ca face miracole. Am slabit 15 kg. si ma simt extraordinar de bine. Il recomand cu caldura, singurul impediment e ca e cam scump. Mult succes in continuare, Adina si Alessia
Adina, ai putea, te rog, sa dezvolti un pic? In ce consta operatia, care sunt riscurile, cât de repede te refaci dupa operatie, cât costa...Multumesc. Laura, scuze ca m-am bagat peste subiectul tau. Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea este adevarat. Te ingrasi daca maninci cu liposuctie sau fara. Riscul este ca daca te ingrasi nu te mai ingrasi in acelasi loc la fel ci apare redistribuita grasimea prin alte zone. Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...