Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

liposuctia-pro si contra


Recommended Posts

Buna Monica, Operatia se face sub narcoza totala.Este vorba de 5 incizii destul de mici(0.5 cm-2.5 cm),care dupa 2 luni(cazul meu) nu prea se mai vad.Ca sa dispara total nu trebuie sa ma expun la soare un an de zile. Ceea ce e f. bine e ca se foloseste metoda laparoscopica(cu o camera video minuscula si cu ustensile f. lungi) se introduce inelul in burtica si se inchide in jurul stomacului.Acest inel e legat prin intermediul unui fir subtire de o "portita"(atasata partii interioare a burtii) in care doctorul va injecta dupa operatie lichid(ser fiziologic) in inel.Avantajul e ca se poate regla, atunci cand ai slabit destul inelul se poate mari(se extrage lichid). DE mentionat ca eu am slabit 15 kg. fara ca inelul sa fie umflat! Dupa operatie trebuie sa stai 3 zile in spital si cam dupa 2 saptamani nu mai simti nimic. In primele 6 zile nu ai voie decat sa bei, apoi se introduc treptat supele sabia dupa 12 zile ai voie sa mananci normal. Cam asta e tot! P.S. Costul 2000euro si plus consultatia doct. de fiecare data. Salutari, Adina si ALESSIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...