Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

menajul: ce tr. / nu tr. sa faca un barbat adev.


Recommended Posts

quote:
Originally posted by diafera
Nu stiu ce sa ma mai fac cu el. Cum sa procedez sa il determin sa ma ajute cu cate ceva? Tot ce tine de apartament(plati) sunt numai in grija mea. Abia reusesc sa il conving sa mai plateasca si el rata la banca , pentru ca eu sunt la servici cat timp este program la banca si el ar avea posibilitatea sa o plateasca. In rest, nici nu stie unde se plateste telefonul, lumina sau impozitul. Ce sa mai zic daca vreau sa obtinem niste aprobari pentru apartament.. eu sunt cea care umbla peste tot.
Diafera, incearca sa nu mai faci nimic! Ii spui: "Dragul meu, asa nu se mai poate! De acum inainte, daca tu nu faci ce trebuie in casa, nu mai fac nici eu!" Si chiar sa te tii de cuvant. Vezi ce iese[;)]! Nora, mamica lui Andrei si a lui Victor http://community.webshots.com/user/NoraCosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns
aaaa deci eu sa stau totusi linistita....habar nu am ce-i aia factura... astea sunt atributia lui v-am zis eu... daca asa l-ai invatat.. de ce nu incercati sa va impartiti cumva sarcinile.. Si daca zici tu ca e chiar un copil.. da-i sarcini usoare.. azi o factura, maine doua si tot asa.. "momeste-l" cu ceva bun ca sa duca gunoiul... cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu sot face treaba, nu prea multa, dar face. Gunoiul il duce numai el, sterge praful, pune rufele la spalat si la uscat- in uscator, sterge- spala geamurile, da cu aspiratorul- dar nu prea-l las eu, decit daca sint toata ziua plecata, ca e extrem de tipicar, si-i ia 2-3 ore la 5 camere jumate [bang]...Aa, si in fiecare seara pune el masa, complet, iar eu o string- citeodata il mai pacalesc s-o si stringa, iar eu pun doar vasele in masina, ca are oroare de asta [:D]...si face ordine dupa mine si copil, nimic nu tre' sa stea nelalocul lui!...e cam maniac [:D]cu asta, dar il las in pace, ca nu ma deranjeaza deloc. O chestie care-mi place foarte mult e ca nu string niciodata dupa el, este foarte ordonat si nu am ce sa string, nici macar o soseta! In plus, daca eu uit sa cumpar ceva pentru w-end, se duce el la magazin si cumpara...bine, nu conteaza ca vine cu o gramada de dulciuri, dar macar cumpara si ce trebuie neaparat! [:D] ...Si cind te gindesti ca, atunci cind l-am luat, nu facea mai nimic...nici dezordine, dar nici nu ma ajuta...Deci, cu perseverenta din partea noastra, se poate! Iren burticoasa [grasa]& Bogdanelu nazdravanu [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu, care este un barbat adevarat [:D], face cateodata mai multa treaba in casa decat mine... Spala rufe, le intinde, spala vase, ma ajuta la gatit, de dat cu aspiratorul nu prea-i place dar in rest face de toate. Si ce-mi place mie e ca seara cand vin de la serviciu eu sunt obosita si nu am chef de nimic, el in schimb e plin de energie in fiecare seara si se apuca de dereticat [:D]. Si o mai face si cu placere.. Eliza - 20 saptamani DPN 24 noiembrie - Dr. Anca - Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oaaaaaaaaauuuuuu, diafera! [bang][alcool] Eu as tine razbelu' [box][blabla][duel][:(!][haibat][neand][zz] Pe toate planurile PANA AR PRICEPE! CA EU NU DAU INAPOI DE LA SETUL MEU DE REGULI. Si cum zicea Nora, dragutza de ea[pup], nu faci tu, nu fac nici eu. Sau: fac numai pentru mine. [:)] Eu sunt foarrte ingenioasa. Si daca m-ar supara sa rau pai as spala si gati doar pentru mine. [:)]Dar nu ar rezista el nici o zi -doua sa nu-i vorbesc si sa nu-l mai pup. Ca daca ma supar...ma supar. Si mai ales dac am sta impreuna.......ar fi greu sa ma evite. Acum, as aprecia sie u la cat timp ar avea fiecare nu as fi absurda....dar nici asa, invatat cu narav. De altfel eu l-am atentionat demult despre cum vad eu emnajul in casnicie si vad ac nu comenteaza decat putin asa....ca el nu o sa calce niciodata, nu o sa coase.... Vedem noi la fata locului la momentul potrivit.[;)] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cami30
aaaa deci eu sa stau totusi linistita....habar nu am ce-i aia factura... astea sunt atributia lui v-am zis eu... daca asa l-ai invatat.. de ce nu incercati sa va impartiti cumva sarcinile.. Si daca zici tu ca e chiar un copil.. da-i sarcini usoare.. azi o factura, maine doua si tot asa.. "momeste-l" cu ceva bun ca sa duca gunoiul... cami
Cami, asa a fost invatat si de mama lui si eu i-am mentinut starea fara sa vreau inainte de a ne casatori. Dupa, am vazut ca nu obtin nici un rezultat cu el. Tin minte, imi vine sa si rad ..odata am plecat pentru o saptamana in delegatie in afara tarii si cand am plecat, in graba nu am avut timp sa mai spal vasee din care mancasem in acea dupaamiaza amandoi. L-am rugat sa le spele el... si ce credeti, cand m-am intors le-am gasit in acelasi loc. Daca nu am fost eu acasa nu a mai mancat nimic. Ii ajungea ce lua la servici. In ultmul timp, am adoptat si eu tehnicile lui... nu vrei sa faci? nu fac nici eu.. si nimic nu va fi miscat pana cand renunt eu , de obicei.. ca mi-e jena sa le las asa. Mai nou vad ca lupta a evoluat si a inceput sa-mi dea ordine.. fa aiai si ailalta. Aici nu ai facut cum trebuie... si ma scoate din sarite. I-am spus sa puna mana sa faca daca nu ii convine ca nu m-a luat de sluga. Din cauza asta se isca la noi certurile. M-am gandit ca ar fi mai bina sa faca armata.. poate se mai schimba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce nostima esti Elara! Dar e foarte bine ca nu renunti asa usor. In lupta asta dusa cu el, am observat ca trebuie sa ma port intr-un fel anume .... la fel ca si cu un copil, ca obtin ceva. Si de multe ori am reusit si ar fi super daca as putea tine situatia intr-un echilibru... insa nu pot, nu tine mult figura. Am impresia ca tine si de buna lui dispozitie. E adevarat ca e foarte solicitat la servici. Sunt multumita ca aduce destui bani acasa si PE TOTI. Nu are vicii de genul alcool, fumat, femei. Nu obisnuieste sa iasa cu prietenii (desi NE-ar face bine), pentru ca este un tip inchis. Asa ca nu m-am alarmat prea rau ca nu face si ce vreau eu. Sunt altii cu mult mai multe defecte decat el. Dar totusi sunt "en garde" [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...