Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

menajul: ce tr. / nu tr. sa faca un barbat adev.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by furni
Rupeti-le oasele! Cand vin de la servici sa nu-i lasam, la munca cu ei. Daca nu mai pot le punem scobitori la ochi si ii fixam in picioare cu bete.[:D] Va pup.
Bey am ras la faza asta pana am obosit[:-)))] Mi-au dat lacrimile [:-)))] De coma a fost!! Merci Furni de mult nu am ras asa , din tot sufletul![:D] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anda141
Ii arat eu cateva postari cu barbatii harnici sotului , la care replica: " tu nu vezi ca nici unul nu e din Romania?? " [q] Cam asa e, cred ca la noi mai e si cultura de vina [q] . Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
si cind am deschis subiectul cu "barbatii din ro" mi-ati sarit in cap cum ca nu-i adevarat ce spun, ca-s toti buni :)))) or fi ei buni, dar au ceva lipsuri.... Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit postarile voastre cu al meu sotzior langa mine. Din cand in cand trageam cu ochiul sa vad ce face: era f. absorbit de subect! La sfarsit l-am intrebat ce parere are si mi-a raspuns: mda....Iar azi cand m-am trezit isi stransese toate lucrurile din sufragerie, din dormitor....[cool]. Cateodata e mai bun un exemplu decat o tona de vorbe....Azi ii dau pupicul de rigoare.[:D] Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dady68
Am citit postarile voastre cu al meu sotzior langa mine. Din cand in cand trageam cu ochiul sa vad ce face: era f. absorbit de subect! La sfarsit l-am intrebat ce parere are si mi-a raspuns: mda....Iar azi cand m-am trezit isi stransese toate lucrurile din sufragerie, din dormitor....[cool]. Cateodata e mai bun un exemplu decat o tona de vorbe....Azi ii dau pupicul de rigoare.[:D] Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)
Fetelor, ma intreb daca n-ar fi bine sa ii arat si eu sotului meu subiectul acesta. Cine stie, poate e o metoda neobisnuita si apare minunea... ca la noi cicaleala nu da roade ! Aura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am gatit amandoi. [:D]Ba as spune chiar ca mai mult a facut el. Eu am facut ciuperci umplute (la care capacelele de cascaval le-a pus el) timp in care el a facut piure de cartofi, adica el i-a curatat eu i-am spalat si "recuratat" pe alocuri [:D] i-am taiat si pus lafiert iat el i-a preparat dupa ce au fiert (dar nu iesit piureul asa bun ca al meu[^])Si a mai facut mici si salata de varza. Adica a taiat varza, a pus sare iar cand m-am oferit eu sa pun eu uleiul si otetul, mi-a servit o surpriza de m-a lasat contrariata pret de o secunda. [alcool] M-a intrebat: Otet??? Si eu:......Aaaaaaaa, daaaaaa.....(ma gandeam deja: mai, ce? nu mai stiu eu sa fac salata?) Si apoi cu convingere: Daaaaa, daaaa otet. Sau cu lamaie daca avem si e si mai bun cu lamaie. Dragul de el [olala].....se straduieste.....invata. Vase am spalat doar eu dar nu-mi pasa ca-mi place, desi nu am chef mereu si le mai las cateodata sa astepte. Imi place foarte mult cand gatim amandoi. Sper sa fie la fel si cand vom locui impreuna si dupa cum il cunosc cred ca asa va fi, ca si alte treburi casnice tot impreuna le descurcam. "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne apucam noi de curatenie generala ca in cateva zile plecam in Ro si sa gasim frumos la intoarcere.Dupa ce reusim sa le punem pe toate la locul lor, intra sotul la o tura de aspirator ,spalat gresie si parchet. Eu in timpul asta nu stateam la televizor(pentru linistea barbatilor si soacrelor care mai citesc acest forum), aranjam ceva la bucatarie.Intru la un moment in sufragerie si imi alunea ochhii spre canapea, pare mie cam dubios, ma uit sub ea si vad praf,doua sticle din plastic, un servetel.Zic,ai uitat sa dai sub canapea cu aspiratorul, a nu , mi se raspunde, da mai mult nu intra peria.Auziti ce dilema pe barbatul meu, si cand te gandesti ca aspiratorul mai are vreo trei periute mititele si dragute, parca facute special pentru asa o trebusoara, unde mai pui ca sunt tot timpul intr-un compartiment al aspiraorului, nu trebuie macar sa te deplasezi ca sa le schimbi.Si cine zicea, uite tu , ce practic e asa , astia au facut o chestie inteligenta.Vedeti, d-aia imi place mie logica masculina, ca le simplifica si le rezova pe toate dintr-o lovitura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat sau nu, trebuie sau nu trebuie, tot le face pe toate [:D] Mai putin doua chestii, la care nu prea accept eu sa-l las singur, desi uneori insista: la curatenie (unde, are 2 variante, niciodata nu poate sa intre "pe mediu": 1. neglijent si repede; 2. excelent si extrem de incet) si cumparaturi (ia tot ce e pe lista plus multe inutilitati). La restul (gatit, spalat, tehnice, etcetera) e adevarat, iar eu il las sa-mi dea clasa de fiecare data [olala] Asta nu inseamna ca nu ajut sau uneori fac numai eu (depinde de disponibilitatea fiecaruia), dar per total, incurajez valorile [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu barbatii din ro sau din alte parti este inventata de cativa, numai ca sa se ascunda dupa degete ! Doar nu credeti ca in ro este o boala la barbati sa nu faca treaba si dincolo nu ! Dar cei de aici care fac treaba poate nu mai au timp de net sau pur si simplu nu au net sa se laude si ei [:D] La treaba baietzi ! (si fete ! [:D]) Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...