Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitatea cantacuzino


Recommended Posts

A mai nascut cineva recent la cantacuzino? Eu o sa nasc probabil saptamana viitoare acolo cu dr.Octavia ciurel. Care sunt conditiile ? Am inteles ca sunt saloane de trei paturi cu rooming-in, dar sotii nu au voie sa asiste la nastere. ivona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am nascut la Cantacuzino, in ianuarie. Da, sunt saloane si cu 2 paturi, iti da copilul cu tine in salon, depinde de medicul care are grija de tine. Eu am nascut cu altcineva. Daca poate sau nu sotul sa asiste la nastere, nu stiu, ca nici nu am intrebat, nu am vrut sa asiste la asa ceva, mi se pare foarte aiurea sa ma vada in halul ala, parerea mea, plus ca ar fi lesinat inaintea mea de mult. [:D] Personanul de la nasteri, e super, in schimb la copii....daca as fi putut sa nu trec pe acolo, ar fi fost super!! Niste ..., mi-e greu sa le zic asa cum merita, nu stiu ce-or cauta la copii, mai bine s-ar duce in cu totul alta parte, probabil stau pentru bani, ca iti zic in fata. Succes si nastere usoara iti doresc!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!maine se implineste un an de cand am nascut.tot la cantacuzino,cu dnul dr briceag. am stat in rezerva de doua paturi,copilul cu mine,conditii bune,camere curate,moderne... referitor la nastere,eu mi-am dorit ca sotul meu sa asiste,dar nu a fost chip.am inteles ca seful sectiei este raspunzator pentru masurile astea stupide.si asistenta sefa,o femeie rea si ursuza.de-abia de-abia au intrat mamele mele-adica mama si soacra- cu spaga asistentelor ca sa ma vada putin in cele 14 ore de travaliu.pe razvan nu l-au lasat-e si mai rusinos si nu s-a pus cu asistentele.asta a fost aspectul care mi-a lasat un gust amar in gura.cat as fi simtit nevoia unei mangaieri a lui... iti doresc o nastere usoara si pregateste-te pentru niste clipe de vis! Alexandra mare si Alexandra mica... www.jester.ro/alex/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, An nascut in octombrie 2001 la Cantacuzino cu dl dr Popa. Mie mi s-a parut mai mult decit ok personalul medical din sala de nasteri ……. Daca imi aduc aminte cite au suportat doar de la mine , cred ca ar merita o statuie…….. Pe Mara mi-au dat-o in camera din prima zi si am fost intr-o rezerva de 2 locuri…. Sint de accord cu Monica in legatura cu personalul de pe sectia nou-nascuti…. Pe Mara au luat-o la un moment dat sa-I faca nu stiu ce vaccin (nu eram in rezerva) si cind m-am dus dupa ea, mi-au raspuns ca este in rezerva, inapoi. M-am cam minunat eu, ca doar de acolo venisem si nu o vazusem , dar mi-am spus ca poate, poate nu am vazut-o eu. Asa ca m-am intors in rezerva sa vad, poate gasesc copilul….. Nu era acolo!! M-am intors pe sectia de nou-nascuti si dupa niste replici nu tocmai frumoase cu una din asistente, a gasit-o acolo.. Replica a fost: “ah!! Am pus-o intr-un patut aici!” No coment! Nastere usoara si toate cele bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut pe 17 aprilie la Cantacuzino.Parti bune:curatenie, intimitate,rooming -in,doctori super,asistente la nastere de treaba. Parti rele :o asistenta sefa la copii data naibii pusa pe spaga care baga toate mamele in speriati cum ca daca nu merg la ea la pompa fac mastita,asistentele de la copii 80% dintre ele parca rude cu asistenta sefa. Camere de 1, 2 3,4 paturi,rudele intra in afara intervelului 4-6 cu spaga,cat despre asistatul la nastere nu cred acum dupa ce am nascut ca as fi vrut sa vada sotiorul cum ma chinuiam. Bafta si psihic puternic oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Buna, Anda. Uite ce repede am dat peste cineva care a nascut cu dr. Nastasia. Spune-mi tot ce stii, te rog. Cum a fost la nastere (cum ai nascut), cum e anestizistul cu care lucreaza, cit ai dat.... Cit il cunosc eu este un om deosebit, dar eram curioasa cum e in momentul cel mai greu. Mersi frumos![gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma intrebam daca nu a nascut sau nu mai merge nimeni la el. Pana acum nu am auzit pe nimeni. Deci, eu merg la el din luna a 5-a de sarcina.Tu de cand mergi la el? Chiar este un om deosebit, ce imi place la el cel mai mult e ca te respecta, nu vorbeste obscen ( ce am auzit de altii....), e rabdator, in fin cred ca ai vazut si tu. La nastere, eu am nascut cu 2 saptamani mai devreme de termen, deci nici nu apucasem sa vorbesc cu el ce si cum. Asa ca l-am sunat, era acasa, nu era de garda.Mi-a zis sa ma duc la camera de garda mi-a spus sa intreb de d-na dr.Maniu si sa-i spun ca vin din partea lui sa ma consulte sa vada daca nasc sau e alarma falsa. Am mers, asadar, am gasit-o pe d-na dr., f.f. draguta si ea. A constatat ca am dilatatie 4, deci nasc. L-a sunat pe el si in juma de ora a venit de acasa.Ce sa-ti spun? Eu am fost multumita de el, a stat langa mine tot timpul, m-a ajutat f, mult, eu am nascut si repede -natural- in 2 ore am nascut de la inceputul contractiilor declansate de perfuzia cu ocitocice pe care mi-a pus-o. Daca mai ai intrebari, te ascult!!! Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] http://community.webshots.com/user/monica1816 [foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...