Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitatea cantacuzino


Recommended Posts

Am creat ieri un nou subiect pe forum "Ce stiti despre dr. Secara..". Azi mi-a raspuns cineva care mi-a zis ca e un nemernic si un criminal si ca din cauza lui a murit nepotelul ei...Sunt foarte speriata. Stiti ceva despre el? Va rog din suflet, am nevoie de cat mai multe informatii, daca stiti ceva, spuneti-mi, sunt foarte ingrijorata. Astept... http://photos.yahoo.com/elenapangica elilenus,26 ani, DPN:24 noiembrie Spitalul Cantacuzino, Dr. Dan Secara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am nascut la Cantacuzino in 2002 cu dr. Octavia Ciurel si .... cu sotul langa mine. Cine zicea ca nu se poate? Nici prin cap nu mi-a trecut sa nu fie acolo tot timpul .... Natasa - una peste alta e ok, atat cat poate fi in Ro. Curat la dusuri, toalete, in camere, peste tot. Camere mari. Copilul langa tine. Dar: pregateste multi bani marunti. Asistentele de la nou nascuti sunt jigodii rau de tot, in rest medicii si asistentele de la mamici mi s-au parut chiar f. amabili. Dr. Ciurel este super-draguta. Pediatra (imi pare rau nu-mi aduc aminte numele, oricum copilul il preia cine e in tura cand nasti tu) a fost foarte draguta si amabila. Monica si Sorana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Regasesc aici aceleasi emotii si nelinishti pe care le am si eu...De ce oare? [box]Maine, pe 15 oct merg cu prietena mea Oana Georgescu la Cantacuzino sa-l cunosc pe Dr Toma Adrian. Tin sa-i multumesc Oanei ptr ca ma ajuta mereu cu tot felul de sfaturi si chestii de care habar nu aveam si ptr salopetele de gravidutza pe care mi le-a dat! Abia astept sa intru in ele dar BB meu de 11 sapt e prea mic si deocamdata nu cere hainutze noi.. Va pupa dulce Corrinutza si BB din burtica Corrinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut la cantacuzino in urma cu 7 ani cu dr Popa. nu era dr meu, am nimerit la el dintr-o intamplare nefericita (trebuia sa nasc la polizu dar s-a inchis pentru renovare, cu 3 saptamani inainte sa nasc) aveam pile foarte mari in Cantacuzino, la aceea vreme. nu mi-au facut clisma, nu mi-au facut eco sa vada cum e pozitionat copilul, nici nu m-au bagat in seama o noapte intreaga. nu mi-au chemat doctorul. acesta nu m-a vazut pana dimineata la 9 cand m-au bagat in operatie de urgenta. nu m-au intrebat daca am clisma, daca am mancat etc... am facut blocaj intestinal dupa operatie si trei zile nu am putut sa cobor din pat. nu-mi adfuceau plosca decat daca le dadeam spaga si eu si mama si sotul meu. nu au venit sa-mi faca clismma nici dupa operatie. dupa trei zile in care nu am putut sa-mi vad copilul, am facut temperatura 40 si m-a gasit tata cu capul cazut intre pat si noptiera. atunci s-au hotarat dupa ce a tipat la ele bine de tot (si era medic in spital acola) sa-mi faca clisma. intr-o seara am avut temperatura 39 iar in fisa era trecut 37. cam asta era Cantacuzinoul de atunci. copilu a fost OK, doctorii de la noi nascutii erau de treaba, asistentele la fel, dar asistentele de la noi erau execrabile. anul asta am nascut si tot prin cezariana, nu la cantacuzino si nu cu dr. Popa. cand m-au deschis au gasit vezica mai sus decat trebuia, lasata asa de data trecuta (adevarul e ca la prima nastere nu m-au tinut in sala mai mult de 30 min cu totul). nu vreau sa sperii pe nimeni, au trecut multi ani de atunci si poate ca s-au mai schimbat oamenii si locurile. doar mi-am varsat naduful si l-am facut public. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut de doua ori la cantacuzino si am fost multumita. cred ca s-au mai schimbat lucrurile fata de ce povesteste Vanessa. eu am nascut in 2001 si in 2003, si urmeaza sa nasc si a treia oara tot acolo, in ianuarie.e curat, prima data am stat in rezeva de doua paturi, a doua in salon cu patru paturi, dar n-am avut decat o colega, n-am avut probleme cu asistentele ( e drept ca cele de la copii mi s-au parut si mie cam uracioase, mai ales asistenta sefa), doctorul a fost super, si imi place foarte mult treaba cu copilul in camera. mai ales la primul copil mi-a prins foarte bine sa le vad pe asistente ocupandu-se de copil, ca eu n-as fi stiut ce sa-i fac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natasa - nici eu nu stiu cum e mai bine. As tinde sa zic ca "money makes the world go round". O sa-ti povestesc doua patanii cu "dragutzele" de la neo-nato... 1. Nu am putut dormi dupa ce am nascut. In total aveam vreo 36 de ore de cand nu mai dormisem. Vine o asistenta ca cica sa-mi iau copilul. Ii zic ca o rog sa-l mai tina ca vreau sa dorm (nu ma tineam pe picioare, mi-era ca zbiara copilul langa mine si eu dorm). Cotizez. Ma culc, ma scol, ma duc sa imi iau copilul. Se schnimbase tura de asistente. Nou-venita ma ia la rost "da unde ati umblat toata noaptea?" (Ma intreb in gand "la discoteca?") Cotizez. Zice "Adica, am vrut sa spun ce bine ca v-ati odihnit!". M-a bufnit rasul. 2. Ma satur de cotizat. Spal copilul singura, in camera. Evident, ud camasuta copilului. Rog o colega de camera (eram cu copilul proaspat spalat in brate) sa imi aduca o camasuta. Se duce, vine fara. Zice ca i-a zis asistenta ca vine ea imediat. Astept. Vine ... dupa 2 ore cu pediatra, la vizita. Intre timp normal ca pusesem copilul in ceva si cu paturica peste. Pediatra zice "vai copilul asta s-a invinetit de frig" si eu incep sa urlu .... iti imaginezi. Pediatra a zis doar, catre asistente "Hai mai fetelor, chiar asa!". Parca ce mi-era sa ii mai dau si aleia si sa nu ii fie frig copilului!!! M-am externat la cererea mea dupa 3 zile (in mod normal te tin 5 zile). Cred ca o luam razna cu alea. Sotzul meu a avut dreptate. Cred ca mi-a zis de 100 de ori: da-le la fiecare, principalul e sa va fie voua bine! Da' eu aveam principii - proaste principii! Acum m-am invatat minte: dau la toata lumea, de cate ori am nevoie de ceva/cineva. Ma refer daca e ceva cu Monica. Sunt de o nesimtire crasa si infloresc brusc si sunt f. dragalasi daca cotizezi. Asa ca intai cotizez si pe urma deschid gura. Mi-as dori sa fie altfel dar nu e - sorry! Monica si Sorana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...