Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata silfidele lui Monti. Sint bine dispusa ca astazi cintarul mi-a aratat 55 kg. Desi sint doar 100g in minus fata de ieri, ma bucur ca n-am patit ca saptamina trecuta cind luni a aratat 55.1 iar marti, miercuri si joi 55,8. Abateri n-am avut, in schimb am probat niste haine de dinainte de a ramine insarcinata si unele chiar mi-au venit, la altele mai am de lucru. Oricum, fata de momentul cind am ramas insarcinata numai am decit 1kg in plus, dar ma ingrasasem atunci, asa ca as vrea sa ajung pina la inceputul lui august la 52-53 kg, dar nu cred ca voi reusi. Crisia, m-am uitat pe faza II si ai voie inghetata de fructe, cica are putin zahar. Sa-ti traiasca fetita, e tare dulcica. Si sa stii ca nu se vad cele 2 kg, mie mi se pare ca arati tare bine, dar fiecare stie mai bine. Apropo, si eu am terminat Cibernetica... dar in 1987 ! Pe atunci nu exista decit o sectie la Cibernetica. Buna ideea cu intilnitul, dar eu nu cred ca reusesc decit la toamna, ca in curind plec in CO si pina atunci am o groaza de treburi dupa masa. Micorint, bine ai revenit. Ma bucur ca ai avut un concediu reusit si ai ales ca n-ai venit cu nici un kg in plus. M-am uitat la poze, inca nu le-am vizionat pe toate dar sint superbe. She wolf, nu te speria si eu am mai multe saptamini de vacanta, dar citesc constiincios faza II, macar pe aia s-o tin cit de cit. Ce sint physalis ? Onutza, bine ai venit. Ai primit cartea de la cineva ? Mai alaptezi, ca daca da, mai bine mai amini slabitul, dar sa nu ramina bebe fara laptic. DD, daca tot aveai chef de snitel, tb sa dai jos exteriorul, ca sa fie abaterea mai mica. Felicitari pt. kg-le pierdute. Andrada, ai pierdut 1/2 kg ? Nesimtita de mine n-am retinut. Cam tirziu, dar oricum felicitari. Adimercedes, bineinteles ca poti sa pui carne in supa, dar fara taietei sau orez. Andreea, FARA SNITEL !!! E cu faina. Sau poate le faci doar date prin ou, fara faina sau pesmet ? Eliza, presupun ca stii si singura ca mamaliguta a fost o abatere, nu ? Ai voie salata de vinete, dar fara piine. Bibilica, spaghete ? Pai n-ai voie spaghete. Sau erau de alea integrale ?! Atunci specifica, sa nu creada noile venite ca poa' sa pape linistite spaghete. Desi, din cite am inteles nici astea integrale nu sint prea recomandate in faza I. Ma insel ? Meniul meu de azi: dimi: iaurt 0,1% cu fulgii de griu germinat. prinz: rosii, castraveti si un ardei capia (miam, miam) seara: inca nu stiu, o salatuta ceva si mai pe seara sigur fructe. Mai fetele, ce aveti cu fulgii mei. Nu sint Monti cumva ? Corectati-ma sa nu continui cu greseala. Si am si eu o mare PROBLEMA. Eu abia astept vara ca sa pap porumb fiert, mai ales la mare. Ce ma fac eu acuma, ca Monti nu-mi da voie nici macar in faza II ? Ia veniti cu ceva solutii (dar nu de genul sa nu pap !) [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamicaluitheo
UUppppppppppsssssss mey karino am comis-o ? atunci ce fac nu manc nika pana deseara?
Pai de unde papi snitel. Faci tu, sau cumperi ? [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor,azi sunt tare fericita,aseara mi-am luat cantar si mi-a aratat o surpriza mare-mare,am 56.3!!!Numai sa nu ma blochez la greutatea asta,eu sper ca nu. Ieri am avut doua abateri o Cola Light si un NessCafe Frappe. Meniul de azi: cafea cu indulcitor si lapte 0% fulgi de cereale cu lapte 0% fasole pastai si budinca de conopida telemea cu rosii,ceapa si ardei zizica,nu te supara pe mine,eu voiam sa zic ca arati bine,nu se vede ca trebuie sa slabesti,de asta m-am mirat eu.La mine se vede,mai ales la coapse si la burta. • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Karina
Buna dimineata silfidele lui Monti. Bibilica, spaghete ? Pai n-ai voie spaghete. Sau erau de alea integrale ?! Atunci specifica, sa nu creada noile venite ca poa' sa pape linistite spaghete. Desi, din cite am inteles nici astea integrale nu sint prea recomandate in faza I. Ma insel ? [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

ptiu, ptiu, ptiu!!!!! cum poti sa crezi ca am mincat spaghete?!? din alea au mincat colegii de camera, eu am mincat doar carnea tocata (facuta cu legume), cu o bucata de cirnat si un ochi....ai voie in faza I paste integrale ca si orez brun, doar ca trebuie sa le maninci goale sau cu legume....fara pic de grasime... (cina II - glucidica)e ca si cum ai minca dimineata paine integrala cu brinza 0% grasimi imi pare i'm sorry ([:D]) daca s-a inteles altfel si am dus in eroare tinerele neinitiate inca in tainele monti.... [pup] bibi si [zana] - arsa de soare....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Karina
Buna dimineata silfidele lui Monti. Bibilica, spaghete ? Pai n-ai voie spaghete. Sau erau de alea integrale ?! Atunci specifica, sa nu creada noile venite ca poa' sa pape linistite spaghete. Desi, din cite am inteles nici astea integrale nu sint prea recomandate in faza I. Ma insel ? [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

ptiu, ptiu, ptiu!!!!! cum poti sa crezi ca am mincat spaghete?!? din alea au mincat colegii de camera, eu am mincat doar carnea tocata (facuta cu legume), cu o bucata de cirnat si un ochi....ai voie in faza I paste integrale ca si orez brun, doar ca trebuie sa le maninci goale sau cu legume....fara pic de grasime... (cina II - glucidica)e ca si cum ai minca dimineata paine integrala cu brinza 0% grasimi imi pare i'm sorry ([:D]) daca s-a inteles altfel si am dus in eroare tinerele neinitiate inca in tainele monti.... si eu fac snitele si peste pane fara faina.... [pup] bibi si [zana] - arsa de soare....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutari! [:)][flo] Repede, sa incep cu... Meniul de azi: 5 piersici si 4 caise pe post de mic dejun La pranz: o salata mare cu o conserva de ton Pe la 18.30 - o omleta cu salata de rosii cu branza, ca aseara am renunta la papa din cauza de piersici, ca prea aratau super! Am vazut poze!! [pup]Ce frumutetzi de copii ascundeti voi prin casutzele voastre si bratele voastre, fetele mele! [pup][pup]Ce mamici frumoase si dulcici! [pup]sa traitzi, sa va traiasca ghidusii, sa va bucure, sa fiti sanatoase si sa-i faceti mari! [flo] M-am uitat in fuga, ce sa mai vorbim de citit! Cred ca ar trebui intr-adevar sa ma duc o ora doua la un net, sa pot sa va spun tot ce am de spus, sa ma strecor printre cuvintele voastre, zambete si bucurii. Bun venit din vacanta fetelor noastre si spor la Monti in continuare!Felicitari celor care au ramas pe pozitii, cred ca abaterile mici sunt inerente in concediu.da' nu-i o conditie[:)][:)] Azi incerc sa ma “asez” si eu in poza, macar sa stiti cu cine vorbiti! Poza este facuta inainte de a-mi face niste suvitze blonde, desi parul meu este blond inchis.Si a mai crescut un pic, este ciufulit si nebun, asa imi place sa-l port. Dar scot niste poze zilele acestea si vin sa ma vedeti cum ma rasfatz pe campuri pline de flori si soare:)E ok? Ma duc fugutza pe paginile anterioare, sa vedem ce si cum. O noua saptamana si eu deja visez la torsul motanului in ureche, si la fluturi care sa mi se aseze pe nas[:)], sau furnici pe sireturi:) ha ha si la zile cu abdomen plat si eu cu maieutze pana deasupra buricului:) Incet incet, va veni si asta.Tin Monti de ceva timp si mi-am dat seama ca faza asta cu grabitul ar fi o mare prostie si o mare greseala, mai ales. Nu ne intrecem cu nimeni, suntem proprii nostri ghizi.Si suntem cu toatele aici, avem nevoie una de cealalta. Eu faza cu “mai era putin in frigider” nu o accept, fiindca asa, tot timpul avem ceva in frigider, nu? A putea sa tii un regim, mai ales cand el este asa de permisiv, pai asta depinde numai de noi si este asa de frumos Monti asta! Pai ciocolata, pepeni, fructe, carnitza, cascaval, branza, iaurt, legume la greu, pai cum sa nu-l respecti? Vrea si el niste combinatii corecte si respectarea unui program..orar:) Hai ca nu cere mult. Spor la treaba! Pupici pentru fetele mele dragi si ambitioase. Andrada34 Ma intorc!(sper!)[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...