Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (17)


Recommended Posts

Buna ziua la slabutze..mai eu tot 70...oare cum sa fac sa scap de pragul asta?? Ma gendesc sa mananc vreo 3 zile numai fructe..ca sunt Slava Domnului!!Ce spuneti???Caise..piersici...cirese..corcoduse...mai cateodata ma apuca disperarea..cand vad ca stagnez asa..am mai avut un prag la 73 kg..daca nu am stat asa..de ma plictisisem.Oricum sapt care vine vreau sa fac dovlecei umpluti cu carne de vita ,fara orez. Si parca as mai risca o ciorbita. In rest...acu e acu..aseara am mancat la ora 23...branza cu ou ochi si carnati picanti..asta pt ca eram in vizita la soacra mea...si..putzina mamaliguta.Oricum eu nu bat prea tare cu mamliguta! Si..o bere Stella Art.Pt ca am fost la restaurantul unde o sa facem nunta..si am comandat si noi ceva>Offf Oare reusesc pana in septembrie sa ajung la 65???Asta e idealul meu..cel putin deocamdata!! Va pup si revin! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Karina...mai..ce rau imi pot face dovleceii prajiti???Si azi am bagat vrun castron cu usturoi.Imi plac la nebunie! Nu am jigaraie..sau altceva.Oricum iau in considerare sfatul tau.Si maine asta imi fac.Ca am 3 bucati in frigider.Si am cumparat azi branza proaspata de vaci.Deasupra ce pun???Cascaval nu am in casa! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor... nu am mancat nik la restaurant. Meniul la un restaurant thai e thai food care e pe baza de orez si in rest chestii faine cu multe sosuri si implicit amidoane. Asa ca am preferat sa beau apa multa. Nici nu am stat mult, doar 2 ore pentru ca eram prea obosita si am venit acasa. Cand am ajuns am mancat o guava si un mango si acu ma pregatesc de culcare. Frantzujilor le-am facut sarmale - acu fierb linistite in bucatarie. Voi face si o mamaliga pentru ei si cred ca nu ma voi face de ras. Sunt multumita de mine pentru ziua de azi! Va urez si voua la mai putine abateri. Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korinna, am remarcat, de cand tin Monti, ca la vreo trei kg pierdute stagnam catva timp. Eu chiar ma descurajasem si am avut abateri, asa ca am inceput sa pun kg. Nu te descuraja si bafta. Nu stiu daca nu cumva cateva zile de fructe nu iti dauneaza din punct de vedere a lui Monti. Poate stiu fetele mai bine. Te pup si succes. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamamariana,,Doamne ce tare esti!!Eu nu as fi rezistat.Si cred ca pana acum as fi slabit mai mult daca nu aveam abateri din cand in cand DD..ai dreptate mai cu pragurile astea.Te omoara nu alta!!! da..asa e cica..Monti zice sa mananci 3 mese/zi...si nu sa faci foamea cu fructe..desi eu as manca 3 kile de caise..piersici si altele...toata ziua.Pe bune! Ca daca acum nu mananci cat se gasesc pe toate drumurile..cand mai gasesti asa ceva!! Dar macar maine tot am sa tzin o cura cu piersici si caise! DD nu ai adresa in Yahoo?poa mai vb pe messenger.Ca eu mai vb asa cu adriana-mihnea..si cu inca alte cateva din fete..Cand sunteti online..e bine..ca mai vb si asa in timp real Adresa mea de yahoo...implicit Id-ul korinna1972@yahoo.com Pup-u! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetele [flo]. Am lasat regimul disociat la o parte. M-am simtit bine cat l-am tinut, insa oricum doream sa trec pe Montignac si eu. Si v-am tot citit sa inteleg si eu ce si cum. Ma bucur atat de mult ca sunteti aici si ca va am langa mine [colegi]. Slabitul asta e o treaba tare solitara altfel, dar cu voi stiu ca poate fi amuzant chiar si, bineinteles, educativ [mariaj]. Asa ca ma bazez pe voi sa ma trageti de maneca atunci cand calc pe alaturi [sm] si sa fiti ingaduitoare cu nestiinta mea, pe care incerc sa o remediez (insa o amica a venit la mine, a vazut cartea si a luat-o sa o citesca si inca nu mi-a dat-o inapoi; am primit-o in mail, insa nu am reusit sa o printez inca si nici de pe computer nu pot sa citesc). Adevarul e ca incepusem cu disociat si ca sa fac trecerea la noul stil, dar si pentru ca nu prea am timp sa gatesc si fiind un singur tip de mancare, e mai comod (acum vorbeste lenea din mine) [:D]. Insa e clar ca nu o pot duce asa la nesfarsit... Asa ca azi am mancat astfel: -dimi: o cafea ness cu lapte si 2 pita pocket la toaster si asta imi aduce aminte ca mi-ati zis ca daca are soia sa o las... Dar nu inteleg de ce. Ce are soia? Ca sunt diete care se tin numai cu soia in loc de carne. In plus, dintre toate tipurile de paine incercate, e cam singura pe care o pot manca goala, chiar daca e prajita! -pranz: nuci, migdale si alune prajite (NU in ulei) -cina: 2 fileuri de pastrav curcubeu oceanic (carne rosie) la cuptor (fara ulei), cu lamaie -apoi au venit niste prieteni la noi sa mergem la club si am facut la cuptor pateuri cu carne si foietaje cu branza de vita. Si am calcat in strachini, caci am mancat si eu foietaje [bang] (nu am mai gustat de cateva luni si imi venea sa innebunesc de pofta) [q]. Acum mai am o intrebare: de ce sa nu pun morcovi in supa? Nu e ok sa pun, dar sa nu ii mananc?!? Ca fara morcovi e apa chioara, iar colegul meu de viata, desi nu mananca des supa, o vrea si cu morcovi, ca e mai gustoasa. Nu e ok sa manac eu numai lichidul, iar lui sa-i ramana toti morcovii?!? [:D] Pot face la fel si cu supa de carne?!? Adica sa pun de toate, dar eu sa beau numai "apa"?!? Va pup, Adi [pup] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor slabutzelor! Revin printre voi dupa 6 zile la mare. Ce sa va mai spun, desigur ca am avut abateri, nu trecea zi fara bere si inghetata, n-am mancat insa paine si cartofi (stiti ce greu gasesti garnituri care sa nu contina cartofi??), n-am baut sucuri cu zahar. M-am intors pe la ora 4 si n-am rezistat si m-am cantarit. Arata afurisitul de cantar cu 2 kg mai mult decat lunea trecuta, dar mai vad eu dimineata ce zice. De acum inainte gata cu vacanta, inapoi la Montignac. Va pup, ma apuc de citit multele pagini ce au aparut de o saptamana, ca tare harnicute ati mai fost! Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DD, salatareasa [;)], merci si bine ai venit! [:)] Adimercedes, bine ca te-ai hotarat sa tii Monti. Desi ti se pare mai greu decat disociatul pe zile dpdv al gatitului, este mult mai usor de tinut. Soia este glucido-lipidic si nu este recomandata in faza 1. La fel sta treaba si cu alunele, nucile, fisticul etc. Nu stiu daca in cartea aia mai noua nu scrie ca sunt totusi permise, asa singure cum le-ai mancat tu la pranz. Habar n-am. Painea nu trebuie s-o mananci singura, poti s-o combini cu iaurt degresat sau branza degresata. Sau cu lapte degresat daca vrei. Eu sunt pentru legume dimineata asa ca poti s-o combini si cu legume, dar fara ulei sau alte grasimi! Despre supa nu stiu ce sa-ti spun, eu nu pun morcovi deloc si este mai sigur asa ca e ok. Oricum, n-am facut prea des, dar iese buna si fara. Nu mancam nici inainte morcovii sau alte zarzavaturi pentru supa fierte. [vom] Mamamariana [bis] Esti tare!!! Nici eu n-as fi reusit sa nu calc stramb. Hai, poate ca ma duceam satula si as fi scos-o la capat cu mancarea, dar tare ma tem ca as fi baut ceva. Macar de ciuda![alcool] Korinna, de ce sa nu reusesti sa mai scapi de 5 kg pana in septembrie?!? Pai mai ai 2 luni si, din cate am vazut eu, esti cumintica, mai combini si cu Scarsdale ala care este mai restrictiv... O sa reusesti, o sa vezi! Crisia, bine ai revenit! Cred ca maine dimineata va arata mai putin cantarul, asa ar fi normal. Ar fi fost si pacat sa mergi in concediu si sa te tii de diete, zau asa. Am inteles ca inghetata nu este chiar proscrisa. In faza 2 normal, dar merge pentru mentinere macar. Eu o sa tin in vacanta faza 2, dupa ce ma lamuresc ce este cu ea. Daca chiar ai luat ceva cred ca este in primul rand de la bere. Ei, dar a fost vacanta, meritai, acum s-a terminat si gata, la regim cu tine! Cum a fost vremea la mare? Am inteles ca in general este cald prin Ro. Asta ajuta, ca va mai reduce apetitul si va face sa beti multa apa. [:D] Aici este cam racorel, astazi m-a prins si ploia si m-a facut ciuciulete. Acum ploua de cateva ore, bate vantul si mi-au inghetat mainile, picioarele si nasul. Mi-am pus o pereche de pantaloni sport grosi si asa este ceva mai bine. Brrrr...[V] Asa ca n-am mai baut nici o limonada ca nu mi-a ars, in schimb, marturisesc ca am papat un randulet de cioco 76%. [:I] M-am gandit bine si asta este singura abatere a saptamanii! Ma simt tare mandra, n-am mai reusit niciodata de cand am inceput Monti performanta asta. hihihi [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...