Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (17)


Recommended Posts

Claudia, multumesc pt incurajari! La mare a fost foarte frumos, am facut in fiecare zi plaja, Iulia a fost tare incantata de mare si de nisip, a stat numai pe malul marii, nici sa n-auda de cearceaf. A facut niste bubite pe ea, ne-am dus la doctor acolo (un serviciu de ambulanta) si i-a zis ca are rubeola, dar fiindca a facut vaccinul, are numai o forma usoara. Dar am stat la o gazda care avea 2 fetite care nu facusera rubeola si ele n-au luat de la ea, desi am inteles ca e imposibil sa nu se imprastie... deci s-ar putea sa fi fost doar o iritatie de la caldura. Asa e , caldura mare. La mare inca era suportabil, mai batea un vantulet, mai apa marii (destul de rece), dar cand am ajuns in Bucuresti am zis ca lesin...37 grade...Aseara a fost furtuna mare, am crezut ca se racoreste, dar azi e la fel de cald [bang] Oricum cu caldura asta trebuie sa beau multe lichide si nu prea am pofta de mancare, asa ca sigur voi reveni in grafic. Va pup si weekend placut in continuare! Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor dragutzelor! adimercedes..apai cam aiurea ai mancat!!Pe bune!!Soia..sub nici o forma!!!Iar despre alune,nuci..off...rau de tot!!!! Eu zic sa-ti printezi cartea si o sa fie ok..insa in principiu poti doar sa spicuiesti cate ceva si e suficient.Ce ai voie dim,pranz ..seara.E simplu.La inceput e mai greu pana le prinzi..apoi..iti zic eu ca devine un mod de viata!!! Crisia...mai..si eu s-ar putea sa plec la mare vro saptamana sio mi-e groaza mai!!!Am sa pap si eu doar gratare,pui la rotisor,salate.E greu sa te abtii acolo unde se gasesesc detoate.Mai ales vreau sa merg pt Stefu mik.Ca eu zic ca s-ar distra de minune la apa!!Insa vom pleca in august..probabil spre sfarsit! Adriana-mihnea..nu mai aud nik de tini?Ce-ti face comoara mika?? Va pup!!! Azi: -dim:caise.piersici -pranz:nu am reusit sa tin numai fructe,asa ca am mancat 2 rosii,o bucatica mika de branza si un ou mik de tzara,fiert.Atata -cina:sper sa nu mai pap altceva decat fructe.insa am cumparatpeste..si o sa facem prajit.Fara paine ,fara mamaliguta oare face rau??Prajit ma refer! Maine am sa fac sufle de dovlecei cu branzica de vaci si ou.P Pupik! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutici la frumusici. Ieri am avut asa dim. cas + muschi file + o cana de cafea pranz ciorbita de gaina cu legume + un copanel de pui + salata cu de toate dupa amiaza din cauza ca muream de foame un baton de slabit fibrobar seara - abatere o berica si o shawrma ( penalizare ) azi am asa dim. 2 feliute muschi file + o cafea pranz cas + o salata cu de toate + un baton fibrobar seara habar nu am va pup cu drag si sa aveti o sapt. excelenta andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza buna, gagici! mie de-acuma imi este foarte clar! weekendul e pentru pacate!!!! toata simbata m-am tinut teapana pe baricade pina seara cind au venit niste prieteni in vizita si au comandat pizza acasa. va dati seama ca nu am putut rezista....am incercat in schimb sa maninca cit mai putin blat.....binenteles ca dupa pizza a mers si o bere...am baut numai juma de pahar [:D]...apoi, duminica, m-am dus la plaja si am mai ras un pahar de bere.... saptamina trecuta spuneam ca omor cintarul daca nu arata 61 de kile...dar ce fac cu stolul de muste de pe caciula?......cintarul meu arata tot 62 de kile....dar am fost si cu rushii pe cap (cum va place voua sa spuneti [:D]) azi am asa: dim - 7 - ceai 8,30 - ou fiert si ceva muschiulet prinz - salata de cruditati (rosii, castraveti, ardei) cu piept de pui si cascaval seara - inca nu stiu.... [pup] mai vb bibi si [zana] - plecata in vacanta....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza, fetele! Zau daca n-ai dreptate, bibilica!! Suntem (sau mai bine zis, sunteti voi!) cumintele toata saptamana si in we, durereeee... Eu am mancat de toate pentru toti, mai bine zis dulciuri din toate cele si mancare Monty. [:D] Si ce descopar azi dimineata pe cantar??? 66,5 kg, cu 500 gr mai putin decat saptamana trecuta!!!!!!!!!!!!![bis] [bis] [bis] Si asta cu tot cu rushii pe cap... Cred ca mi s-a stricat cantarul de arata asa ceva...[:D] Dar m-am urcat de vreo...6 ori pe el!! Ca tot nu-mi venea sa cred! Meniul de azi: dimineata: omleta cu cascaval pranz: dovlecei umpluti seara: n-am idee, probabil vreo salata Eu am avut un we cam dificil, in sensul ca sotzul a facut o enteroviroza cu febra, dureri de muschi si ameteli, diaree. Tot tacamul...[bang] Si a trebuit sa stam acasa si sa am grija de el, dar si de bebe... El saracu' nici nu a mai pus mana pe copil, ce sa zic de pupacit!! Si printzul i-a facut o surpriza de dimineata cand i-a zis "ta-ta"...Vroia si el sa-l pupe, dar se abtine! Si cu bebe am probleme: a facut si el diaree, ba chiar gasesc si un fel de viermisori in caca (nu misca, dar cred eu ca asa ceva sunt!). El este voios, dar nu-mi place ca este deranjat la stomac. Maine trebuie sa mergem la controlul de 8 luni (a facut ieri!! Oauuu...nici nu-mi vine sa cred!!) si va spun ce mi-a zis dr. Offf...[bang] Fetelor, cum puteti voi sa mancati fibrobar??? Mie mi s-a parut ingrozitor la gust...[vom] Si in afara de asta, nu-i permis pentru ca are zahar si cacao mai putin de 70% si altele... Va las acum ca trebuie iar sa-l schimb la Pampers... Avem poze pe link-ul de mai jos; pe undeva pe acolo sunt si eu! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

korrina, eu fac pestele pane (fara faina, numai cu ou). iese foarte bun...daca vrei, poti sa dai paneul jos si maninci pestele gol si fara sa fie prajit (adica e mai mult inabusit) si daca mai faci si o maioneza de usturoi si zdrobesti si o rosiuta....maninci de nu te mai poti opri.... bibi si [zana] - arsa de soare....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamicaluitheo
si-atunci de ce e recomandat ca fiind un produs de slabit? ma refer la fibrobar. andreea
Este recomandat sa inlocuiasca o masa, nu ca desert. Cu regimul asta, adica 3 buc. fibrobar/zi in loc de mese, a slabit Nicoleta Luciu. Eu nu am incredere in asa-zisele mese fibrobar... La sala de fitness la care mergeam eu (bine zis mergeam!!) venea si Luciu; intr-o zi am vazut-o mancand fibrobar, fara sa stiu ca tinea regim, de fapt. Si ma minunam: cum arata asa de bine dupa ce consuma dulciuri?? Cand colo, aia era masa ei de seara...[:D] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...