Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (17)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by bibilica
adrianan, draga, tu esti exceptia care confirma regula......[:D] bibi si [zana] - arsa de soare....
Asta cam asa e...Andrada stieee!!! Mey, ia pune niste poze cu tine bronzata ca ai fost destul la strand...Vrem si noi sa te vedem negricioasa! [:D] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine v-am regasit...m-am intors de la mare...si de la tara...am revenit pe baricade...bineinteles ca am avut abateri, mai ales cu clatite, gogosi, foetaje si mamaliguta...desi cantarul arata 2 kg in plus nu disper, fiindca hainele sunt la fel...parca pe burtica am pus un pic....dar GATA...de azi revin la Montignac, sper fara abateri, tinand cont ca luna viitoare plec in state...si sa vezi acolo abateri, sau nu, doar mancare cu hormoni...mi-e cam frica de faza asta...dar sa revin azi 2 piersici, apoi o cafea...apoi trei felii de grau expandat cu lapte 0.1% pranz: o bucata de telemea cu o rosie babana si trei castraveti seara nu stiu Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
quote:
Originally posted by bibilica
adrianan, draga, tu esti exceptia care confirma regula......[:D] bibi si [zana] - arsa de soare....
Asta cam asa e...Andrada stieee!!! Mey, ia pune niste poze cu tine bronzata ca ai fost destul la strand...Vrem si noi sa te vedem negricioasa! [:D] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
inca nu-s asa de negricioasa cum as vrea eu sa fiu, dar promit ca ma pozez si ma postez....[:D] bibi si [zana] - arsa de soare....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragele mele, Bine v-am regasit dupa acest week-end criminal. Sambata a fost o zi atit de calduroasa, incit nici nu am iesit din casa. Duminica am iesit dar seara (noaptea). Ar fi trebui sa incep cu abaterile din ultimele doua zile: sambata am mancat amestecat brinza de vaci cu capsuni iar duminica am mancat inghetata. Dar ce ma fac eu miine? E ziua sotului meu. Am incercat eu sa-i spun ca sunt la regim si sa nu se supere pe mine daca nu maninc ceva nepermis si daca nu beau, si deja s-a botosit. Asa ca miine, vreau - nu vreau, voi avea abateri. De slabit, n-am mai slabit saptamina asta, tot 70 kg am, dar nu disper. Simt ca sunt pe calea cea buna. Azi deja m-am imbracat cu o pereche de pantaloni de anul trecut, care acum o luna nu ma incapeau. Korinna, vreau sa te incurajez. Trebuie sa mai ai putina rabdare. Pragul asta de 70 e cel mai greu, e de fapt un prag psihologic, pentru ca se schimba si prefixul. Dar satisfactia e inzecita. Pina in sept. ajungi sigur la 65 kg. Nu ai nici un motiv sa nu ajungi. Eu vreau sa ajung la 67 pina la inceputul lui aug. cind plec la mare. Daca vrei sa grabesti un pic procesul de slabire, fa cite 30 min zilnic gimnastica. Sau danseaza daca ti se pare greu sa faci gimnastica. Poti dansa si cu copii, ei vor fi foarte incintati de activitatea asta. Mamamariana, felicitari pentru vointa, esti un exemplu pentru noi toate. Andrada, cum a fost evadarea? Acum fug, Va pup, Zizica (cu armonica)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamicaluitheo
Mey puiule l-am mancat pe la ora 17 ca muream de fuame::)) andreea
Cred ca mie mi te adresai... Pai, inteleg ca mureai de foame! [:D] Laura T consuma fibrobar pana a ajuns la concluzia ca nu-i bun; nu slabea, desi tinea Monty in paralel. Ce zic eu?! Sa mananci bine mancare Monty, nu o rosie, un castravete si o felie de cas (dau un exemplu). Fa si tu o mancarica de fasole verde, niste ardei umpluti, ciorba de perisoare, chiftelute etc si papa bine ca sa nu mai fii "obligata" sa intri si-n altele! Parerea mea...Hac! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit!Eu nu am acces la internet in weekend,asa ca lunea abia de apuc sa citesc ce-ati scris. Karina,am primit,multumesc mult,ti-am trimis si un PM.Scoala o fac pe Super Nova.Dupa aia sper la un Peugeot[:D,cel putin asa zice barbata-meu,dar eu nu cred,pana nu vad[:)] Zizica,dar tu arati foarte bine,parca n-ai nevoie de Monti,eu am 1,63 si 58 kg si se cer macar 5 kg in minus. In weekendul asta am fost cuminte pana ieri seara cand am macat o pizza[bang]si am baut Cola Cola Light. Meniul de sambata si de ieri: dimineata cafea cu indulcitor pranz fasole verde cu conopida fiarta seara rosii cu telemea,ceapa,castravete si sardele in ulei si bineinteles fructe aici am si o intrebare,stiu ca fructele se mananca la 4 ore dupa o masa.Dupa cat timp avem voie masa urmatoare sau cand mancam fructe atunci e o masa de frcute si atat? Azi: dimineata cafea cu indulcitor(doamne,ce dor mi-e de miere,dar nu cedez!) fulgi de secara si orz cu lapte0%(sunt buni fulgii astia sau nu,v-am mai intrebat de care cereale mancati,dar nu mi-a raspuns nimeni) Pranz-inca nu stiu,merg la restaurant cu colegele,dar sper ca s-o gasi o salata pe acolo Seara eterna telemea cu rosii cred Acum va pup,eu nu mai intru decat maine pe internet,asa ca va doresc o zi buna in continuare si sa rezistati tentatiilor(na,eu vorbesc) • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut ca am uitat sa scriu ce am mancat dimineata in weekend:omleta cu ardei,telemea,jambon si ciuperci.E bine sa amestec toate astea? • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo]Salutari, fetele, dragele! Uite, e trecut de 11.30 am si abia acum mi-a venit si mie randul sa apar pe aici.Cum niciodata nu e prea tarziu, eu zic sa pun un zambet si un salut cald de bun gasit, dorindu-va o saptamana buna din toate punctele de vedere, cu cat mai putine abateri, cu cat mai multe succese! Am hotarat sa-mi mut ziua de cantarire de sambata (cand sunt mai tot timpul la Pitesti), -lunea.E ok.Cantarul meu o fi avut el ceva intentii de amabilitate, insa datorita faptului ca a fost ignorat complet sambata, cand isi astepta cuminte randul, mi-a aratat numai ½ kilogram disparuta in dimineatza asta. Nu e chiar asa de rau, macar 56 e o cifra rotunda, nu? Cert e ca pe masura ce pierd cate ceva, ma simt exrem de usoara si mi-e foarte bine, dorm foarte putin si totusi sunt mai mult decat plina de energie.Abia astept sa va citesc, sa vad ce mai e nou, cine a mai venit, cine ce succese a avut, ce ati mai facut.. Am si o idee. Ce-ar fi sa punem,o data/zi/saptamana, -la alegere-si un sfat de frumusete undeva prin randuletzele noastre? Ca doar facem ce facem pentru sanatate si pentru frumusete too:) Totul cat mai natural.Ce spuneti? Asaaaa Ia sa pun repede meniul de azi si sa raportez abaterile de weekend, ca am avut:) 7.30 – doi pumni de corcoduse rosii+ 5 caise 8.30-doua ora fierte 14.00 – un copanel de pui fript pe gratar + 1 salata din doua rosii, un ardei si un castravete. 18.30 – fasle verde cu mujdei + doua rosii tocate marunt. Abateri ieri: 4 curmale, 1 felie mica de pepene galben + 1 lingura de frisca intr-o cafea decof. De buna voie si nesilita de nimeni:)! In rest, cumintenie absoluta.abaterile s-au “desfasurat” in dimineatza zilei de ieri, asa ca am scapat rapid de ele:) Fug, ma duc sa va “vad” si sa va citesc.Am adus si ceva poze, dar nu cred ca voi gasi tmp pt scanat.Important este ca am de gand:) Multi pupici tuturor![pup][pup] Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...