Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (17)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by rosa sinensis
Zizica,dar tu arati foarte bine,parca n-ai nevoie de Monti,eu am 1,63 si 58 kg si se cer macar 5 kg in minus.
Rosa, daca tu la 1.63m ai 58 kg si vrei sa mai dai jos si 5 kg cum crezi ca arat eu la 1.65m si 70 kg? Tu cum te-ai vedea la 68 kg?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata slabutele lui Monti ! Azi dimi m-am cintarit si aratam 55.1 si desi n-am slabit fata de lunea trecuta sint multumita ca de marti incolo cintarul mi-a tot aratat 55.8 si eram cam suparata. Acum de simbata oscilez intre 55.1 si 55.2. Sper miine sa nu arat iar 55.8 ca innebunesc. Andreea, mamicaluitheo, este perioada dovleceilor, pune in ciorbita dovlecei la greu. Eu asa ii fac si lui Bogdan supita. Si telina, pastirnac si patrunjel radacina. Yam, Yam ce bun e ! Si mie imi lipsesc morcovii, dar vorba aia, baba pt. frumusete sufera. Felicitari pt. kg pierdut. Ai vazut ca nu e chiar asa de greu ? She wolf, scuze ca am uitat ce era glucido-lipidic. Deh, de la o virsta in colo... M-ai zapacit de tot cu distantele intre mese. Si asa am probleme cu distanta intre o masa normala si cea de fructe. Masa glucidica e cea cu piinica, orez, paste integrale, nu ? Ca eu de astea nu pap, decit eventual dimineata niste cereale. La piinica am renuntat ca vad ca daca pap piine nu-mi merge bine. Korinna, ce nunta mama ? Ca eu habar n-am. Nu stiu daca rezolvi ceva cu ziua de fructe. Incearca si tu Hofisil de la Hofigal. Contine spirulina, aloe si ulei volatil de cimbrisor. Zice ca ajuta la eliminarea toxinelor din organism si topirea grasimilor. Eu parca simt o imbunatatire de cind le iau (referitor la eliminarea toxinelor). Prajitul nu e bun pt. ficat, stomac, etc. Incearca pestele ala pe gratar, cred ca e mult ai bun. Reteta sufleului de dovlecei, pe care o fac prichindelului meu: fierb un pic dovleceii taiati rondele si chiar si rondelele in jumatate daca sint dovlecei mai mari, ii scurg si ii las un pic sa sa raceasca; bat spuma albusurile de la 2-4 oua; adaug dovleceii si brinza de vaci si la sfirsit galbenusurile; amestec totul cit mai bine; ung vasul de yena cu unt; rastorn compozitia in vas si o bag la cuptor. Poti sa pui deasupra si cascaval ras, tb sa fie bun, eu n-am incercat. Cind ii dau puiului meu mai adaug putin iaurt si papa de rupe. Mamamariana, felicitari ca ai rezistat la restaurant. Asta da vointa. Si sa mai faci si acasa papa ne-Monti, fara sa gusti... Adimercedes, bine ai venit la Monti. Dar deja incep cu observatiile: laptele din ness, tb sa fie degresat, in faza I n-ai voie alune, nuci, de migdale nu stiu nimic. La prinz ar tb sa papi ceva mai consistent nu asa ceva. Si nu cred ca merge faza cu zeama de la morcovi, nu stiu sigur, sa vedem ce mai spun si fetele. Acum in sezon poti sa pui dovlecei, telina, pastirnac si patrunjel radacina ca iese f. buna supa. Crisia, bine ai revenit. Cu bronzul cum stai ? Si eu vreau sa incerc faza II in vacanta, dar nu stiu ce o sa iasa. Nu stiu cum e cu inghetata, ca Monti zice clar ca fara zahar, dar totusi poti sa papi inghetata ? Tb sa mai studiez faza asta. Adriana, sa-ti traiasca bebita, e tare dragalas. Sanatate multa si lui bebita si sotului. Am vrut sa ma uit si pe pozele de la 8 luni, dar cica nu sint poze acolo. Eliza bine ai revenit si tu. Sper ca si eu cind ma intorc din concediu sa vin doar cu 2kg in plus. Zizica, lasa mai ca nu o fi asa de rau. O data pe an e ziua sotului, recuperezi tu dupa. Rosa, eu conduc acum un Break. Am condus si Peugeot-ul sotului, nu se compara. Si se mai ia de mine ca nu stiu sa combin ambreiajul cu acceleratia la plecare, dupa ce am invatat pe Matiz. Si mie mi-e dor de miere... Eu nu tin 4 ore pina la masa de fructe doar 2-3. Asta fiindca intr-un loc scrie 2-3, in altul 4 si am luat si eu ce mi-a convenit mai mult. Si asa tin si dupa[:D] Eu pap fulgi de griu germinat de la granovit, dar sint groaznici, mai ales cu lapte 0.1%. cu iaurt 0,1% mai merg, dar altfel... Si acum sa trec la mine. In we n-am prea avut abateri, desi sotul iar a papat 2 inghetate, de-alea bune cu caramel. Am papat Monti, doar ieri am cam amestecat fructele cu mincarea. Adica am facut o supita pt. Bogdan, cu dovlecei multi si n-am rezistat s-o gust, e drept citeva linguri - vreo 5 mai exact, dupa care am papat cirese la greu. Sper sa nu fie f. important. Am facut vineri ciupercile dupa reteta voastra, un pic combinata cu ce mai aveam eu in cap: ceapa taiata si calita in ulei ffff putin ca mie nu prea imi place asa, adaugate ciupercutele taiate cubulete si un strop de apa si sare, cind aproape s-au fiert le-am adaugat si un dovlecel cubulete si tulpini de marar tocate marunt iar la sfirsit i-am adaugat un strop de vin alb si marar frunze tocate marunt. Sincer nu m-am gindit cind i-am pus, decit cind am mincat, oare era Monti ca i-am pus vinul, ca l-am mai fiert 2-3 minute. Voi ce ziceti ? Si meniul meu de azi: dimi: salam de caprioara cu 3 rosii, ness cu lapte 0,1% prinz: fructe seara: eterna salata cu telemea si mai pe seara inca ceva fructe. O saptamina cu cit mai multe kg in minus ! [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by zizica
quote:
Originally posted by rosa sinensis
Zizica,dar tu arati foarte bine,parca n-ai nevoie de Monti,eu am 1,63 si 58 kg si se cer macar 5 kg in minus.
Rosa, daca tu la 1.63m ai 58 kg si vrei sa mai dai jos si 5 kg cum crezi ca arat eu la 1.65m si 70 kg? Tu cum te-ai vedea la 68 kg?
zizica, m-am uitat si eu la poza ta...ideea este ca in poza aia arati mult mai inalta...eu nici n-am crezut ca nu ai macar 1,70... bibi si [zana] - arsa de soare....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina: merci pentru laudele aduse!! [:D] Este un dulce fiu-miu (la fel zice si cioara...[:D]) In albumul 8 luni nu sunt poze ca nu am reusit inca sa le descarc de pe camera. va anunt eu cand voi face lucrul asta! Tot nu ai renuntat la germenii de grau?? [:D] In privinta vinului, nu mai stiu sigur, dar Monty nu-l interzicea total. Nu cred ca este o abatere ceea ce ai pus tu la mancarica... Andrada: m-am minunat! Tu, abateri?? [blabla] Dar cand colo? Ce vad? Curmale, pepene galben si frisca?? Si eu care credeam ca zici tort de ciocolata, prajituri cu creme de unt si altele...[:D] [:p] Pup you, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce m-am tot plimbat(Delta ,munte, etc)unde am incercat sa am cat mai putine abateri, vin cu o veste buna;am 54 kg!!! Tot atat aveam si in urma cu 2 saptamani, dar macar n-am mai pus altele,asa ca azi il si raportez Carolinei:)) Ati fost taare harnicutze, abia mai pridideam cu cititul[pup] Meniul meu de azi: -dimineatza un ou ochi si 3 feliutze salam uscat -pranz pastrav cu smantana si ciuperci -seara cred ca incerc sa fac tocanitza cu ciuperci dupa reteta Korinnei Pupici si spor la slabit!!! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...