Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (17)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
Am pus poze in albumul de 8 luni! Si azi i-am dat prima felie de paine din viata lui!! Graham, bineinteles... [:D] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Sa-ti traiasca !!! E un scump !!! [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by mamicaluitheo
si ca sa ma vedeti cat is de grasa........ http://community.webshots.com/user/mamicaluitheo
Hai mai Andreea, exagerezi. Nici nu esti asa de grasa. Sa-ti traiasca printisorii sint tare scumpi. [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu ma mai invidiati atata ca ieri am calcat pe alaturi groaznic. Si inca la masa de seara [bang][bang][bang]. Au venit musafirii si m-am abtinut bine de la supa cu galushte, dar cand a venit randul sarmalelor cu mamaliga (imi planificasem sa mananc putina varza pe care am pus-o de-asupra la fiert) nu am mai rezistat si am mancat si eu 4 sarmale (micutze, ce-i drept) cu vreo 2 linguri cu mamaliga. Asta nu e chiar asa de negru, dar la sfarsit am mancat si o feliuta subtire de tort de ciocolata. Mi-am facut de cap si drept sa va spun imi pare rau. Dimineata cantarul arata 77 again (adica un kil mai mult ca ultima data) si sunt tare suparata pe mine ca am cedat dupa 2 saptamani de Monti. Asa ca, dimineata m-am trezit cu forte proaspete si o iau de la capat... ora 7:30 cereale cu lapte 0% ora 12:00 un mar si o para (de fapt sunt singurele chestii pe care le pot lua cu mine la scoala) ora 14:30 omleta cu ardei si ciuperci, o bucatica de friptura si salata verde Mai spre seara voi manca fructe - deja am ochit un ananas curatat in bucatarie si mai vad eu ce mai gasesc... Acu ma duc spashita la aerobic, poate reusesc sa scot mamaliga, sarmalele si prajitura din mine. Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamamariana
Fetelor, nu ma mai invidiati atata ca ieri am calcat pe alaturi groaznic. Si inca la masa de seara [bang][bang][bang]. Au venit musafirii si m-am abtinut bine de la supa cu galushte, dar cand a venit randul sarmalelor cu mamaliga (imi planificasem sa mananc putina varza pe care am pus-o de-asupra la fiert) nu am mai rezistat si am mancat si eu 4 sarmale (micutze, ce-i drept) cu vreo 2 linguri cu mamaliga. Asta nu e chiar asa de negru, dar la sfarsit am mancat si o feliuta subtire de tort de ciocolata. Mi-am facut de cap si drept sa va spun imi pare rau. Dimineata cantarul arata 77 again (adica un kil mai mult ca ultima data) si sunt tare suparata pe mine ca am cedat dupa 2 saptamani de Monti. Asa ca, dimineata m-am trezit cu forte proaspete si o iau de la capat... ora 7:30 cereale cu lapte 0% ora 12:00 un mar si o para (de fapt sunt singurele chestii pe care le pot lua cu mine la scoala) ora 14:30 omleta cu ardei si ciuperci, o bucatica de friptura si salata verde Mai spre seara voi manca fructe - deja am ochit un ananas curatat in bucatarie si mai vad eu ce mai gasesc... Acu ma duc spashita la aerobic, poate reusesc sa scot mamaliga, sarmalele si prajitura din mine. Numai bine, Mamamariana
Mamamariana, hai ca m-ai facut sa rid "Acu ma duc spashita la aerobic, poate reusesc sa scot mamaliga, sarmalele si prajitura din mine". eu nu cred ca ele sint cauza kg-ului in plus, nu s-ar fi vazut atit de repede. Vezi cu ananasul ala, l-ai ochit tu, dar mai ramine pina te intorci tu acasa ?[:D] [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamicaluitheo
Ce reteta missi? vreau si eu............... andreea
Andreea, reteta korinnei e cam cea facuta de mine, diferenta e ca fara vin si se mai adauga niste cascaval ras pe deasupra. MI-a scris-o mie, ca eram in pana de inspiratie. Dar si reteta mea a fost buna [pofta] [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaaaa bibilicoooo ce grasa estiiiii[:D]. Si tu mamicaluitheo te ascunsesti strategic dupa flacai, sa-ti traiasca! PS: a dat domnu' si ne-am pus si noi niste poze, da' merge greu rau ca sunt mai mari decat 95K si u's ce le face barbati-miu de le mai ia din rezolutie sa-ncapa. Si merge conexiunea acasa de..[bang. Azi am venit cu CD-ul la servici si mai pa' seara incercam d'aici sa mai punem poze. Pt. inceput ne puteti vedea intr-o scurta prezentare (pt. care am stat pan' la 12 noaptea azi-noapte). Ca sa vedeti sacrificiu![:D] Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina, stiu ca nu e voie inghetata, d-aia am si pus-o la abateri [:D] Am facut un album cu poze de la mare: http://community.webshots.com/album/161794034CskTFw N-am nimic de raportat, am pus 2 kile intr-o saptamana, poate saptamana viitoare... Va pup, Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit, fetelor, slabutelor! M-am intors din vacanta de o saptamana, dar am fost super aglomerata si n-am apucat sa va scriu... in schimb, m-am straduit sa citesc tot ce ati postat - si ati postat, nu gluma!, mai am destul de citit! am vazut ca au aparut si multe fete noi, s-au inmultit montignacele. Si acum sa va dau vestea cea mare: nu m-am intors cu nici un kg in plus!!!![bis][bis][bis] Raportez azi 58,3 kg. Asta da satisfactie, mai ales ca am avut abateri cat cuprinde! E drept ca am facut si miscare, nu am stat toata ziua cu fundul pe scaun cum fac acasa. In cele doua saptamani de vacanta am incercat sa respect Monti dar nu mi-a reusit intotdeauna. Mic dejunul de la hotel nu era chiar Monti (la inceput l-am luat proteico-lipidic, apoi am mai adaugat si cate un croissant, o briosa), am mancat destule dulciuri, de inghetata nu mai zic..., paella cu orez (alb, nu brun) si fructe de mare, cate o bericica, iaurt de baut cu fructe si zahar (ca simplu n-am gasit, astia pun zahar in toate...) etc. Ce sa va mai spun... lista ar putea continua, credeam ca sigur vin cu ceva kg in plus, dar n-a fost asa, din fericire! A fost o vacanta reusita si puteti vedea cateva poze la adresa mea de mai jos, in albumul 'Spania 2004'. De cand m-am intors am revenit la bunele obiceiuri si chiar daca mai am cate o abatere, raman fidela lui Monti. Vroiam sa va intreb (nu stiu daca s-a mai discutat), ce stiti despre pepenele rosu? E OK pt regimul nostru? Eu sunt mare fan si in fiecare vara fac o cura zdravana de pepene, deja am mancat saptamana trecuta si as vrea sa stiu daca e OK. Si sa va scriu si meniul de azi: dim - nectarine, iaurt 0% cu biscuiti integrali, fara zahar pranz - mancare de ciuperci cu carne de vitel seara - probabil o salata sau niste fructe Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (2 ani) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina, sa stii ca nu am plecat departe de ananas... chiar m-am apropiat de el [il]. Ca eram sus la calculator si am coborat jos in living room la tv. Fac aerobicul acasa, cu Jane Fonda si cu fiica-mea ca si ea e saraca nebuna sa fie cat mai schiloada. Ea arata bine, are 1.63 si 50 kile, cateodata se duce la 52 si zice ca e obeza - asa eram si eu. Insa pe ea nu o las sa tina regimuri ca e copil inca si are nevoie de toate mancarurile, inclusiv dulciuri (zic eu). Deci, mi-am mancat si ananasul, e ora 7 seara acum si sper sa nu mai bag nik in gura pana maine dimineata. Vine sotul indata sa ma scoata in oras, asa ca ma duc sa ma dushaiesc ca (virgula) curg toate apele din mine atat m-a stors Jane asta (pretena buna de-a mea). Pupici slabutelor, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...