Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rasfatul unei sotii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am primit intr-o zi un ceas Seiko, fara nici o ocazie anume, care l-a costat o treime din salariul lui pe o luna. Pur si simplu ii placuse cind il vazuse in vitrina. Imi serveste din proprie initiativa o crema de whisky gen Bailey's sau un lichior de cirese (bauturile mele preferate) si imi arata cu incintare ca a avut inspiratia sa puna din timp paharul in congelator ca sa fie rece. Cind locuiam in orase diferite era incintat sa imi arate ca "a facut curat luna in casa pentru ca stia ca urma sa vin". Imi face desene cu pisici sau caricaturi. Cind mi se adreseaza imi spune : "mon chaton" (= pisoiasul meu). (Daca ne spunem pe nume inseamna ca situatia e grava !). If you want to win you have to learn to be a master of the game.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mmmmmmmmmmm, placut subiect ai deschis Adi! Mie imi place ca in week end pregateste el micul dejun. Stie sa faca un milion de feluri de omleta. Cum vine week end ul cum ma apuca pofta de omleta [pofta] Ma simt rasfatata atunci cand imi lauda talentul de bucatar, ba mai spune si altora ce minuni papa el acasa. Ma simt rasfatata ca de fiecare data cand e o ocazie deosebita reuseste sa ma surprinda cu un cadou la care nu m-as fi gandit in ruptul capului. Ma face sa ma simt importanta, ma face sa ma simt o lume intreaga pentru el si asta ma face fericita. Iar de cand sunt gravidutza imi place ca are atitudinea perfecta: nu e nici indiferent, nici super protector. Se poarta exact asa cum trebuie ca sa-mi dea incredere in mine. Ce mai, eu ma simt rasfatata tot timpul ! Adi, dar baieteii cum ar vrea sa fie rasfatati? Ca vorba ta, mereu avem de invatat. Mina, sapt 32
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si io, si o[:D] A mea scumpa jumatate daca capata ceva (ceva mai consistent: adidasi sau alte chestii) intotdeauna insista ca si eu trebe' sa capat ceva...si intotdeauna capat:) In timpul saptamanii el e cel care se trezeste intotdeauna primul si face cafeaua, ceea e e excelent, ca eu sunt mai somnoroasa din fire [:D] Eu o fac in weekend! Adoram sa gatim impreuna! Hehe, si lista ar putea continua[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, diafera, cit de bine te inteleg! Degeaba ii zic (direct sau aluzii) cit de sexy sint barbatii care iti aduc micul dejun la pat... aaa... purtind doar un sortulet [:D] ... nimic! [bang] Si cum nu bea cafea, nici nu stie s-o faca. Iar ce-mi place mie cel mai mult, este sa ma trezesc in miros de cafea proaspata. Deci lista mea cu ce NU obtin, arata cam asa: - mic dejun in weekend - masaj la talpi dupa hiking - flori fara motiv, doar ca s-a gindit la mine (si nici macar nu vreau un buchet... doar un fir, o petala, ceva...) - sa mergem intr-un weekend la un spa de cupluri sa ne resfatam (zice ca barbatii nu merg la spa!) Mda, cer oare prea mult?[:D] PS Off topic, dar in legatura cu topicul despre barbati si gospodarie: se ofera sa spele vasele dupa fiecare masa. Unele femei ar putea considera asta rasfat, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma consider super norocoasa ca am un sot care ma rasfata. Imi aduce 25 de trandafiri in fiecare duminica dimineata (cind se duce dupa ziare si cafea). Imi prepara prinzul sa-l iau cu mine la servici si imi strecoara in fiecare zi cite o mica supriza. De vre-o trei ori m-a surprins si m-a luat de la servici (in conspiratie cu mama mea care s-a oferit sa stea cu copiii) si am plecat direct in weekend undeva planuit in totalitate de el. Mi-a impachetat si hainele!!! De ziua mamei ma trimite (si pe mine si pe mama mea) la spa toata ziua:masaj, facial, manichiura.... Si cel mai important sint micile gesturi care incalzesc inima: un mic sarut cind ma astept mai putin, o stringere discreta de mina..... Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, interesant subiect. Cred ca depinde de fiecare ce intelege prin rasfat. Pe mine ma ajuta sotul in casa, la cumparaturi, pune rufe la spalat, iar de bucatarie...nu ca as fi vreo neindemanetica, dar are cateva feluri de mancare la care imi da clasa. Si nu trece o zi fara sa imi "te iubesc". Si nu-i vorba de vreun automatism, simt ca ma iubeste din toata inima. Cadouri...ma intreaba inainte (daca-i vorba de vreun parfum), in rest flori, dar mai ales apropierea sufleteasca este cel mai mare "rasfat", daca pot sa spun asa. La inceputul lui octombrie vom deveni parinti (primul nostru copil). Se poarta foarte frumos cu mine, ma mangaie pe burtica si intruna vorbeste de "fetita lui favorita", adica de bebelina, zice ca eu am cazut pe locul 2... Ma tachineaza, normal. Asa cum s-a mai mentionat si la alte subiecte, ce folos ca iti cumpara 100 de cadouri daca se uita la tine si nu te vede ca existi ca femeie ??? Nu te alinta, nu-i tandru cu tine??? Este greu de facut o lista sau de generalizat, dar in pricipiu cred ca multumirea si intelegerea sufleteasca primeaza. Carolyne si bebelina din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...