Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rasfatul unei sotii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da, da...din cate ati scris voi fetelor, constat ca am un sot foarte...aaa....cum sa zic....lipsit de romantism, cel putin! Da' sincer, nici prea lugu-lugu nu mi s-ar potrivi. Cred ca trebuia sa ma nasc barbat! Eh, mie imi convine ca ma "rasfatza" lasandu-ma dimineatza sa mai dorm, umbla in varful picioarelor ca sa nu ma trezeasca, isi face singur sandwich-ul si isi calca pantalonii la dunga (ceea ce eu urasc sa fac!). Apoi mai pune mina si sterge pe jos sau spala vasele...sa consider astea rasfatz? A? Daca nu am altceva, apai io asa le consider, ca st mai practica de felul meu [:D]. Ei, si normal ca de zilele noastre importante se mai intampla cate ceva placut si deosebit[cina2]... Cred ca-l pun sa citeasca de la voi, sa se inspire [8D] Dana mama lu' bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori am impresia ca eu il rasfat mai mult, decat el pe mine :(. Insa sunt momente aproape zilnic, cand vine si ma ia in brate, ma saruta cu foc si imi spune:"ce draga imi esti..." si e cel mai fericit moment pt. mine, ma face sa ma simt iubita. E cam putin? Ei imi cumpara de ziua mea cadouri frumoase,spre exemplu anul trecut de ziua numelui l-am trimis sa cumpere paine si s-a intors cu un ditamai ghiveciul cu crizanteme albe(preferatele mele, de toamna)si am avut flori aproape trei luni. Cum as vrea sa fie? Mmmmmm poate ca fiecare se gandeste ca e loc si de mai bine, si asa e, insa eu as vrea sa ramana asa o viata, pentru ca ma simt iubita si ma alinta in felul lui. Eu sunt fetita lui si nu vreau sa schimb asta niciodata. Nu incerc sa-l schimb desi poate ca mi-as dori si eu multe, asa e el si eu ma multumesc pentru ca e un sot minunat. PS: este insa un lucru care ma enerveaza tare, faptul ca e super incapatanat, si trebuie sa-i spun de mai multe ori, sa faca ceva, pe un ton care nu-mi place sa-l folosesc, si devin cicalitoare.:(( Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey Adi tatic fericit ce esti, dar de ce ai pus "-" la Frumoase, ce crezi ca nu suntem?![:-)))] Felicitari si bravo tie ca esti un sot preocupat de cum sa-ti alinti sotia, e minunat sa intalnesti astfel de barbati. Tine-o tot asa!!! Multa sanatate familei tale si tie, sunt sigura ca sunteti tare fericiti.[flo] PS: am vazut-o pe Luana, este o printesa, frumoasa foc!!!!![flo] Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubitul meu dupa mai mult de 5 ani si jumatate de cand suntem impreuna, inca ma alinta zilnic, ma imbratiseaza, ma mangaie, ma pupa [pup]si imi zice ca ma iubeste.[olala] Si eu ma port la fel. Altfel nu am putea. Si ne este chiar mai bine ca la inceput fiindca am depasit neintelegerile din primii ani, a trecut perioada de acomodare, ne cunostem mai bine. Asa e felul nostru. Ne si plac [:D]la amandoi tandreturile marunte. Dar hai sa povestesc desprece face el (chiar daca la noi multe din aceste mici atentii sunt obisnuinta pentru amandoi, adica ne rasfatam reciproc): Deci face pentru mine orice il rog. Nu-mi amintesc sa ma fi refuzat vreodata cu ceva acolo unde depindea doar de el sa-mi indeplineasca dorinta. Un an intreg mi-a platit doar el telefonul mobil (ca avea mai mult timp si s-a oferit singur). Vine si ma ia uneori, cand poate, cu masina de la servici, mai ales daca ploua. Sau cand eram bolnava, ma ducea si ma aducea de la spital, venea la mine cand eram internata, chiar si numai sa-mi tina de urat (dupa cum putea si el, cum ii permitea serviciul - dar pentru mine insemna enorm, era cel mai eficace medicament sa-l am in prejma, sa ma tina de mana). Este alturi si de familia mea si ne-a ajutat neconditionat cu diverse lucruri in nenumarate imprejurari. Uneori stie mai bine ca mine de la ce magazine mi-am cumparat lucruri ce mi-au placut si ma duce iar la ele cand mai vreau sa fac cumparaturi. E mult mai atent ca mine la calitatea produselor (haine sau incaltaminte) cand imi cumpar cate ceva si deseori mergem impreuna, ca am incredere in el la cat e de pretentios. Tine minte foarte multe lucruri care ma privesc: nr. la haine, ce vopsea de par folosesc (si eu le mai schimb si cam uit dar el are o memorieeeee[:D]), se ducea deseori la cabinetul la care eram inscrisa sa-mi cumpere pilulele (anul trecut cand eu munceam mai mult si nu aveam timp). Imi cumpara mai mereu fructe fiindca imi plac mult. Mai ales iarna, mai mereu imi aduce cate o portocala. Imi aduce flori si fara o ocazie anume, desi eu as vrea mai des, nu la cateva luni odata[:D], chiar si un fir, cum zicea cineva. Dra hai sa nu fiu carcotasa... Cand stam la tv amandoi vrea sa stau langa el, chiar daca asta inseamna sa ne ingesuim pe acelasi fotoliu.[:D] Imi vorbeste intotdeauna frumos si, cum mai zicea cineva, daca ajungem sa ne spunem pe nume (cu exceptia cazurilor in care suntem in public, langa oameni fata de care trebuie sa fim mai seriosi)e deja grav. Nu-mi face cafea fiindca el nu bea si nici nu ii place mirosul. Dar imi curata si mie incaltamintea cand o curata pe a lui. Ma sterge si ma imbraca dupa ce fac dus (cand i-o cer eu ca am chef sa ma alint). Asta daca nu trecem de la stersul cu prosopul la altele... [olala] Pentru toate acestea si multe altele de care nu-mi amintesc ii multumesc si imi recunos public dragostea ce i-o port: MAMI, TE IUBESC! ( e putin hazliu ca m-am obisnuit sa-i spuna asa fiinca si mamei mele ii spun la fel si deseori o induc in eroare cand il strig pe el in prezenta ei[ups][:D] dar ea se amuza; probabil ca atunci cand il voi face tatic va deveni "tati"). Daca nu ne vedem o zi sau doua trebuie musai sa vorbim macar la telefon si uneori si doar intr-o zi deja ni se face dor unul de altul. Probabil cand o sa locuim impreuna o sa am mai multe de povestit. [olala]Oricum pentru noi, o imbratisare, o vorba dulce, o mangaiere fac cat 10 cadouri. Asta mi se pare cel mai pretios. Daca nu mi-ar spune cat ma iubeste si nu m-ar alinta mereu m-as usca, chiar daca mi-ar cumpara o groaza de bijuterii si haine. Dar asa suntem noi. Nu vreau, Domene, fereste! sa supar pe cineva.[flo] Exista oameni si oameni. Unii mai pragamatici, altii mai cu capul in nori. [9cer][olala] Cine stie ce ne rezerva viata? Poate cand ne vor razbi grijile cu caminul si copii (viitorii copii) ne vom schimba. Sau poate ca nu...[:D] Nu stiu, Adi, daca ti-am fost de ajutor cu ceva. Din cat te-am cunoscut eu asa din postarile tale cred ca mai tot ce face iubitul meu faci si tu pentru familia ta.....asa ca.....Asadar in cazul nostru conteaza ATENTIA si GRIJA acordate in orice imprejurare ca pentru propria persoana. Sorry, ca am scris mult (asa sunt eu - vorba luuuuuuuungaaaaaaa)ca am deviat putin si am transformat puuuuuutin raspunsul intr-o declaratie de dragoste dar nu m-am putut abtine. [:D] Numai bine tuturor si va doresc fericirea mea in cuplu indiferent de cum se manifesta ea. [flo]Indiferent de forma de rasfat. "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...