Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rasfatul unei sotii


Recommended Posts

[ups]Eu nu sunt (inca) sotie. Dar poate nu et superi ca am rasopuns si eu. Am uitat sa spun ac ma face sa rad. Nu imi "recita" bancuri. ci are el un talent la glumeee, mereu nascoceste ceva nou, spontan legat de situatia in care ne aflam. Da' nici eu nu ma las mai prejos. [:D] E bun si iertator si ii trecerepede orice suparare. Si cand sunt eu suparata insista cu glumele (chiar daca eu as renunta mult mai repede)pana ma inveseleste. Si imi place asat la el, ca desi eu sunt bosumflata persevereaza ca daca m-ar asculta pe mine cu "Lasa-ma, in pace ca m-ai suparat" nu mi-ar mai trece ca de fapte eu doar zic da' eu vreau sa continue cu ghidusiile pana ma scoate din stare aia de iritare.....imi face bine veselia lui. "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sambata am facut petrecere de ziua lui Victor si barbatelul meu m-a alintat ajutandu-ma cu toate pregatirile si curatenia, m-a alintat ocupandu-se de toti invitatii, a fugit dupa tort, a facut fripturi la gratar(in ploaie, folosindu-si ingeniozitatea[:D]!), a mai fugit inca o data si dupa pizza, etc, etc Pupici, Nora, mamica lui Andrei(20aprilie 1999) si a lui Victor(12 iulie 2001) http://community.webshots.com/user/NoraCosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offffffffffffffff! Nici nu va mai citesc toate postarile ...[q][q] ce mi-am dorit dintotdeauna si nu am parte: - sa imi serveasca micul dejun la pat - sa imi ofere flori fara motiv(chiar si cand mergem pe munte sa imi culeaga o floare si sa mi-o dea..)dar...el imi aduce flori doar de aniversari, si atunci stiu ca il struneste mama soacra. - sa ma duca in brate la culcare - sa nu ma lase sa fac nimic, sa faca el totul ptr o zi si ar mai fii...multe Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by sinzi_ana
Uneori ma gandesc ca daca un barbat ar fi asa sensibil si prea romantic l-as cataloga ca un papa-lapte!!! Toate au si ele o limita chiar si rafatul!!! Sinzi si DAvid http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Subscriu Ema si Richard-Sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clopotzel, ca sa echilibram balanta, afla ca eu sunt de acord cu tine. [^] Mie nu mi s-ar parea un papa lapte, mie imi ploace sa fiu rasfatata. [:D] De ce sa fie papa lapte?[?][?][?] Papa lapte e daca nu stie sa rezolve treburi importante, daca il fraiereste oricine, daca te lasa pe tine la greu sa rezolvi acte, dosare, credite, aranjamente cu mutatul, daca te lasa sa-ti porti singura de grija prin spitale dar are pretentia ca tu sa-l doftoricesti chiar si la cea mai mica rana; papa lapte e daca nu pune umarul la greu, la nevoie, in problemele financiare si morale ale familiei si se asteapta ca TU (femeia, nevasta) sa gasesti mereu solutiile si sa scoti familia din impas....Ooooooooo-hhhhhhooooooo-hooooo-hooooo si ar fi o gramada de zis. Daca in viata sa socio-profesionala si in toate greutatile din casnicie face fata onorabil, e un om de cuvant, pe care sa te poti baza la greu.......atunci gesturile de rasfat fata de sotie in momentele bune nu vad de ce ar trebui sa-l catalogheze drept "papa lapte". Doar vrea sa-i arate mereu dragostea ce i-o poarta, nu? E ceva rau in asta? Adi asta isi doreste, sa gaseasca noi modalitati de a-i demonstra dragostea lui consoartei. Si ne cere noua parerea, ca femei. Dar sunt femei care nu au nevoie de astfel de dovezi zilnice (exemple avem chiar aici, nu-i un lucru rau, dar exista, asa cum am mai zis, oameni si oameni) si exista si femei mai romantice din fire care pretuiesc foarte mult asemenea dragalasenii micute. Exemplu: eu (si alte cateva fete care au postat aici dar nu le numesc eu acum). Depinde de natura afectiva a fiecaruia (fie barbat sau femeie). A nu se confunda romantismul, afectivitatea exacerbata si emotivitatea cu slabiciunea morala. No offence![flo][flo][flo]Numai bine tuturor. "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam aseara ca poate nu sunt chiar asa de nerasfatata. Desi nu este ceea ce imi doresc eu, totusi cred ca sunt anumite lucruri care pot fi incluse in categoria "rasfat". Spre exemplu: -ma duce/aduce la sala, aerobic, ma asteapta /ma duce unde am nevoie cu masina -cand vede ca sunt obosita nu ma mai lasa sa fac nimic(asta e mai noua!!!![amoras]) desi...[bang] tot eu trebuie sa le fac mai tarziu...dar cel putin nu imi mai reproseaza ca nu am facut aia sau cealalta ...poate mai sunt si altele Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Uneori ma gandesc ca daca un barbat ar fi asa sensibil si prea romantic l-as cataloga ca un papa-lapte!!! Toate au si ele o limita chiar si rafatul!!! Sinzi si DAvid http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Nici eu nu sunt de acord! Acesta este un subiect despre rasfat. Am fost intrebate despre asta si am raspuns. Nu am descris pe de-a intregul casniciile noastre, nu am vorbit despre problemele noastre( Slava Domnului, sunt o gramada de subiecte despre asta[bang]) si nu am povestit despre ce facem noi, fetele, si cum ii alintam noi pe ei, nu? Pupici si sa fiti rasfatate dupa cum va place[flo]! Nora, mamica lui Andrei(20aprilie 1999) si a lui Victor(12 iulie 2001) http://community.webshots.com/user/NoraCosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca sunt mai "rece" dar mie nu imi place sa mi se spuna "bibi", "iubisor", "puisor" sau alte diminutive de catre sotul meu...ma enerveaza... Si daca ar sari de fiecare data sa imi aduca micul dejun la pat, sau sa ma intrebe mereu daca am nevoie de ajutor, sau sa spele mereu vasele...cred ca m-as enerva...si l-as considera papa lapte! La asta ma refer...(nu la rasfat ci la PREA MULT rasfat). Daca esti rasfatata tot timpul atunci nu se mai cheama rasfat...nu mai apreciezi cum trebuie si vrei mai mult si ajungi o nefericita si nemultumita... Nu stiti ca de la prea mult dulce ni se face rau? Asta vroiam sa spun! Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...