Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici cu virsta de peste 20 de ani


Recommended Posts

Fetelor,acum am vazut si eu subiectul,dar nu stiu daca ma primiti si pe mine,ca acu'-s mai coapta(zic eu),dar de nascut am nascut la 22,adica acum 7 ani.Ce ziceti,ma primiti? • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Acum vazui si intrebarile.Deci,am avut o sarcina usoara,fara greturi si probleme,am mers la facultate fara nici o problema(eram studenta),si cu mai putin de doua saptamani inainte de a naste am dat ultimul examen din sesiunea respectiva(eu am nascut pe 3 iulie),asa ca va dati seama ca n-am prea stat in timpul sarcinii.Am luat 25 kg in timpul sarcinii,aveam o burta imensa de ziceai ca fac gemeni,zece s-au dus cand am nascut,iar de restul am scapat cam intr-un an.Vergeturi am cat incape,pe burta,coapse,sani,eram slabuta inainte de a naste si burta a fost imensa.Am nascut prin cezariana,n-a fost bine deloc,am avut probleme,atat in timpul operatiei,cat si dupa,dar dupa 2 luni eram bine,iar dupa 3 faceam abdomene.Bebeul meu n-a fost prea cuminte,de dormit n-a dormit o noapte intreaga pana la 2 ani si 2 luni,a fost grav bolnav la 8 luni,am stat o luna la reanimare si de atunci e tare bolnavicios,dar imi tare bine ca il am si ca n-am ascultat pe nimeni care mi-a zis ca sunt prea tanara sa fac bebe.La noi sarcina a fost un accident,eram casatoriti doar de trei luni,dar eu ma bucur ca s-a intamplat asa.Mama mea m-a ajutat foarte mult si ma ajuta si acum.Iar eu de vreo 2 ani ma gandesc la bebe 2 si ma chinui sa-l conving si pe tati care nu vrea inca din motive de finante.Bebe 2 trebuie sa fie fetita si i-am ales si numele Antonia-Teodora.Mai ramane sa conving si consortul care-mi spune ca daca ar sti sigur ca iese fata,n-ar avea nimic impotriva.Dar i-e frica de inca un baiat[:)] • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut o sarcina foarte usoara, am luat 13 kiel si am facut vergeturi pe burta...o gramada. Insa a fot f. greu ca eu am facut anul 5 la zi, Conservatorul la sectia de compozitie ci sofia abia nascuta.Parintii mei sunt in Anglia, m-a mai ajutat 2 ore babysitter cumnata si atat! nopti nedormite, depresie, toate astea ma fac sa-l mai aman putin pe bebe doi...eu in sa chiar ca nu arat de 24 de ani, asa ca toata lumea se cruceste cand aude ca am fata de aproate 2. asa e bine, ce frumos ca suntem multe!! Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi doresc si al doilea copil,ca asta micu al meu e foarte cuminte,Dumnezeu parca a stiut ca voi naste printre straini,fara nici un fel de ajutor...si mi l-a facut un adevarat ingeras .Dar vrea sa fie diferenta de vre-o 6,7 ani credeti ca e bine ?? Intre mine si fratele meu mai mic e diferenta de 2 ani jumate,si numai in certuri am fost ,cea mai buna prietena a mea si fratele ei sunt cu diferenta de 9 ani si intotdeauna a protejat-o...Eu o invidiam tare,ce ziceti e ok ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jojo, si eu am spus ca daca mai fac un copil, de abia peste 10 ani ma mai apuc!!! Cred ca nu o sa fie prea deranjati de diferenta de varsta! Am avut in liceu un coleg, care la 17 ani a devenit fratior (era singura surioara) si era tare mandru si toata lumea credea ca e fata lui! La inceput se simtea jenat (ca parintii lui inca mai sunt activi) si noi il cam ironizam...dar cand a aparut ghemotoaca tare mandru mai era de ea si noi tare invidiosi!!! Sinzi si DAvid
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma primiti si pe mine? Eu am nascut-o pe printesa mea cu 20 de zile inainte sa implinesc 19 ani. Acum in noiembrie ea o sa faca 2 ani, iar eu 21. Nu a fost un accident, imi doream un bb cu toate ca la capitolul experienta stateam foarte prost, nu intrasem in contact prea mult cu alti bebelusi, iar copii mici imi placeau pana la punctul cand incepeau sa planga sau sa nu asculte, dar pe Annie o iubesc si imi place chiar si cand e neastamparata sau noaptea tarziu cand mie mi-e somn si ei nu( de imi vine sa ma urc pe pereti). Nu am avut nici un fel de ajutor( parinti, bunici, dadace) pana acum, numai eu si sotul, iar cum sa am grija de ea am invatat din practica( vine de la sine), iar restul de informatii le-am luat de pe internet sau carti. Roxy(mama) si Annie(bb)[cri] http://community.webshots.com/user/niceroxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce de mamicute tinereeee![flo] Mi-am gasit si eu locul[;)]. Pe David l-am nascut la varsta de 25 de ani jumate si el are acum 10 luni. Cat am fost gravida am pus pe mine 11 kg pe care apoi le-am dat cu usurintza jos caci nu m-au ajutat bunicii. Dar ne-am descurcat bine si noi suntem super fericiti caci nasterea a fost usoara chiar daca sarcina a fost mai mult cu vomitat atunci cand papam dulce[q]. Dar cred ca a fost cel mai bine asa. Sa aibe David o mamicutza putintel mai subtirica[:I]. Sa va traiasca puisorii si sa le dea Domnul multa sanatate si noua intelepciune ca sa-i crestem asa cum vrea El.[pup][asia] Cami si juniorul David Poze la: http://www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy,ai o dulcica de fetita!Si a mea a inceput sa-mi incalte papucii![:D][:D][:D]Sa fie sanatoasa si sa creasca mare! Eu m-am ingrasat tare la prima sarcina;sper sa pot da ceva jos acum. [mamica]Teodorei[gravi]in 35 sapt. http://community.webshots.com/user/annamariais
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...