Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

crema de fata si ochi bune-ce marci?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu pana acum am folosit L'oreal, dar nu prea am fost incantata. De vreo 3 luni folosesc pt. ochi: La Prairie - pt ochi Precision Lift Serum Extreme, Chanel - pt. fatza Astea sunt extrem de bune, dar si extrem de scumpe (una vreo 70$ si cealalta 100$), asa ca daca vor fi multe raspunsuri ma inspir si eu ca desi as vrea sa le folosesc tot pe astea, nu prea tine [:D] ruxij PS Eu am peste 30 ani insa, nu stiu dc. are vreo legatura, probabil ca da.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles de la o colega, care nu are un rid si are 45 de ani ( bine, tre sa zic ca e si sudaneza [bang]) ca vitamina E de la Body Shop e foarte buna pentru conturul ochilor, pentru ridurile de la ochi. Eu inca nu am incercat ca sint insarcinata, o sa incerc dupa.... Dar si eu am peste 30 de ani ..... [gravi] 29 sapt si [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[medic]buna fetelor,dati-mi voie sa va spun si eu parerea mea,si eu am incercat multe creme ptr ochi,nu pot spune ca sunt multumita 100%,insa este destul de buna crema de ochi de la Nivea Visage,cea anti-falten cu Q10 plus.Apoi se stie ca vit A,E,sunt esentiale ptr piele,iar in combinatie cu Galbenele(Calendula Officinalis,sau Ringelblume,in Germania)este extraordinar.Cel putin dupa parerea mea.Eu folosesc ptr fata o asemenea crema ,nu zilnic ptr ca eu am ten mixt si ea este putin mai grasa,insa de doua ori pe saptamana.Stau cu ea pe fata atata timp cat stau prin casa,este galbena si coloreaza pielea.Apoi o sterg,daca vreau sa ies in oras.Este buna si ptr ridurile fine.[:D]puteti incerca si uleiul de masline.[pup]pupici mnicolle30
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza si cafelutza placuta, fetele frumoasele! Eu am un ten foarte sensibil si sunt predispusa la alergii... Dupa ce am incercat tot soiul de creme - inclusiv romanesti, ca deh... "sunt fara alergeni, total naturale" - am ajuns la Nivea cu coenzima Q10+R, cea de zi. De curand am mai incercat si o mostra din noua crema Nivea - Natural Booster si am fost super incantata. Cum mi se cam termina cremutza, cred ca o sa-mi cumpar una de asta. A propos de ceea ce se mentiona despre crema cu vitamina E de la Body Shop... Am si de aia! [:D]Si este foarte buna... o crema fina, care se absoarbe usor si lasa tenul foarte catifelat. Marimar, ce legatura are utilizarea unei creme de ingrijire a tenului cu faptul ca esti insarcinata? Eu una nu am auzit sa dauneze cumva, dimpotriva, bebelusul va avea o mama cu mai putine riduri. Serios, daca e vreo legatura mai putin fericita intre a folosi creme de ingrijire si a fi insarcinata, as fi si eu interesata sa stiu care este aceea... vorba aia, si eu voi avea burtica some day. [gravi] Aaa... si uitam... pentru conturul ochilor va recomand cu multa caldura crema de la Favisan cu ulei de catina si spirulina. Kittutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Alecsia
Haideti sa vedem ce marci de creme hidratante de fata si ochi folositi, dar bune sa fie , pentru cele sub 30 ani cu ten sensibil/uscat . Mihaela
Eu am ten uscat ,deshidratat,si folosesc creme bogate in uleiri,vitamina E si A.Produsele Clinique sau Shiseido,daca puteti@evitati pudra compacta si soarele,folositi doar fond de ten special pentru ten uscat.[A, era sa uit...pe cale orala supliment vitamina A,E, si C [pup] Ema si Richard-Sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ochi eu folosesc Gel de ochi ANEW de la Avon,sunt f multumita de el.Am mai incercat si alte creme de ochi de la ei,dar asta mi se pare cea mai cea. Ptr fata Beautiful Morning Avon Solutions/ Crema Hidratanta 24 h/ Virtual Lift Avon Solutions M-am chinuit sa ma obisnuiesc cu Garnierul (vreo 2 tipuri de creme) dar nu asm reusit, ma pisca fata, mi se usca de la ele... Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...