Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cervicita


Recommended Posts

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am facut testul papanicolau si mi-a iesit de tipul III Pap( L - SIL Sist. Bethesda) daca stie cineva daca se poate trata cu cauterizare sau cu altfel de tratament si cat este de grav acest rezultat sa-mi zica si mie, va rog ! Multumesc, Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe un site (cred ca pe www.naturaplant.ro ) despre un tratament pentru rana de pe col. Se fac spalaturi vaginale cu amestec de ceaiuri in parti egale: nalba, galbenele, coada soricelului, urzica, patlagina. La 0,5 litri de apa clocotita se pun 2 linguri de plante. Se lasa 2 minute (infuzie) si apoi se strecoara. Se face acest tratament timp de 1 luna. Eu am de gand sa incerc. In ceea ce priveste rezultatul testului Papanicolau trebuie sa vorbesti cu medicul tau. Sanatate multa! Aurora, mami lui Vladut (6 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana p..cel mai bine mai fa odata analizele!E destul de naspa tipul asta 3.Si mie mi-a iesit odata si mi-a zis ca nu poate cauteriza .Trebuie sa fie tip 2.Insa dupa o sapt..mi-a iesit tip 4..mai naspa..mi-a zis ca e posibil sa am cancer.Am mers la alt mediac..alte analize..alte consultari..tip 2..cauterizare...In o luna nu mai aveam nimik. Eu una sunt destul de patita cu cevicita si zic ca cea mia sigura solutie este cauterizarea. Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina dar nu ti-a spus ce tratament ar fi trebuit sa faci la tipul III? Eu o sa merg la doctor in Bucuresti peste 2 saptamanisi ma internez in spital .Acolo o sa vad ce o sa-mi faca, dar eu vroiam sa stiu din inainte ca sa fiu pregatita sufleteste pentru ce este mai rau. [flo] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...