Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (18)


Recommended Posts

SUFLEU FÃRÃ FÃINÃ Pentru 4-5 persoane: – 300 g de brânzã de vaci cu 0% materii grase – 150 g de caºcaval ras – 4 gãlbenuºuri – 4 albuºuri bãtute spumã – sare, piper Aceasta e o reteta de la sfirsitul cartii M. Am si eu o curiozitate. De ce insista M. cu brinza de vaci 0% gras., cind cascavalul are oricum lipide la greu. Ce mai conteaza si lipidele din brinza de vaci normala?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
andreea, da-le-ncolo de porcarii...tu ce vrei de fapt? sa te faci zina in trei zile? sa curga pielea pe tine si sa-ti faci obrazul ca la 90 de ani? crezi ca vei putea tine mai usor un regim din ala?...eu pina sa ma apuc de monti, am incercat mai multe variante de regim care mai de care mai restrictive de genul - "trebuie sa maninci doar asta si doar atit". am ajuns la concluzia ca nu e bine....am mai tinut odata un regim disociat (drastic, de altfel), cu care am slabit asa cum am vrut eu, dar cum scriam si mai sus, unde am avut sunculita, atirna o piele, unde am avut un rid fin pe fata, se casca ditamai santul....nu cred ca asta iti doresti....fii un pic mai atenta la ce bagi sub nas, nu e greu monti....slabesti mai greu, dar sigur....unde iti este vointa? bibi si [zana] - ruginite de atita ploaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andreea, n-am vrut sa ma rastesc, dar m-ai scos din minti cu regimul ala.... de ce zici tu ca nu poti sa maninci cu monti? eu de multe ori ma gindesc ca maninc prea mult...sotul meu ride de mine ca fac cura de ingrasare....ia gindeste-te tu oleaca: ai voie: lapte, carne (de orice animal, gatita cum vrei tu), semipreparate de carne, brinza (cu toate derivatele ei, mai putin brinza topita), oua (gatite in ce forma vrei), peste, ulei, sare, fructe, legume, paine neagra, paste integrale, orez integral nu ai voie: fainoase (paine alba, spaghete, biscuiti, covrigi, gogosi), faina alba in diferite combinatii (sosuri), cartofi, orez alb, zahar (si derivate sau produse care au zahar in compozitie), amidonuri, alcool care-s mai multe? alea de care ai voie sau ale interzise? daca-ti pui oleaca imaginatia la treba, maninci de nu-i adevarat.... bibi si [zana] - ruginite de atita ploaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunaaaa! Am ramas in urma rau de tot! [:)] Caroline, esti mortala, am ras cu gura pana la urechi! [:-)))] [;)] Andrada, nu te ocolesc cand voi veni in tara. Nu ma pot intalni cu voi la inceputul lui august ca ajung de-abia pe 6 seara traziu, apoi am de intalnit multa lume, iar intre 11 si 15 sunt la munte. Poate dupa, daca avem cum. Eu voi sta la ai mei, pe Dorobantilor. Vio.n, maslinele nu sunt glucidice, Monti zice ca sunt glucido-lipidice, eu am gasit unele care erau doar lipidice...pai, din ce se face uleiul de masline? Nu din masline??? So, cum sa nu aiba grasimi? Cat despre deserturi sunt cam prea elaborate, mie mi-e cam lene, dar ai dreptate, fara se poate sa cazi in pacat...Totusi, trufele care se fac mai usor sunt de faza 2. Korinna!!! hai linisteste-te, bucura-te de cele 69 kg, felicitari si nu mai fi trista. In primul rand tu tii un Monti destul de restrictiv...in al doilea rand, faza 2 trebuie sa tina toata viata [:p], nu faza 1. Atunci o sa ai voie si ficatei si toate cele glucido-lipidice si pilaf cu legume (este drept cu orez brun, dar tot este mai bine decat ca acum, nu?), vinut, anumite dulciuri, ba chiar si cate o abatere bine gestionata. [;)] Daca am bagat eu bine de seama si va rog mult sa va uitati si voi in carticica (Anexa 2), in faza 2 poti combina carnea cu leguminoasele. Adica o sa poti manca fasole cu carnati ca tot ai poftit aseara. Nu este asta o veste buna? Sper sa fie si adevarat! hihihi Uitati-va, va rog. In Anexa 2 sunt scrise alimentele permise in faza 2 cam asa: aperitive, felul principal, legume si desert. Eu deduc ca toate cele scrise acolo se pot manca impreuna, nu? Ei bine, la legume sunt trecute si leguminoasele uscate, veti vedea. In fine... Bibilica cea ruginita! [:-)))] Sunt in aceeasi situatie. [bang] Ploua, ploua, ploua, ploua, vreme de...cutzu! [;)] Adriana, te-ai apucat de exercitii? [:D] Karina, eu am spus de germenii de grau ca sunt glucido-lipidici, asadar de evitat in faza 1, sunt trecuti in tabelul cu pricina, dar 1.8 % mi se pare ok. Dupa cum am spus, eu mai pap masline, desi sunt trecute in acelasi tabel pentru ca am gasit unelel cu carbohidrati 0%, asa ca...[il] Ieri: dimineata - struguri si 2 nectarine; lapte degresat, cafea cu lapte praf degresat pranz - omleta cu sunca, rosii si sparanghel; 4 feliute stravezii de salam tip Sibiu (era ok, am cercetat eticheta) seara - supa crema de dovlecei cu iaurt 0%; 2 morcovi cruzi Astazi: dimineata - o nectarina si pepene galben [ups]; cafea cu lapte praf degresat pranz - supa crema de dovlecei cu iaurt 0%; ton in suc propriu cu lamaie seara - 2 pulpite de pui la cuptor cu curry si usturoi, rulouri de vinete cu Feta si sparanghel Stiu ca am cam aiurit-o cu fructele alea si ca astazi ar fi trebuit sa inversez pranzul cu cina, dar n-am cum. Mai ales ca pranzul a fost luat deja! [:D] Vi se pare tare aiurea pranzul meu de astazi? Practic a fost fara grasimi pentru ca si tonul era...degresat hihihi, are doar proteine, iar lipide 0.5% si glucide 0%. In speranta ca am papat totusi Monti, [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Caroline, capicci, multumesc. Karina, porumbul ala fiert e mare belea. Nu te sfatuiesc sa faci ca mine, dar eu cand nu mai pot de pofta, adica orice as face tot la alimentul interzis ma gandesc, mananc putin, am remuscari, bineinteles, dar macar scap de obsesie. Korinna, haide, nu te descuraja. Doar nu vrei sa ne lasi de izbeliste pe aici. Felicitari pentru cele 69 kg si gandeste-te ca a trecut ce era mai greu. Mai ai asa de putin pana la tinta! Meniul de azi: dim: piersici si cafea pranz, adica la ora 17 pentru ca atunci am ajuns acasa, peste la gratar seara, la 9.30, pepene. Dupa atatea luni de dieta nu mai pot sa mananc prea mult. Daca ar fi dupa senzatia de foame, as manca o data pe zi si atunci foarte putin. Voua vi se intampla la fel? Cand mi-e foame zic ca o sa mananc de ma sparg, dar dupa cateva inghitituri ma simt plina. O fi bine, o fi rau? Pupici si spor la slabit Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...