Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va salut si eu!!! [:)] Si am venit la raport: - dimi: 2 pita pocket prajite (le-am si terminat, asa ca trec pe paine din faina integrala, ins atot nu stiu daca poate sa fie cu seminte, cu susan, cu mac etc) - pranz: 3 oua fierte, lapte, cascaval -cina: o felie de carne de miel fiarta (am fost in vizita si m-am sustras de la pireu, sos alb, paine), insa dupa vreo orea jumate mi-a facut cu ochiul un mar mare si rosu din fructiera. Pe care l-am mancat! Voi ce ziceti? Ce nu am facut bine?!? O zi faina si va pup din suflet, Adi [pup] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,frumoaselor!Trebuie neaparat sa ma "trag si eu in poza",ca am vazut pozele voastre(frumoase mai sunteti si la unele chiar nu se vede c-ar avea nevoie de Monti)si doar trebuie sa ne cunoastem intre noi,ca doar suntem "tovarase de suferinta",nu-i asa? Meniul de azi: cafea cu indulcitor omleta cu ardei,ciuperci si telemea si doi crenwursti de pui Pranz-nu stiu,ca m-a invitat o colega la restaurant ca e ziua ei si trebuie sa ma pazesc de tentatii pe acolo,mai ales ca ieri cand am ajuns acasa de la serviciu m-am cantarit inainte de a manca si cantarul arata 55.8.Stiu ca nu-i greutatea reala,ca aveam stomacul gol,dar tot m-am bucurat[;)] Seara:niste zmeura si vreo 3 piersici si poate reusesc sa sar peste telemeaua cu rosii[:)] va pup pe toate • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata trupa! aseara n-am mai mincat ceafa pen'ca am iesit tirziu de la scoala si nu am mai gasit neam de ceafa prin magazine....asa ca am luat niste crenvursti din care eu n-am putut sa maninc - aveau in compozitie zahar si amidon.....asa ca m-am suparat si am trintit o salata mare, mare ca deabia am putut s-o termin.... azi: dim 7- ceai 8:30 - iaurt prinz - iar salata seara - nu stiu.... dimineata imi arata cintarul 61,5...(deci scad, incet si sigur) si ma gindesc cu groaza ca peste doua saptamini ma duc la soacra-mea in ardeal...nu mi-e groaza de soacra ci de mincare...stie ca am niste mincaruri preferate si-mi gateste tot timpul cind merg acolo (gulas, papricas de pui, supa de pui cu taietei de casa, ardei umpluti din aia cu sos - numai acolo am mincat asa ceva....)o groaza de bunatati...toate cu faina sau cu orez...va dati seama ca nu am cum sa spun ca nu maninc....mai ales ca ultima data am fost acum un an jumate....nu stiu cum am s-o scot la capat.... bibi si [zana] - arsa de soare....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la fetite dragute....sa ma mai calmez un pik ca m-am foarte enervat cu o tipa la subiectul cu educatia...Ma rog!!! Deci:azi -dim:cafeluta cu indulcitor! -pranz:mancarica de pastai -seara:peste asta..asa in mare.... Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele...aseara n-am mai mancat varza ca am mancat numai pepene rosu.... azi dimineata o felie mare de pepene...apoi cafea cu indulcitor...pe la zece niste caise si acum un covrig mare cu mac...cald...[bang]m-a ispitit o colega...si miroseau...ce sa mai...am comis-o pranz mancarica de fasole verde seara nu stiu andreeacred ca nu ai voie salata italiana cu iaurt... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata silfidele lui Monti. Ieri seara iarasi am mincat pe apucate, ceva telemea cu smintina si putin cascaval afumat, ca am mers cu bebe la un control de rutina la pediatra. Am fost f. placut surprinsa sa descopar ca grasul meu bebe are 87 cm la un an si sapte luni. Ultima data l-am masurat prin mai si avea 84.5. In rest totul e bine, numai ca tb sa incep sa-l spal cu pasta de dinti ca are ceva pete. De vreo 2 saptamini am inceput spalatul pe dinti, dar fara pasta. Nu stiu cum va fi cu pasta, cred ca o va papa[:D] Adriana, deci puiul meu are un an si 7 luni, facut acum 3 zile. Bine ca ati glumit cu costumele de baie, ca eu oricum sint stresata de faptul ca o sa tb sa ies pe plaja cu aceste sunci[q] Si eu am ceva pb cu sinii, dar de vreo 6 luni dimi cind fac dus la sfirsit ma dau cu apa rece, pe cite un sin, pe rind. Cica ii intaresc. Inca n-am observat ceva, dar sper ca macar sa nu se mai lase si mai rau. Din cite am citit sint f. bune flotarile. Alte sfaturi nu stiu. Caro, multumim pt. tabel. Ce ne-am face fara tine ? Claudia, nici in faza II n-ai voie abateri, dar cu timpul mai poti sa faci si abateri, dar trebuie sa reduci din alta parte (de ex. renunti la dulciuri, prajituri, etc). Cica cu cit ai mai mult timp fara abateri, cu atit e mai simplu sa eviti efectele negative ale unei abateri. Eh, nu stiu daca m-am exprimat prea bine. Arata f. bine physalis, yam, yam. Andreea, prinzul ala e cam slabut. Te saturi de la el ? Ca altfel te tenteaza sa mai rontai ceva pe linga. Adi, eu cred ca poate fi si cu seminte, dar sa fie integrala. Marul ala nu a fost bine la numai 30 min. de masa, tb sa treaca cel putin 2 ore de la ultima masa ca sa papi fructe. Cind ai scris "o zi faina", eu am citit faina (ala obtinut din griu)[:D] Rosa, tu vrei sa te cintaresti cu stomacul plin ? Pai atunci depinde de cit papi. Cintarirea se face in general dimineata, dupa scaun si cu stomacul gol, deci cred ca era greutatea ta reala. Bibi, [pofta] numai citind. Eu zic sa nu te stresezi cu mincatul in ardeal. Incearca sa numai ai alte abateri (eventual dulciuri si alcool) si vezi cind ajungi acasa, desi Monti spune ca nu e bine asa, dar n-ai ce sa faci, ca doar nu vrei cearta in familie pt. niste kg ?! Astazi am asa: dimi: iaurt cu fulgi de griu germinat. Tot nu mi-ati spus ce au fulgii mei, sint sau nu Monti ? prinz: ceva pieliti de pui cu rosii, castraveti si ardei kapia. Stiu ca Monti zice fara pielita de la pui, dar se refera numai la colesterol si cum eu n-am... Pielita e una din placerile mele si cum am cam redus placerile alimentare... seara: inca nu stiu, pb o salatuta. [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina,ieri dimineata pe stomacul gol aveam 56.3,iar la pranz,cand m-am intors de la serviciu,inainte de a manca,aveam 55.8.Asta-i ciudatenia,dimineata aveam mai mult ca la pranz si cum eu stiam ca trebuie sa te cantaresti dimineata... • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Karina
Buna dimineata silfidele lui Monti. Bibi, [pofta] numai citind. Eu zic sa nu te stresezi cu mincatul in ardeal. Incearca sa numai ai alte abateri (eventual dulciuri si alcool) si vezi cind ajungi acasa, desi Monti spune ca nu e bine asa, dar n-ai ce sa faci, ca doar nu vrei cearta in familie pt. niste kg ?! [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

ideea este ca stau o saptamina si prind si o nunta....de nunta nu mi-e frica, e model din ala pina la miezul noptii...mi-e frica de soacra-mea...saraca femeie, tine mult la mine si vrea sa-mi faca placerile, iar eu.....vad eu cum o dreg (adevarul e ca si mie mi-e dor si pofta de gatelile socrelei....) bibi si [zana] - arsa de soare....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...