Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (18)


Recommended Posts

Salve "tutulor" Am izbutit sa citesc romanul scris de voi cat am lipsit .Vad ca sunteti in continuare optimiste si bine dispuse . Am mai gasit in pelegrinarile mele o cucoana care a slabit 34 de kg cu Monti.Asa ca..."inainte cu tupeu" Dar unde e Chatonel-ul ? A plecat deja in vacantzie? Cat despre intalnirea fetelor din Buc. numai sa n-o anuntati cu cinci minute mai 'nainte (ca sa putem veni si noi ). Andrada nici eu n-am copil( e exilata la bunici) dar banuiesc ca nu-i o problema ... meniu azi dim: telemea oi, ou fiert , sunca pui pranz: gratar cotlet porc + salata rosii, catraveti, ceapa seara: am cumparat iaurt slab Milli!!?? (cred ca asa se cheama ) si fructe ( in ordine inversa) Ce dulciuri ati mai experimentat ? Dar papica? Numai bine VioN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by zizica Iata ca am gasit si fructoza de cumparat: http://www.naturaplant.ro/prezentareprodus.php?codprodus=714
Nu am reusit sa deschid link-ul!! Fructoza se gaseste si in Cora, daca nu ma insel, si in Carrefour, dar costa destul de multisor. Parca 500 gr ajung la 250 000 lei. Mai, zizica, cum de nu ne intalnim noi prin peregrinarile mele prin Billa si prin piata Grigorescu?? Ca zilnic sunt pe acolo...[:D] Eu locuiesc la Macaralei! la mine abateri cat cuprindeeee... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, si eu mananc din cand in cand gem fara zahar cu graham sau pesmeti Wassa. L-am luat de la Carrefour, sint niste borcanele mici, de la firma Gabry, de caise, zmeura si parca mure sau afine... La raionul de dietetice. E f. bun, eu l-am incercat pe cel de caise si de zmeura, nu are deloc zahar, scrie ca e facut numai din fructe, ceva la genul 300g fructe pt 100g gem (sint la birou acum si nu pot sa verific borcanasul). Merci pt confirmarea cu pepenele, si eu abia astept sa fie mai multi pe piata si mi-am asigurat masa de seara. Vreau si eu la intalnire! Ce-ar fi sa ne vedem in IOR? Ca vad ca suntem destule prin zona. Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (2 ani) Pozele noastre aici: http://community.webshots.com/user/micorint
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zizica, Micorint, multumesc!Va[pup]! pai ia sa ma duc eu sa scotocesc prin Billa, ca si asa imi plae sa casc gura pe acolo cand merg sa cumpar una alta.ma duc singura, ca prea stau si citesc etichete, asa ca timpul meu, treaba mea[:)] VIoN, s-a facut, mergem si dam iama printre mamici si gargaritze! [:)]Fata ta macar e exilata la tzara, al meu e exilat in ...viitor!!!Exista doar gandu' ca vreau bebe -vreau vreau! hai ca de trei poate nu mai am timp, da' doi tot fac! Hi hi [:)][:)][pup] Nu tre' sa pierdem intalnirea asta, ca tare simpatica e gasca asta de zapacite, rasfatzate, hlizite care suntem noi! Pupici la mamici si nu numai Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Ma cam oftic putin ca sunt singura pe aici la ora asta. Vio, 34 kg???[wow]. Meniul de azi dim. un iaurt pranz piept de pui la gratar, salata de castraveti seara, pentru ca imi e cam rau, doar pepene Spuneti-mi si mie, daca dimineata nu mananc decat iaurt, am voie cu grasime mai multa decat 0%? Va pup. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca am aparut si eu, dar pentru putin timp ca merg la culcare! Poate te vor insoti fetele din Canada si SUA!! Offf, azi numai din abatere in abatere am tinut-o...Am niste zile cand ma apuca foamea de zici ca n-am mancat in viata mea!! [bang] Este adevarat ca nu m-au parasit rushii, dar sper sa ma mobilizez ca ...[mariaj] Dana: nu stiu ce sa-ti raspund la intrebare! Teoretic, ai voie iaurt dietetic, adica cu 0 sau 0,1 % grasime, dar daca mananci pana la 2-3 % nu cred ca-i chiar asa abatere. Sa vedem ce zic si fetele! [pup] Andrada: si eu casc gura prin marketuri, cu cat mai hiper, cu atat mai bine...[hop] [hop] Si fac slalom cu caruciorul printre rafturi...[^] Pupici si somn usor, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, uite am aparut pe aici. Teoretic iaurtul ar trebui sa fie zero la suta, dar practic imi aduc aminte ca postase Chatonel a descriere pe larg a cum sunt obtinute produsele cu zero la suta... si de atunci am ramas la ideea ca 2% e mai bine. Meniul meu: neata: afine la pranz :sushi fara orez pe amiaza pepenechache rosu si pe seara se profileaza o salata Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, fetele! Am trecut doar o fugutza pe aici ca sa va citesc si sa va zic "continuati cu Monty, ca n-o sa va para rau!". Eu asa am ajuns la 48.5kg, chiar daca abateri am avut cu carul in aceste aproape 6 luni de cand il tin, iar acum nu il mai tin asa strict, insa am pastrat ideile de baza (cartofi, orez, paste doar f.f.rar; fructele inainte de masa; intervalul dintre mese; dar am mai gustat cate putin graham, cate o banana, cate un biscuitel sau o napolitana...), idei pe care am de gand sa le pastrez in continuare. Deci, nu cedati, ca veti ajunge si voi "slabanoage" (asa mi se spune mie acum)! Dar stiti ce satisfactie deosebita am cand pot sa-mi cumpar orice tzoala stramta, scurta, fara sa arat penibil?? Succes in continuare, nu va parasesc, va citesc mereu cand apuc si ma bucur pentru fiecare 1/2 kg pe care il pierdeti fiecare dintre voi! Pupici, Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DD daca te-ai hotarat la o masa lipidica potzi manca iaurt cat vrei tu de gras singur sau in combinatie cu orice lipide si cu legume permise. Numai daca vrei sa iei un mic dejun glucidic, nu potzi consuma cu glucidele respective (paine, fulgi..etc) decat iaurt fara grasime sau branza fara garsime (adica nu poti asocia lipide cu glucide). Capicci? Sper ca mai esti pe receptzie... scuze eu abia acum am vazut mesajul tau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...