Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (18)


Recommended Posts

'Neata fetelor... Ieri mi-am luat gem dietetic de c oacaze de la Billa (fara sa stiu de discutia voastra), cam scumput (parca 84000), dar buuun...contine fructoza ...asta pentru ca-mi era pofta de dulce si n-am gasit ciocolata cu 70% cacao... Dar am avut si abateri...la greu...dupa ce am mancat vreo 5 biscuiti dietetici cu gem, pt. ca s-au terminat am trecut la biscuitii fie-mii din care am mancat vreo 5 (cu zahar, unt, faina alba)...si pentru ca nu era sufiecient am mancat si putin orez cu lapte de la ea...apoi am mancat pepene...pe la 21.30.... azi sper sa ma abtin:dim:pepene, cafea decof si acum iaurt cu felii de grau expandat la pranz am niste telemea, 2 crenwusti pt. copii, o rosie si 2 castraveti seara nu stiu...sper numai pepene... Va doresc o zi buna Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ca ma faceti cu ou si cu otet, ca altfel un de as ajunge?!? [alcool] Vin si eu la raport. Dimineata: 2 pita pocket de faina integrala, cafea cu lapte si indulcitor Pranz: 2 felii de sunca, omleta din 2 oua cu ciuperci chinezesti Cina: nu stiu, probabil fructe: portocale, mandarine Ieri am verificat raftul de paine cu faina integrala. Si TOATE sortimentele contin si faina de soia. Asa ca voi ramane la pita mea, care pana acum pare cea mai simpla. Ca la paine nu pot renunta din cauza unei frumuseti de gastrita cronica... Si tot ieri mi-a venit cartea inapoi, asa ca m-am cam apucat de studiu [hot]. Insa va rog sa aveti rabdare cu mine in continuare... Acuma imi iau pranzul de care ziceam mai sus. Si am pofta de iaurt, 0%, oare am voie?!? Ah, si mai vroiam sa va intreb ceva, dar am uitat ce [:D]. Poate imi aduc aminte mai tarziu... Va pup pe toate, Adi [pup] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,slabutelor!Si la mine ieri abateri,doar doua,da' grave rau!M-a invitat ieri o colega la restaurant de ziua ei,cu tot cu puii nostri.Restaurant italian,adica din ala numai cu paste si pizza si chestii interzise,gratar si fripturi nu erau.Asa ca eu,cuminte,iau o salata si mananc la iarba pana mi se face rau.Iar la sfarsit am facut-o lata,am gustat o bucatica de pizza de la feciora-miu din farfurie si apoi o jumatate de prajitura buna-buna,dar si interzisa rau.dar nu ma certati prea tare,ca promit ca nu mai fac!!!![:I] Meniul de azi: cafea cu indulcitor un ardei cu cas si doi crenwursti ardei umplut fara orez telemea cu rosii • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamicaluitheo
Neataaaaaaa gashcaaaaa. azi am asa dim un sandwish cu branzica si sunca + o cafea mare pranz o salata cu de toate seara ficatei la gratar cu salata si multaaaaaaaaaa apa plataaaaaaa va pupa andreea
Andreea,dar parca eu stiam ca nu-i voie ficat.Sau esti la Faza II ca acolo nu stiu,poate e voie. • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rosa, eu stau chiar la intersectia lui clopotari cu libertatii...e libertatii 58..... andreea, asa e, n-ai voie ficat...ce-ar fi sa maninci un peste diseara? eu asa am sa fac.... iar in legatura cu meniurile....noi postam tot timpul ce mincam, inspira-te si tu, ca numai tu stii ce ai in frigider si ce-ti place sa maninci (din cele permise....) bibi si [zana] - ruginite de atita ploaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...