Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata slabutetele dragute ale lu' Monti. Azi dimi am venit bine dispusa la serviciu, cintarul a scazut la 54.5, fata de 55 ieri. Stiu ca nu-i musai sa am atita, dar ma bucur ca a mai scazut, chiar daca miine am sa arat iar 55. Asa mai am sperante sa mai slabesc macar 2 kg pina plec la mare. Totusi, fetele, am o MARE PROBLEMA. Ieri am trecut prin piata si a aparut porumbul. De ala fiert nu vorbesc, ca oricum nu cumparam, dar m-a innebunit mirosul[pofta] Ce ma fac ?[q] Daca nu rezist ?! Crisia, barbatii sint barbati, ei nu se "injosesc" sa tina o cura de slabire. Ei slabesc daca vor si fara cura - asta-i explicatia lor. Dar de la vorba pin' la fapta... Si apropo de mincat prin restaurante, pai acolo e cel mai usor. Monti asa scrie in carte: "În ultimii ani, când eram întrebat cum am slabit sau cum fac sa-mi pastrez greutatea, raspundeam invariabil “mâncând la restaurant si luând mese de afaceri”, ceea ce stârnea zâmbete, dar nu convingea pe nimeni." Deci ar trebui sa-i fie si mai usor, totul e sa vrea. Zizica, sa-ti traiasca sotul. Abaterea cu tortul a fost iertata, ca a fost in scop nobil[:D] Aia cu graham-ul a fost pt sanatate [:D] si mai gasim noi explicatii si la urmatoarele[^] DD, cred ca ai voie iaurt dimi, dar numai cu legume sau lipide. Fara fructe sau musli ! Adriana, ai reusit sa vezi link-ul, ca acolo 400g costa 93000 Andrada, sa casc si eu ochii prin Bila, poate dau de tine, ca si eu merg destul de des pe acolo. Ac, iaurtul cu 0% tb papat doar cu piine sau cereale, de aia tb sa fie degresat. Cel putin asa am inteles eu. LauraT, bine ai mai venit pe aici. Continuam, continuam, pe tine te urmam[^] Eliza, o sa primesti nana pt. abateri. Ce faci mami, iei mincarea de la gura copilului ? Andreea, ce sandwish, vreau sa cred ca fara piine. Si in faza I, intr-adevar n-ai voie ficatei, asa ca ramii cu salata ! Poti sa papi gratarel, mincarica de fasole verde, de dovlecei, cu carnita sau fara. Tu spune ce ti-ar dori inimioara ! Si ciupercute poti papa, ai la optiuni si tu tocmai in ficatei ai cazut. Si sa scriu si eu meniul meu de azi: dimi: fulgi de griu germinat cu iaurt 0%, ness cu indulcitor si lapte 0% prinz: rosii, castraveti si ardei gras. Daca apuc sa ies pe afara imi cumpar si ceva mezel, daca nu ramine asa. seara: inca nu stiu, probabil eterna salata si mai pe seara fructe Tot nu mi-ati raspuns mai fetelor, fulgii mei de griu germinat, sint sau nu Monti ? O zi buna va doresc cu cit mai putine abateri. [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti s-a spus, dulceatzo!! Nu ai voie germeni de grau ca sunt glucido-lipidici!! [pup] Deocamdata nu ma intereseaza fructoza; am primit din Germania un indulcitor alcatuit din ciclamat si zaharina. Este lichid si poate fi pus la prajituri. Dar cum eu nu beau cafea, nu ma intereseaza. Poate doar daca fac lapte de pasare ca din ala avem voie... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
Ti s-a spus, dulceatzo!! Nu ai voie germeni de grau ca sunt glucido-lipidici!! [pup] Deocamdata nu ma intereseaza fructoza; am primit din Germania un indulcitor alcatuit din ciclamat si zaharina. Este lichid si poate fi pus la prajituri. Dar cum eu nu beau cafea, nu ma intereseaza. Poate doar daca fac lapte de pasare ca din ala avem voie... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Adriana, scuze ca n-am vazut unde. Poate ma lamuresti si pe mine, de ce sint glucido-lipidici. Vad ca oricum slabesc in continuare, dar poate daca nu papam slabeam mai mult ?! Toti fulgii sint glucido-lipidici, sau numai astia, ca parca am mai cumparat niste fulgi de ovaz. Hai lamureste-ma si pe mine. Vad pe eticheta ca intr-adevar are 58g/100g si lipide 1.8g/100g, dar uite ce scrie pe eticheta: "Medicina naturista arata ca prin consum de griu germinat se pot preveni obezitatea, constipatia, cancerul, astenia nervoasa atc. iar organismul isi sporeste vitalitatea" Cine sa-i mai inteleaga ?[?] [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina: eu stiam ca nu e voie; chiar am ridicat problema (daca iti mai aduci aminte!). Dar nu mai stiu cine (scuze!!) a zis ca sunt glucido-lipidici. Si era strict problema germenilor de grau! De ceilalti germeni, n-am idee. Ce scrie pe cutie? Poate sunt fulgi de grau si nu din germeni de grau. In privinta fulgilor, stiu ca sunt ok cei de ovaz, grau, secara, orz...Parca am fi ierbivore...[:D] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna dimineata la fete! Aseara am cazut in multiple pacate..asa m-am saturat de regimul asta..sa mor eu!!Asa ca aseara am papat o onghetata..niste covrigei mici vanilati ramasi de la copilul meu!!..si as mai fi papat si altele.Stau si ma gandesc cu groaza ca eu asa nu poci trai o viata intreaga chiar daca Monti zice ca e un regim deviata sanatos!O fi..nu zic nu..da prajesc zilnic cartofi...ieri am facut pt popor mancariac de fasole..cu carnaciori..pilaf cu tot felul de legume in el..am crezut ca mor...Mie cateodata faputl ca sunt la regim imi da stare de nervi..ma simt frustrata..si ..din cauza asta..din pacate devin uracioasa cu cei din jur.Sa treaca o data nunta...si cre ca ma las de meseria asta.O sa mananc doar fara paine...in rest ...nu stiu!!! In consecinta sunt foarte trista..desi acul cantarului arata 69!!! Azi: -dim:1 ou cu 1 carnacior oltenesc prajit(carnaciorul e de dim unui crenvusti mic) -pranz:mancarica(sotul meu ii zice mancarime....) de pastai verzi cu carnacior si o rosie(insa putin cantitativ...ca sa nu ma umflu) -seara:peste va pup si revin!!! Karina eu stiu ca nu e voie grau ...acu nu stiu cum e cu cel germinat!! mamica luitheo..fara FICATEI!!!..ca si eu mor dupa ei..da iaka cica nu mere!!! pupi..inca o data!! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Deci vad ca suntem multe prin zona, ramane IOR? Acum ramane de stabilit ziua. Korinna, si pe mine ma apuca uneori o sila de meniu si asa ma trage atza la frigider la interzise, si nu ma pot abtine tot timpul. Ca sa nu mai zic de mancarea copilului, taaare buna e! Vestea buna e ca am reusit sa scap de cele 2 kile din concediu, sunt iar la 66, chiar si cu rushii pe cap (de fapt eu am observat ca retin apa, ca de cum vin rusii cantarul o ia binisor in jos) Cred ca o sa-mi iau si eu niste gem din asta cu fructoza, ca mi-ati facut pofta, chiar acum am un drum prin Cora. Karina, porumbul e o mare ispita si pt mine, am gustat deja la mare (ca vorba aia pe langa atatea abateri ce mai conteaza una in plus?? [:D]), dar inca e prea crud, mai astept pe ala din august. Dar cand o sa apara strugurii, e voie, nu? Va pup, Crisia. Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...