Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac : ce am mancat azi? (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Korinna, ce inseamna ca "nu e voie grau"??? De unde pana unde? Nu ai voie germeni de grau, dar grau?? Pai, painea din ce este? Faina de grau integral... Graul expandat?? Pastele fainoase integrale? Hai, mey, ca ai vrut sa zici altceva... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamicaluitheo
rilecs fetele......2 feliute prajite de secara si restu branza si sunca. am inteles fara ficatei.......... andreea p.s. eu pe la billa - drumul taberei
stati ca m-am trezit si eu!!!! ce brinza? ce sunca? cu paine?!? bibi si [zana] - ruginite de atita ploaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamicaluitheo
rilecs fetele......2 feliute prajite de secara si restu branza si sunca. am inteles fara ficatei.......... andreea p.s. eu pe la billa - drumul taberei
Andreea, mama, piinea nu merge decit cu brinza 0% grasime, fara sunca !!! Ori papi grasimi ori papi piine. Si eu pe la Billa Drumul Taberei !!! Korinna, de ce nu incerci sa faci mincarica Monti si pt familie, ti-ar fi mai usor. A aparut fasolea verde, dovleceii, de ce nu le folosesti. Normal ca daca faci o mincarica pt. cei din jur ai papa si tu. [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, furnicutzelor, repede mai inainttzi, greu cu mine, da’ am ajuns si eu pe aici, macar sa va salut[hia] si sa va [pup] Ce mai faceti, dragutele, cucuietele? Cum v-a fost ziua, seara, timpul de ieri? Ce ati mai facut, ce ati mai papat? Meniul meu de azi: 7.20- un iaurt 0,1% Covalact cu 3 felii grau expandat 10.30 - 5 caise parfumate 14.00: varza calita+2 cremwursti de pui 19.00:ciorbitza de loboda cu dovlecei si dupa, o salata de rosii cu urda. Intai salata, cum am stabilit.Sa vedem, mai intra si ciorba? :) Zizica, Am luat Wasa integrale, inca nu I-am testat, din cauza ca am gasit si grau expandat si asta macar stiam cum e. Erau 56.500 lei, dar am zis ca trebuie sa vad cum sunt si Wasa astia..Macar asa, de schimbat gustul. Altceva. Am mai vazut: - grau expandat, cu seminte de chimen, oare sunt ok? Sincer, nu vad ce rau ar face chimenul,voi ce ziceti? - Gem fara zahar de la Santos, de piersici, care avea asa: piersici+ciclamat de sodiu+acid citric. E bun oare? Nu arata rau si costa 44.000.Erau si gemurile de care spuneti voi, cred ca m-ar tenta cel de capsuni, dar ma, mai bine mananc iaurt decat sa dau 92.000/250 g de gem, pai stiti ce? mananc 5 (cinci!!) kilograme de piersici cu banii astia!, wow! siiiigur aleg fructele in locul gemului! - indulcitor lichid, o mie de feluri - napolitatane dietetice, tot de la Santos, care au o mie de chestii prin ele, cica au si alune, dar au gramaj 25 de grame, pai cred ca doua-trei alune cu totul au 25 de grame!:) In fine, o sa citesc si cred ca am sa si scriu undeva continutul, data viitoare, ca sa vin aici si sa vedem ce parere avetzi, ce luam. Cat despre mezeluri, se uitau unii cam ciudat la mine (hi hi, eu ma amuzam in sinea mea, ce nu va imaginati) ca aproape imi lipisem nasul de vitrinele cu mezeluri si citeam etichetele, de!- erau mici si trebuia sa stau cat mai aproape, dar fetelor!! -aproape nimic nu e fara midon, glutamatul ala de sodiu, sorici de porc, ah, numai rautazuri! Pai ia sa facem noi pestele fericit ca il papam si sa bagam pui la ghiozdanel, ca asa, degeaba suntem noi cuminti daca preparatorii fac slalom printre adaosuri care mai de care mai grele, artificiale si nesanatoase. Si interzise pt noi! Fructele si legumele sa traiasca! Va pup, plec la citit si incerc sa ma intorc rapid.Se vede poza cu nepotu?:) Andrada34 PS pt mamica lui Theo! Billa Dr Taberei? Vin si eu la studiat etichete si amuzat! !!!oricand![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, tot nu se vede. Andreea, cit de curind. Eu mai tot timpul misun pe acolo. Fetele un link interesant: www.dacii.ro/modules.php?name=News&file=article&sid=592 Nu e pt. slabit, dar e interesant. [pup] Karina+ [copil] Bogdanel
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AndreeaPainea se mananca doar cu branza de "veci" cu 0% grasime , sau gem fara zahar , si cred ca si masline care sunt si ele glucide ( nu cred ca au vreo grasime). Eu una am scos-o de tot, ca sa nu ma mai incurc... Andrada La Mega Image -Mosilor colt cu Dacia (probabil si in alte parti dar eu de acolo iau )este o rulada din piept de pui (la 310.000 kg) care este numai fiarta in condimente si afumata . E ok ca gust . Si la Metro , oricare , mai nou isi fac cateva feluri de mezeluri care sunt iarasi OK ( muschiul file de porc are doar 5 zile garantie caci nu are conservanti ( tot fiert si afumat - dar cam sarat ce-i drept ) Mezelurile au o gramada de magarii ( conservanti de tot felul , amidon , zahar ) asa ca feriti-va de ele nu numai pt Monti ci pentru sanatate ...Sunca de Praga ar fi mai soft dar din pacate e amestecata cu proteina vegetala (soia) si nu avem voie , cel putin in faza I. Si aveti grija nare la parizer/ crenvurshti - sunt niste porcarii (au amidon , zahar , soia ). O prietena de-a mea mi-a povestit ca femeia care-i face gospodaria a lucrat la o fabrica de mezeluri si in astea (cren. si parizere, salam Voictoria etc) se pune f.putina carne si niste "prafuri" care vin in saci si care se amesteca ,, cu carnea si o zeama condimentata , se umfla si mai apoi se pun in membrane si se dau la fiert. Sinistru , nu? Asa ca mare grija atat pt voi cat mai ales pt copiii vostrii. Si mie mi se face pofta uneori dar ma abtin de frica si de ce sa mint, sila... Tot n-a experimentat nimeni prajituri Monti ? Eu v-am dat reteta de trufe si diplomat ( am cumparat de la Mega Image compot de ananas fara zahar pe care am dat 48.000 cred ).Daca nu experimentati o sa tot poftiti la interzise , asa va faceti si va trece pofta de dulce . Meniu azi: dim: omleta cu rulada de pui pranz: gratar pui cu salata seara: inca nu stiu UNDE E CHATONELL ???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Adriana, pune o poza, cine stie de cite ori nu ne-am intilnit si n-am stiut. Korina, e minunat ca ai scazut sub 70kg! 69kg e o realizare fantastica, nu mai fi suparata, bucura-te, danseaza! Mai ai putin pina la tinta! Karina, daca pe eticheta scrie 1.8% lipide, eu cred ca sunt foarte buni. Eu zic sa maninci linistita, mai ales ca nu maninci cantitati industriale. Si pe spaghetele integrale scrie ca au 1.5% lipide. Andrada, gemul ala cu 92.000 e intr-adevar cam scump. Celalalt (cu 44) e bun dpdv Monti, doar acidul citric e cam nesanatos, dar mai exista ceva fara acid citric? Pesmetii Wasa sunt f. buni la gust, eu maninc zilnic. Crisia, in general strugurii intra la aceeasi categorie cu bananele si pepenele galben. Prea dulci. Meniul meu de azi: dimineata: ness + lapte + indulcitor 4 felii Wasa + brinza vaci prinz: 6 piersici, 4 felii mici pepene galben (stiu ca nu e voie, dar imi place prea mult, asa ca am mincat cu buna stiinta) rosii + brinza vaci seara: mincare de varza Va pup si mai vorbim, Zizica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...