Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alina, are drepate Lauraa si eu zic ca un Gutschein e mult mai nimerit decat bani. Nu e alta insa stii cum e, cand ai banu' in mana zici ma duc sa cumpar azi, maine, intri in ei si ciao.Cu Gutschein-ul e altceva. Referitor la magazin eu sunt fff incantata de Segmüller sau chiar Ikea.DAca sunt tinerei poate stilul suedez nu le displace. pupice si mai vb Lavinia-mama si micutza Hanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult pt raspunsuri o [flo] pt fiecare. Si noi ne gindisem ca Gutshein-ul e cel mai potrivit dar Christian,sotul meu m-a rugat sa va consult si pe voi,noi am mai fost la nunti in Ro si el a vazut ca lumea baga banul in plic si gata treaba. Miine mergem sa rezolvam asta ca au trecut aproape 2 saptamini de la nunta lor si noi nu am "sarit"cu darul [;)]. [pup] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele din Frankfurt, sariti pe mine cu sfaturi :) : La sfarsit de luna trebuie sa mergem la Messe Frankfurt ... si stam si peste noapte - poate chiar mai multe, nu e sigur. Puteti sa-mi spuneti in ce zona e Messe-ele si daca stiti vreun hotel mai günstig, dar bun, prin zona?! Si daca stam mai mult, ce se poate vedea in Frankfurt? ... ca sa nu stau sa-mi iau aucum ghiduri ptr. cateva zile. Multam fain! :) Pupici! :) Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha, cind e Messe, sunt toate hotelurile scumpe ca naiba. Messe e la doua statii de hauptbahnhof. Uite aici o harta: http://www.messefrankfurt.com/corporate/en/gelaende_anfahrt.html In zona respectiva hotelurile sunt unaffordable cind e messe, dupa cum ziceam. dar fiindca se ajunge relativ usor acolo, poti merge si la hoteluri care nu-s chiar aproape de messe, dar nici la naiba-n praznic. Dar parerea mea este ca sub 80-90 de euro nu prea o sa gasesti... Daca vrei sa vezi ce e de vizitat in Frankfurt, poti sa mergi la www.frankfurt.de si la http://www.frankfurt-tourismus.de/ te pup, si bafta. Daca pot sa te mai ajut cu ceva, da.mi de stire! C.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, cine poate sa-mi traduca si mie textul urmator in lb romana? va rog frumos So wie der Tag der Nacht die Sterne schenkt, so wie der Wind die Wolken lenkt, so wird dieser Tag die Stärkung sein für gute und für schlechte Zeiten Um dieses Fest mit euch zu feiern, laden wir nun dazu ein. multumesc anticipat pupici P.S. i-mi trebuie in seara asta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Claudi@
Buna fetelor, cine poate sa-mi traduca si mie textul urmator in lb romana? va rog frumos So wie der Tag der Nacht die Sterne schenkt, so wie der Wind die Wolken lenkt, so wird dieser Tag die Stärkung sein für gute und für schlechte Zeiten Um dieses Fest mit euch zu feiern, laden wir nun dazu ein. multumesc anticipat pupici P.S. i-mi trebuie in seara asta
Incerc eu dar e doar o traducere modesta ca sa intelegi ce inseamna cuvintele,nu de pus p invitatii Asa cum ziua daruieste noptii stele Asa cum vantul "dirijeaza" norii Asa e aceasta zi "intarirea" Pentru timpuri bune si timpuri rele Si ca sa sarbatorim impreuna, va invitam. Banuiesc ca e o invitati de nunta, traducerea mea e cam din ciocan,poate reuseste cineva mai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...