Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (11)


Recommended Posts

Lauraa multumesc din suflet intradevar este textul de pe o invitatie de nunta i-mi trebuia traducerea pt ca o trimit familiei mele, si toate invitatiile sunt in lb germ. iar ai mei nu inteleg mersi inca odata pupicei PS noi cand ne intalnim? ca babi tot intreba si noi nimic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetelor, unde pot gasi pe net versurile la cantecele de copii in germana? Am inceput sa ascultam cantecele de copii nemtesti dar mi-e greu sa le cant ca nu stiu versurile si sunt greu de urmarit. Danke! Apropo, am mp3-uri la greu cu astfel de cantece, daca vrea cineva, sa spuna. Cristina http://community.webshots.com/user/tinatache
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Irinusha
Catrinel, saru'mana mult de tot! Deja am befürchtet ca sunt scumpe hotelurile ... dar sper sa gasesc ceva mai ieftior ... oricum, incerc sa gasesc in zona Hauptbahnhof-ului si trebuie sa fie bine. Multam inca o data!!! :) Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )
Cu placere! daca mai ai nevoie de ceva, da-mi de stire, saptamina viitoare mai sunt aici, apoi plecam in vacanta!! [bicla] Numai bine, C.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, vreau io! Sa-mi spui cum putem face, referitor bani pe cd, brennuit, posta, etc.... Iti trimit un PM, ok? Apropos cantecele, stie cineva a doua strofa de la cantecul: La li lu, nur der Mann im Mond schaut zu .... ? Deja m-am saturat sa cant doar o strofa de o suta de ori ;) Pupici! Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cic-ar fi cam asa: Du du du du, duba du du du du du! Lalelu, nur der Mann im Mond schaut zu, wenn die kleinen Babys schlafen, d'rum schlaf auch du. Lalelu, vor dem Bettchen steh'n zwei Schuh' und die sind genau so müde, geh'n jetzt zur Ruh'. Dann kommt auch der Sandmann, leis' tritt er ins Haus, sucht aus seinen Träumen für dich den schönsten aus. Lalelu, tausend Sterne schau'n uns zu, führen uns in's Reich der Träume, schlafe auch du. Lalelu, schließe deine Äuglein zu, ja, sie sind bestimmt auch müde, geh'n jetzt zur Ruh'. Lalelu, ich bin müde so wie du, ich folg' dir ins Reich der Träume, sing' lalelu. Lalelu, schließe meine Äuglein zu, ja, sie sind wohl auch schon müde, geh'n jetzt zur Ruh'. [|)][|)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow Catrinel, saru'mana din nou! [flo] Stiam ceva ca a doua (si ultima strofa :))ar fi cu Schuhe ... dar nu mi-am inchipuit ca are atatea strofe ... aoleu, mi-ai pus neuronul la munca :) ... Sper sa-l invat pana se insoara fi-miu ;) Pupici! Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tinatache
fetelor, unde pot gasi pe net versurile la cantecele de copii in germana?
Cristina, sper sa-ti fie de ajutor adresa http://ingeb.org/kinderli.html Cred ca sunt acolo toate cintecelele pentru copii. Eu am fost foarte incintata cind am descoperit site-ul. Mult succes la cintat ! Alina "Cand nu mai suntem copii, am murit de mult." Constantin Brancusi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...