Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi doresc tare mult un bebe!!!!


Recommended Posts

Va multumesc pentru sfaturi!!! Am nevoie in continuare de ele pt ca sunt tanara si imi prinde bine sa ascult de cineva cu experienta. Stiu ca un bebe e o responsabilitate mare! Eu zic ca ma simt pregatita dar nu stiu daca intr-adevar sunt!!!! Andra multumesc pt invitatie, esti foarte amabila si draguta, multumesc si pt sfat. Incep sa "gandesc" rational, si nu numai cu inima. pupicei multi pupici multi de la o viitoare mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce-mi purtati voi de grija!!!!!!! [si-eu]De fapt cred ca de la povestile voastre mult prea frumoase m-am contaminat si eu!!! O discutie mai serioasa, care sa vizeze planurile noastre pe termen lung e cheia problemei mele , mai mult emotionale, cred. Eu am avut pana acum parte de tot felul de surprize (chiar daca sunt asa de tanara), si vorba sinzi_anei, mi-ar placea ca iubitul meu bebe sa ma surprinda. Pana atunci, ma voi ocupa sa-i pregatesc o lume frumoasa pe care s-o iubeasca. Si oricum el va veni, exact atunci cand va fi timpul potrivit, nu??? Multi pupicei[pup] pupici multi de la o viitoare mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi doresc foarte tare 1 - 2 - citi vom putea bebelusi! Deocamdata sunt in stadiul de proiect, si la noi nu prea mai e vorba nici de studii, nici de situatie materiala, adica, Slava Domunului, avem amindoi servicii si ne-am descurca. Dar nu stiu de ce, ceva ma opreste sa-i facem chiar acum, si parca "vine de undeva" ca trebuie sa mai asteptam un pic. Incercam sa avem rabdare si cind va fi sa fie... Oricum, forumul DC face o pofta nebuna de puisori!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by daii
Ce-mi purtati voi de grija!!!!!!! [si-eu]De fapt cred ca de la povestile voastre mult prea frumoase m-am contaminat si eu!!
Aaaaaaaaa, asta am patit-o si eu, cand am inceput sa vizitez des site-ul desprecopii.[:D] Numai bebei[bb][bb][bb] visam si gravidute[gravi][gravi][gravi]. Cu ochii deschisi visam. [bibe][bibe][bibe] Dar mi-a trecut. [:D] Si am deja 26 de ani si jumatate. Dar mai am rabdare sa ne luam casa, sa o aranjam, sa o mobilam, sa facem nunta, sa.....mai petrecem poate un an impreuna ca doi porumbei....asa cu mai putine griji ...si dupa aceea......Asta daca nu apare [bb]mai devreme. Ca sigur il pastrez indiferent de momentul in care ar veni. [olala][bb] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daii mama, stiu ca iti doresti mult un bebe[bb] si stiu si de unde vine, dorinta asta nebuna a ta, dar cred ca e cazul sa mai astepti( stim noi de ce);ca sa fiu sincera cred ca de la sait-ul asta minunat ti se trage, ca parca ma molipsesc si eu. cine nu isi doreste o minunatie pe care sa o simti ca e a ta eu cred ca abia atunci am sa aflu cum e sa am ceva al meu si numai al meu, ma gandesc cat de mult ne-am bucurat la fetita lu sora-mea iti dai seama ca va fi al tau; dar nu va mai fi o simpla hora pe care sa o joci si atat, vor fi responsabilitati pe care trebuie sa ti le asumi; si eu imi doresc un bebe al meu care sa imi spuna mie "mama", dar nu acum nu la varsta asta e mult prea devreme dar curajul tau ma cam treage pe mine de urechi ca de fapt nu e asa de devreme.......[help] Eu te stiu si mai stiu ca indiferent ce iti vor spune toti ceilalti tu ai sa faci ce simti tu cae bine oricum nu vei fi singura orice ar fi mai ai langa tine doua gratii, care cred ca se vor lupta pentru omorabilul loc de " nasica" pupici fany
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si la decizia mea in legatura cu acest subiect!!! Desi eu reactionez sub impresia primului impuls, consider ca in acest caz nu pot fi egoista.Pt ca acum nu mai e vorba de persoana mea, ci de viata scumpului meu viitor bebe. Asa ca voi invata in continuare, sa-mi iau licenta, voi munci mai mult sa-i pregatesc un mediu placut, etc. Si ma voi bucura din plin de tot ce e frumos si bun alaturi de iubitul meu iubit[olala], care ma intrece in intelepciune, si pt care-i multumesc lui dumnezeu. Bebe imi doresc in continuare, dar el va veni atunci cand va fi timpul potrivit!!!!!!!!! Va pupicesc pe toti[pup], si fany sa stii ca ai rezervat statutul de nasica!!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by elara
quote:
Originally posted by daii
Ce-mi purtati voi de grija!!!!!!! [si-eu]De fapt cred ca de la povestile voastre mult prea frumoase m-am contaminat si eu!!
Aaaaaaaaa, asta am patit-o si eu, cand am inceput sa vizitez des site-ul desprecopii.[:D] Numai bebei[bb][bb][bb] visam si gravidute[gravi][gravi][gravi]. Cu ochii deschisi visam. [bibe][bibe][bibe]
Sa fie oare un fenomen general? Si eu patesc acum la fel, dupa citeva luni de dependenta DC [;)].... [flo]Numai bine, Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga daii,intra la Femina intim,la Mamici cu virsta peste20 de ani,si vezi citt de multe mamici tinere sunt,si care au avut curajulsa nasca un pui,si sa ramina la fel de frumoase,ba chiar sa devina mult mai frumoase,si sa traiasca tineretea din plin,alaturi de bb. Sa stii ca viata capata un alt gust cind nasti un pui,nu se schimba nimic,daca stii sa-ti planifici ziua de miine ,sa fii ordonata,si sa-ti cunosti copilul. Poti la fel de bine sa iesi in oras,sa calatoresti,sa umbli la piscina si totul o faci in trei...este foarte,foarte vesel!![cool]Eu mi-am dorit la fel ca si tine un copil ,tot la 21 de ani,pur si simplu am simtit-o[:)] Cum a zis cineva nu faci copii peste noapte,eu l-am avut abia peste 6 luni,si -apoide ce sa cresti la batrinete copii,cind poti sa cresti nepoti ??[;)] Toate prietenele mele inca sunt domnisoare,si mi-au zis-o ca de multe ori ma invidiaza,ca sunt deja mamica,ca arat bine,poate mai bine si mai implinita de cit innainte de a avea bebicul. Ca sunt probleme,da, sunt si mereu va fi cite ceva...nu anul acesta, nu la anul, si s-ar putea sa te trezesti la un moment dat ca n-o mai simti,si atunci o sa te chinui sa dormi mai mult ca acum. Oricum parerea ta si decizia sunt cele mai importantedar,stii cit de multe cunostinte mai mature ca mine si inca celibatare,sau fara copii ma invidiaza ?? De CE ??o sa afli singura,cind ??deja ramine de hotatit !! Te pup si-ti doresc din toata inima sa fii fericita !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Am ajuns si la decizia mea in legatura cu acest subiect!!! Pt ca acum nu mai e vorba de persoana mea, ci de viata scumpului meu viitor bebe. Asa ca voi invata in continuare, sa-mi iau licenta, voi munci mai mult sa-i pregatesc un mediu placut, etc. Si ma voi bucura din plin de tot ce e frumos si bun alaturi de iubitul meu iubit[olala], care ma intrece in intelepciune, si pt care-i multumesc lui dumnezeu. Bebe imi doresc in continuare, dar el va veni atunci cand va fi timpul potrivit!!!!!!!!!
Daii, felicitari, ai ajuns la o decizie inteleapta. Multe fete reusesc sa treaca prin sesiuni cu un bebelus, dar o si mai mare parte renunta la studii pentru aceasta, iar apoi regreta, si le este si mai greu, s-o ia de la capat. Presupun ca pe la 23 ani vei da licenta, si apoi iti vei cauta un serviciu bun, iar pe la 25 vei fi o mami tinara si frumoasa, alaturi de un sot iubitor, care te va sustine. Iar daca se intimpla intre timp... sa fie intr-un ceas norocos, si sa stii sa mergi pe drumul cel mai bun. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...