Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi doresc tare mult un bebe!!!!


Recommended Posts

Poti la fel de bine sa iesi in oras,sa calatoresti,sa umbli la piscina si totul o faci in trei...este foarte,foarte vesel!!Eu mi-am dorit la fel ca si tine un copil ,tot la 21 de ani,pur si simplu am simtit-o Cred ca asta varsta cu furtuni hormonale.[pic] Tot la 21 de ani am trecut si eu prin asta. O doamna in varsta si foarte inteleapta mi-a spus atunci "nu-ti dori atat de mult copii ca nu-i vei avea". Asa s-a intamplat, pentru ca 3 ani mai tarziu cand am stabilit ca a venit momentul [gica](impreuna cu proaspatul meu sot-cu care eram si la 21 de ani)am pierdut o sarcina.[q] Stiam de la 21 de ani ca am probleme dar nimic nu te pregateste pentru asta. Am urmat un tratamant pt.mentinerea sarcinii de la 2S la 7L si la 9L am nascut un ingeras de fetita. Acum cand ma uit in urma imi dau seama ca nu putea fi moment mai bun pentru a face BB (desi eram la facultata si nu a fost asa greu nici fara ajutor)- a fost bine ca am asteptat sa mai crestem.(la minte)[neand] Inca ceva: noi am stabilit [grup]la 21 de ani ca pestre 3 ne casatorim si facem bb. [gravi]Poate te-ai simti mai OK daca a-ti face la fel.[cina2] Numai sa nu-l sperii pe prietenul tau.[medic] Dar cred ca e foarte trist sa ai un BB pe care tata sa nu-l doreasca, lucru f. normal la varsta asta.[haibat][ups][zid]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Imi doresc tare mult un bebe[copil]!!!!!! Inca am ramas la acelasi sentiment. Jojo iti multumesc mult penntru incurajari, este exact sfatul pe care mi-l inchipuiam eu ca o sa-l primesc.Am citit mesajele tinerelor mamici inainte sa postez topicul meu, pt ca am vrut sa vad cum se descurca si ele. De fapt povestile lor m-au incurajat si mai tare sa vreau un bebe. Multi pupicei [pup]si va sarut pt toate sfaturile voastre. [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vis-a vis de hotararea pe care am luat-o , ea a venit tot din suflet si tot gandindu-ma la viitorul meu iubit [bb]bebe. Nu trebuie sa fiu egoista si sa reactionez sub impresia primului impuls. M-am gandit ca trebuie ca lucrurile sa-si urmeze calea lor fireasca. Si mi-am zis in gand " cand o vrea bebe sa apara pe lume, atunci sa vina, de ce sa-l grabesc eu?" Si totusi, natura nu-si urmeaza cursul atata timp cat eu voi lua in continuare anticonceptionale. Adica, tot eu, in momentul in care voi hotari sa le intrerup,voi decide si momentul in care bebe sa vina. Este uimitor cum sta in puterea unei femei sa aleaga momentul in care sa devina mama. (Asta apropo de fetele care mi-au spus ca bebeii le-au luat prin surprindere si ca a fost chiar o surpriza placuta pe care au acceptat-o cu multa fericire si mult drag!) Dar atunci cand ei anticonceptionale, bebe nu mai poate deveni o surpriza... chiar atat de surprinzatoare. Felicitari tuturor mamicilor pt minunile din viata lor. Eu am sa tanjesc in continuare [q]pana cand am sa-l strang in brate pe bebe al meu. P.S: nu am hotarat sa mai asteptam din cauza facultatii, a banilor, a faptului ca as mai vrea sa ma distrez, sau ca iubitul meu nu e pregatit.Pur si simplu asa simtim.Desi ne dorim ffff mult un bebe, asta nu trebuie sa insemne ca bebe trebuie sa vina acum.Intre timp ne antrenam[sex][xinpat] Multi pupicei[pup] pupici multi de la o viitoare mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bibi, iubitul meu isi doreste ff mult un [baietel]baietel. Bineinteles ca parerea lui este la fel de importanta ca si a mea.Ma sustine f mult si intelege ceea ce simt eu acum.Chiar m-a felicitat ca v-am cerut si voua sfaturi si m-a indemnat ca pana la aparitia lui bebe sa stau conectata pe [dc]forum, sa ma mai informez din experienta voastra. Decizia noastra de a mai astepta putin, a fost a NOASTRA, nu a mea. Sincer nu stiu ce m-as face [8**]daca nu l-as avea pe el alaturi sa ma mai tempereze, sa-mi dea un sfat dar mai ales sa ma inteleaga si sa ma iubeasca.[pathot] Multi pupicei[pup], de la o viitoare mamica. pupici multi de la o viitoare mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt mamica..nici macar casatorita nu sunt..dar locuiesc cu prietenul meu de vreo 4 ani...Nu imi doresc copii..cred ca asta ar fi problema mea. Am momente totusi cand vad niste mogaldete mici care abia incearca sa faca primii pasi, si atunci imi doresc si eu unul..dar aceste momente sunt destul rare.E adevarat ca am abia 23 de ani..si nu am de ce sa ma grabesc sa fac un copil.Uneori am impresia ca sunt foarte egoista..ma gandesc prea mult la mine.Nu cred ca as avea rabdare cu un copil.si in afara de asta cred ca dand nastere unui copil automat iti pierzi libertatea..mi-e frica de asta.Ce parere aveti? cica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cica si in afara de asta cred ca dand nastere unui copil automat iti pierzi libertatea..mi-e frica de asta.Ce parere aveti?
libertatea cea mai importanta este cea interioara. daca tu crezi ca un copil ti-o va limita, atunci exact asa se va intampla, nu? tu esti foarte tanara si inca nu e cazul sa te acuzi de egoism pentru ca nu te gandesti la un bebe acum. ai altele de facut si e okay daca nu te simti pregatita. vei avea un copil cand veti fi amandoi pregatiti, si tu, si partenerul. oricum nu facem copii ca avem varsta necesara, din obligatie fata de cutume sau societate (suntem si-asa prea multi pe planeta), ci pentru ca ii dorim si ne simtim suficient de responsabili sa-i crestem. [flo] -------------- noi nu suntem normali, noi suntem trimbulinzi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca bebe tb.sa vina in primul rand atunci cand esti pregatita psihic sa il primesti... uita-te in tine sincer si vezi daca e un fel de premiu bebe ori vrei pur si simplu sa vezi cum e sau... subconstientul tau iti trimite mesaje... in primul caz...mai asteapa... in al doilea...fa un bebe...e momentul tau... Anca si bebelina Alexandra (10 nov.2003) ================================== http://www.vectornoise.com/Alex/index.html ==================================
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...