Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romani in Anglia! Postati aici!!!! (2)


Recommended Posts

Se pare ca is singura pe forum azi,dar revin cu completari. Inchirierea unei sali si a bucatariei costa (pt noi ;)20£/3ore.Poate am iesi si la 6£/pers depinde cati se aduna si daca ne rezumam la vin , cafea, prajituri,suc. Se poate doar vineri seara. Daca ramane doar la stadiul de idee e ok,dar ar fi bine sa fie mai mult... Pup, Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ar fi excelent sa ne putem intalni! eu nu prea am incotro, trebuie sa nasc intai (Cine stie cand????), apoi sa gasesc o cale sa ajung(em) cu tot cu bebe, ca nu am cu cine sa-l las. Mamei ii expira viza pe 12 august si trebuie sa se intoarca in Romania, asa ca raman singurica cu mogaldeatza plangacioasa. Stie cineva la cate zile se scoate copilul din casa dupa ce s-a nascut?? Irinuca [gravi] 39+ saptamani DPN 31/07/04 http://community.webshots.com/user/irrinuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinuca, poti sa scoti copilul cand vrei, mai ales daca e o zi frumoasa. Noi l-am scos pe David afara in a 2-a zi dupa ce am venit de la maternitate, adica la 4 zile! Si era februarie, zapada si frig. La inceput poti sa il scoti putin, in zone adapostite, neaglomerate, apoi cresti la 20 min, 1 ora...cat te tin picioarele!!! La intalnirea din Oct, nov venim si noi, pana atunci...cu pozele... Cryss nu trimite prin plic, chiar daca cu confirmare de primire (eu am trimis asa bani+poze, pozele erau in plic, banii nu!!! iar plicul intact) noi am folosit din cont in cont. transfer de bani, costa 4 euro pentru sume mai mici de 500 (parca) de lire asta comisionu bancii, si ultima data cand am trimis asa (prin martie) 11 lire/2000de lire. (platesti in functie de cat trimiti). barclays-raiffaisen... cu codul swift am impresia ca nu trebuie sa ai cont la banca unde iti vin banii, nu? Dar poti sa ii spui tatalui tau sa isi faca un cont in lire la banca(suma minima) si ii trimiti direct acolo...e mai ieftin, mai sigur si ajung imediat. Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata nu prea se poate ca e activitate pana la ora 9 seara. Daca o sa fie vineri , eu ma gandeam sa ne intalnim de la 7 la 10 sau 6-9pm. Am sa incerc sa mai verific daca se poate intr-o sambata. Oricum eu astept mai multe aspirante ca in 2-3 zile sa ne decidem si sa stiu daca inchiriem sala sau nu, ca s-ar putea sa vina altcineva sa o inchirieze. Daca nu e lume pt august , atunci o lasam pt sept, octombrie. Oricum oferta ramane deschisa. Sanzi, mersi pt sfaturi!pana la urma trimit prin trasfer bancar din contul meu in contul tatalui meu(are cont deschis la Raiffeisen). Cristina, Miruna ...unde suntetiiiiiiiiii!!!!!!!!Cred ca tb sa pun mana pe telefon daca nu apareti pana maine. Pup, Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Ce faceti fetelor? Eu sunt mult mai fericita ca mi-a venit sotul acasa!![alcool] Miruna, multumesc pt informatii, sper sa imi lase si mie pasaportul vechi. Cryss, noi venim pe 17 august la Londra si, teoretic, eu pot oricand pt ca nu o sa am un job de cum ajung...Deci pe mine se poate conta dar hai sa ne strangem mai multe. Tu o sa vii cu prietenul tau? Ca in acest caz o sa il iau si eu pe Lari... Va pupik...am intrat pe ultima suta de metri.... Babbee, sa nu uit, multumesc inca o data pt urari si sa stii ca esti binevenita sa stai cat vrei la noi!! Andra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pacat daca numai Vineri se poate fiindca sotul meu abia vine pe la 8 pm de la servici si noi nu prea putem sa venim oricum cu 2 copii mici asa tirziu pina in Wimbledon (de linga Coventry). Poate alta data in cazul acesta. Numai bine, Liliana, Marcus (8 ani) si Adrian (11 saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana,m-as fi bucurat sa se realizeze intalnirea , dar se pare nu prea mai intra lumea pe forum! Daca tu nu poti veni seara, atunci poate o sa ne mai intalnim candva intr-un parc cu playground unde sa se poata juca copii. Acum o luna cand m-am intalnit cu Cristina(Mary-Jane) si Miruna,am ales un parc de prin centrul Londrei si a fost bine ca au putut aduce si copii la intalnire. Andra, te asteptam in Londra si sapt viitoare nu scapi pana nu povestesti cum a fost la nunta.Cu dovezi, te rugam ;) Pup, Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Greetings ! Cristina: am intors-o cu Peter pe toate partile si am ajuns la concluzia ca noi nu putem sa venim seara. Ideea e f misto, dar nu putem lasa un babysitter sa culce copiii... O singura persoana nu se descurca - in afara de mine, of course [il]...: baita, schimbat haine, laptic, nani-nani cu doi copii deodata e un ritual pe care trebuie sa-l cunosti f bine ca sa te inhami singura. Singura varianta pentru noi e tot o iesire la o terasa, intr-un parc dupa-amiaza. Miruna, Horia si Martin, 26 August 2003 http://community.webshots.com/user/petimiru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...