Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Romani in Anglia! Postati aici!!!! (2)


Recommended Posts

Buna fetelor, Intr-adevar, seara nu se poate si sint de acord cu Miruna. Apropos Cristina, nu se poate sa ne intilnim intr-o dupa masa la un gen de terasa dar inafara Londrei fiindca noi venim cu masina si ar fi complicat de parcat in Londra ca sa nu mai vorbim de "congestion charges"? Mai vorbim dar dupa cum merg treburile nu stiu daca ne vedem inainte de-a pleca eu in Romania (15 August). Va pup, Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iata, dupa destul de lunga vreme, indraznesc si eu sa reapar printre voi, si le multumesc celor care mi-au amintit prin PM de existenta acestui minunat forum. Salut cu aceasta ocazie pe toata lumea care-si petrece veacul prin UK, si mi-ar face o placere deosebita sa ma alatur intrunirii din august/septembrie , daca nu cumva "disparitia" mea atat de indelungata de pe-aici, nu constituie tocmai o bila neagra!... [hopsieu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit sa dau si eu un semn de viatza, sa nu ma dati pierduta! Maine este EDD al bebelusului, dar nici un semn, nici o durere, nimika. Astept o vizita dela moasa pe la pranz. In sfrasit, s-a hotarat si ea sa-mi raspunda la telefon. De cand sunt gravida mi-a raspuns doar o data si a venit in vizita tot o data, cand mi-a inmanat maternity notes. Stie cineva cat de des ar trebui sa vina? Am observat ca nu se prea poate gasi o data si o ora cand poate veni toata lumea. Ce sa mai, ideea e super, dar o intalnire seara intr-un local este pentru parintzi singuri [il], fara pitici, eventuali Londonezi, iar o intalnire intr-un parc in timpul zilei este realizabila atat timp cat este in weekend. In acest caz pot veni si piticii, ca sa fim siguir ca nu ne mai intelegem intre noi :-). Dar ce facem cu londonezii???? Mai trebuie lucrat la idee. V-as fi invitat la o plimbare aproape de casa mea aici, la safari park sau Whipsnade Animal Park, se intra cu masini cu tot si cu pitici si familii insa biletul de intrare mi se pare .... [V] nesimtit de scump, cred ca este in jur de £50 familie cu masina. Nici eu n-am reusit sa-l vizitez, ca nu mi-am permis. Va pup si va dau de stire daca ne-am inmultit :-) Irinuca [gravi] 39+ saptamani DPN 31/07/04 http://community.webshots.com/user/irrinuca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna idee cu intilnirea. Pentru mine cel mai bine ar fi intr-un parc intr-o simbata sau duminica. Un loc de intilnire frumos ar fi Princess Diana Playground in Hyde Park: http://www.mykensington.co.uk/kensington/goingout-parks-diana.htm E o cafenea si inauntrul parcului (unde au voie numai adulti cu copii) si imediat in afara parcului. De fapt eu cind merg cu Dominic daca nu avem un picnic la noi mergem la cafeneaua din afara ca e loc ceva mai mult decit inauntru. Parcul e gratuit, cafeneaua are preturi obisnuite, nu exorbitante (£1 inghetata, cafeaua etc). Iar daca aducem cite un picnic nu ne impiedica nimeni sa punem si o sticla de vin in el. Parcul e in coltul de nord-vest al Hyde Park, eu folosesc intrarea de linga Nottingh Hill tube station. Pentru cei care n-au fost inca: oameni buni, e diferit parcul acesta de fintina Dianei care a fost recent in presa, cea pe care au alunecat citiva oameni. Eu sint libera in fiecare weekend. Mi-ar face placere sa ne vedem in grup cit mai mare. Mary-Jane
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de Congestion Charge: nu se aplica in weekend. Nu stiu cit de usor e sa gasesti loc de parcare insa, dar stiu ca e o parcare mare, cu multe etaje, pe linga Oxford Street. Am uitat sa mentionez ca parcul (evident!) si cafenelele sint in aer liber, deci ne-ar trebui vreme buna. Umbrelutele de la mese nu fac fata la ploile de pe-aici. Mary-Jane
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CryssUk, ati fost la mare in weekend? Noi ne-am dus la Littlehampton. De fapt, mai intii ne-am dus la Bognor Regis dar erau numai pietre pe plaja, asa ca am stat doar 30 minute si ne-am dus apoi la Littlehampton ca stiam ca e plaja cu nisip. Marea a fost f calda, a fost frumos, chiar daca am mai stat si cu jacheta pe mine cind intra soarele in nori. Vrea cineva sa ne intilnim simbata aceasta in Londra? Eu merg cu baietelul la un musical ("Singing in the rain") la ora 7.30, asa ca m-am gindit sa merg toata ziua cu el in centru pe undeva si apoi direct la spectacol. O sa-i iau haine de schimb. Dominic are 4 ani si 9 luni. Voi ce mai faceti? Pe-afara la soare? Mary-Jane
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea! In weekend-ul asta am reusit in sfarsit sa mergem la mare. Am fost in Torquay(Torbay)si a fost f frumos.Recunosc ca nu am vazut niciodata peisaje atat de frumoase,a fost superb, cald ,soare, apa destul de calda! Timpul a fost f scurt si ne-am trezit ca tb sa plecam si nu mai vroiam acasa.Acolo e fain sa te duci si sa ramai o sapt , nu asa cu fuga! Am prins o seara cu luna mareeeee(cat casa!;) si am vazut si eu ce inseamna flux si reflux.Nu imi venea sa cred cat de repede se retragea apa in cateva ore, e ceva de neinchipuit!Noaptea toata plaja era inundata de apa si ziua gaseai alge aduse de apa pe timpul noptii! Acolo stancile(dealuri,desi mie imi pareau munti) coboara direct in mare si is pline cu verdeata. Erau sute de carari ca in povesti,mergeai pe deal pana te rataceai,si puteai sa cobori pe ingustele carari de serpentine direct in ocean (mai bine zis Canalul Englez din cate stiu eu). Pacat ca nu is multe plaje, is mici si numai cateva cu nisip, iar apa oscila in temperatura in functie de loc(ceva de genul, la 50 m mai incolo era receee brrrrr), insa noi ne-am balcit unde era mai calda. Drmul pana acolo e destul de lung , iar daca mai prinzi si trafic aglomerat si caldura e de groaza.Data viitoare ma duc cu avionul !Glumesc, bineinteles;) Aaaa si uitasem sa va spun......am vazut Stonehenge-ul(cel mai vechi templu preistoric din Europa) Mary Jane,povesteste-ne cum a fost la mare .E statiunea L.....(uitasei exact denumirea!) mai aproape de Londra.Eu caut mare cu apa calda mai aproape ca sa nu mai merg asa departe pt o baie in mare! Daca va intalniti la fantana Printesei Diana vin si eu cu Cristi!Se pare ca fetele cu copii f mici is ocupate!Poate vin si bebei la intalnire! Pup,Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Littlehampton e la 2 ore de Londra cu masina, mai la vest de Brighton. Noua ne place si la Brighton dar de obicei e prea aglomerat si oricum plaja e cu pietris. La Littlehampton totul e mai "low key" si plaja e cu nisip. Se vede si acolo fluxul si refluxul, e un spectacol frumos, mai ales prima data. Mary-Jane
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutic, fetelor! I'm back sa va spun pe scurt cum a fost nunta noastra si sa va arat niste poze. Mda...a inceput cam rau cu discutii intre parintii mei si ai lui dar ziua de 31 a fost cea mai frumoasa din viata noastra. Am dormit foarte putin si credeam ca o sa fiu foarte obosita dar am avut atata energie de ma miram si eu...La primarie am primit o multime de flori si s-au dat confetti si pocnitori, a fost o atmosfera superba, apoi la biserica mi-au venit persoane dragi sa ne fie alaturi, iar seara la restaurant toata lumea a dansat si s-a simtit bine, muzica a fost frumoasa, mancarea buna, darul a mers bine....per ansamblu, suntem foarte multumiti si am ramas cu amintiri extrem de placute! De acum sunt in alergatura pt buletin si pasaport si apoi viza...Tineti-mi pumnii! Va pupik pe toate. Am pus niste poze la adresa de mai jos, dar sunt facute de un amator, cele profesioniste nu sunt gata inca, nu mi le-a adus. Sa imi spuneti pareri. Cu dragoste, Andra. http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...