Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Emisiune pentru femei


Recommended Posts

Vio, in primul rand, felicitari pentru fetita, e o dulce, i-am vazut poza la album [flo]. In al doilea, succes cu proiectul de emisiune. Cel mai bun exemplu ti l-a dat amuleta cu oprah, emisiune care imbina super toate propunerile facute deja de fetele pe acest topic. structura emisiunii ei este de fapt talk-show, iar Teo a avut initial acelasi proiect. ca practica nu s-a mai potrivit cu ideea originala, la Teo, e altceva. daca vrei sa produci o emisiune originala,deci diferita si de oprah, si de teo, si de tipa cu de 3xfemeie, probabil ar trebui sa consideri o unitate in tematica. daca abordezi sfaturi practice numai pentru casa -craft, bucatarie etc-, cum sugereaza unele propuneri de-aici, poate poti sa intri pe siteurile celor de la HGTV si DYI sa vezi desfasuratorul si specificul fiecarei emisiuni. ca inspiratie pentru modul de organizare, tipul de invitati, genul de mici reportaje inserate pe parcurs. apoi, poate ar fi bine sa ne spui si la ce durata te-ai gandit pentru emisiune? daca e de-o jumatate de ora, oricat ai vrea, nu ai avea timp sa pastrezi rubrici fixe prea numeroase. o ora ti-ar da mai multa libertate de miscare. apoi, trebuie sa consideri si bugetul emisiunii, cam in ce limite trebuie sa te incadrezi, cel putin la inceput. cel mai ieftin este sa chemi invitati care sa vina cu propriile materiale de lucru pentru demonstratii. reportajele costa mai mult, dar asta stii si tu. in mod sigur iti spun lucruri pe care le stii deja, le repet pentru fetele de pe topic, poate vin si ele cu idei aplicate, daca ne dai mai multe detalii. oricum, mi-au placut la nebunie fetele care au punctat ca e necesara o emisiune pentru si cu femei normale, reale, nu VIP-uri, ca vipurile oricum nu au nevoie de tips de la teve, ele angajeaza pe cineva pentru menaj, amenajari interioare si vestimentatie. cat despre ce mi-as dori eu sa vad, sunt subiectiva, prefer sa existe mai multe emisiuni specializate, decat una mixata cu de toate. e din comoditate, cred. vreau sa am oportunitatea sa ma duc direct pe Food TV daca vreau o reteta, sau pe HGTV daca vreau idei de design interior sau la Oprah daca vreau entertainment. repet, sunt subiectiva la faza asta, deci nu ma lua in seama. bafta maxima! [flo] Authority Zero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In plus fata de ce au adaugat fetele, eu as vrea sa vad un curs practic de croitorie, asa cum sunt exemplele din suplimentul de la Burda, dar as vrea sa vad pe cineva si aratandu-le practic. Mie imi place, si poate ar fi utile pentru multe dintre noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi-ar place mie sa vad. Mi-ar place sa vad fete, femei stand la taclale pur si simplu despre orice. Si nu mi-ar place ca doar una sa tina fraurile, adica sa fie prezentatoare sau cum se numeste. De pilda sa fie un grup stabil de 3-4 (de preferat de varste diferite)care sa inceapa emisiunea cu cate un pahar cu licoarea preferata in mana, pe o masuta sa aiba ceva de ale gurii (asa cum avem noi fetele cand ne intalnim la o sueta), sa stea comod in fotolii, canapele sau pe jos pe pernele imprastiate. Sa-si povesteasca una alteia si noua despre cam ce au spus fetele mai sus. Si sa fie in legatura directa cu publicul care prin telefon le pun diverse intrebari sau de ce nu doar participa la sueta. Si din cand in cand pot avea ca invitat una din fetele care a sunat in direct, sau scris scrisoare, e-mail (pot participa si barbatii care indraznesc sa-si arate partea feminina) Deci ceva lejer, nepretentios ... dar care sigur ar avea substanta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,ar fi interesanta o emisiune de genul celei descrise de Adela si continand cate un pic din tot ce-ati amintit voi aici.Urmaresc o astfel de emisiune pe style network[cool].Se numeste [url="http://www.stylenetwork.com/Shows/ModernGirlsGuide/"]Modern Girl's Guide to Life[/url] si mi se pare realizabila si pentru Romania. Irina,veve & croko[url="http://community.webshots.com/user/airise"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt sugestii ... Intotdeauna am sustinut ca emisiunile tembele care se difuzeaza n-au prea mare legatura cu telespectatorii - desi apetitul romancelor pt. telenovele de pilda , este incontestabil , si ca bietii oameni inghit ce li se da . Lucrez in continuare la proiect si va voi tine la curent cu ce se intampla ... Daca mai aveti chef de scris cu atat mai bine... VioN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-ar place sa se faca o emisiune care sa imi transmita aceeasi stare pe care o am dupa ce vizionez un episod din serialul "Totul despre sex"...adica o stare buna, sa imi incant ochii cu femei imbracate sic, care vorbesc normal despre ce li se intampla, totul incadrat in realitatea romaneasca. Nu inseamna ca ideile abordate ar trebui sa se invarta in jurul sexului ci pur si simplu sa fie alese sa apara acele personalitati diferite in care sa ne regasim, care sa vorbeasca firesc, coerent cu foarte mult umor despre ce li se intampla in viata de zi cu zi. Mai am idei. Vio poate mai discutam. Toate cele bune, Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...