Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

diete fulger


Recommended Posts

Carrie, Herba Forte e o mare pacaleala. Eu am cumparat siropul acela, intr-adevar, ce spun ei acolo e minunat, sa poti minca normal, ca plantele topesc grasimile si slabesti vazind cu ochii. Eu am baut sirop din acela o saptamina, si nu am slabit un GRAM! nu s-a clintit cintarul! Si siropul e pentru 2 saptamini. Garantat slabesti nu stiu cite kg, 3-4 numai in prima sapatamina. O prostie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am pus in orezul ala fiert un firisor de sare si o rosie taiata feliutze. Nu era prea bun dar a mers. Sper ca rosia aia fiarta nu are vreun efect negativ [?] Retzeta cu cearta cu barbatzelul la mine nu merge [mariaj], pentru ca imi creeaza foame si incep sa maninc alune, ciocolata [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by loredanaiascu
fetelorrr. am gasit pe net ceva... o dieta super 7 zile 7 kile ... va dau adresa, poate va intereseaza, eu de maine ma apuc de ea, e tare usoara cand ma gandesc ca eu de 3 zile nu mai mananc mai nimik ... adresa http://www.inoan-press.com/san/c/c026.html lore
Aici e vorba de celebra supa de varza, pe care am tinut-o si eu de 2 ori. Prima data nu am slabit deloc si a doua oara m-am ingrasat 3 kg, si chiar am tinut-o cu strictete. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi hai ca acum mai omorat si eu care credeam ca slabesc de rup acum. Na, ca mi-am mai facut si de lucru, ca am si facut ciorba aceea... Eu am slabit 1,5 kg in 3 zile, cu frcute si legume, mai o felie de paine prajita, nu am prea mancat... Mai bine raman la cura mea atunci si ciorba o papa gunoiul... sau cel putin cred ca am sa incerc 3 zile, sa vad, slabesc sau nu :)) mersi de informatie lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt pentru dieta rapida.Ti se lasa pielea pe tine ,vergeturi si toate cele.Eu zic sa o luati mai incet.Si putin sport nu strica. Si inca ceva .JAponezii sunt marea majoritate slabi.Ar trebui sa va interseati de o dieta de la ei . Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Regimul Gesta-preluat din "Asul Verde" -Pierdeti 2kg in 2 zile- Acest regim se bazeaza pe alimente bogate in proteine,calciu si vitamine. 2 zile pentru a scapa de toxine Sambata Cand va treziti:Beti cu inghitituri mici 1/2 l de apa,preferabil in pozitie culcata,aceasta favorizand eliminarea.Peste 30 de minute beti un suc de grapefruit(bogat in vitamina C si potasiu),iar peste alte 15 minute ,1/4 l lapte degresat,in care amestecati o lingurita de cacao si o lingurita de miere(diluate in putin lapte rece). In cursul diminetii:Beti 1 l de apa,in doua reprize,din jumatate in jumatate de ora. La pranz:*200 g peste slab,fiert in aburi sau preparat la cuptor.Il asezonati cu putina zeama de lamaie si cateva picaturi de ulei de masline. *200 g carne alba (vita sau pui) sau 150 g carne de vaca,toate servite cu o garnitura de legume fierte(300 g). Peste 2 ore:Un iaurt cu o lingurita de miere (la sfarsitul digestiei,iaurtui stimuleaza tranzitul intestinal). Gustarea de dupa-amiaza Preparati un hidromel:la o lamaie stoarsa intr-un sfert de litru de apa se adauga o lingurita de miere.Energia mierii si a lamaii dinamizeaza,dar nu excita,deci nu va impiedica sa dormiti seara. Cina Lasati sa fiarba timp de 20 de minute intr-un litru si jumatate de apa fara sare(sarea retine apa din organism), 1kg de praz(diuretic),500 g de morcovi(contin vitamina A), 500 g de rosii (bogate in potasiu si alte minerale) ,cateva tulpini de telina(pentru gust) si un varf de cutit de cimbru(dezintoxicant). Beti 3 boluri de zeama-cate unul din 10 in 10 minute,apoi mancati 3 boluri de legume fierte-cate unul din 20 in 20 de minute.Inainte de a cosnuma legumele,asezonati-le cu sos vinegreta(1 lingurita de mustar,2lg ulei de masline,zeama de lamaie sau otet,piper si ierburi dupa gust) sau pur si simplu cu 2 linguri ulei de masline (indispensabil pntru lipide).Incepeti sa beti zeama pe la ora 19,pentru ca nevoia de a urina sa nu va perturbe somnul. La culcare Un iaurt cu o lingurita de miere(calciul se absoarbe cel mai bine noaptea). Duminica Cand va treziti si, in continuare,in urmatoarele 5 ore Beti din jumatate in jumatate de ora cate 1/4 litru din urmatoarele lichide:1,5 l de apa ,sucul de la doua grapefruituri,o cacao cu miere,1/2 l de supa(gatita cu o zi inainte). Odihniti-va cat mai mult sau,si mai bine,sculati-va doar ca sa mancati si sa beti. Dupa-amiaza Un iaurt cu miere si peste 1-2 ore un hidromel,deci o lamaie stoarsa intr-un sfet de litru de apa,la care adaugati o lingurita de miere. Cina 200 g peste fiert in aburi sau pregatiti in folie de aluminiu la cuptor si 1 bol cu legumele din supa,stropite cu putin ulei sau sos vinegreta. La culcare:1 iaurt cu o lingurita de miere *Nu depasiti 500 de g la o masa(2 boluri chinezesti pline),altfel stomacul se dilata si incepe el sa comande. *Respecati la fiecare masa regula celor "421":4 glucide-1 leguma cruda,1 leguma fiarta,1 portie de zaharuri lente(paine,fainoase), 1 portie de zaharuri naturale(miere); 2 protide-1 portie de carne,cereale sau peste, 1 portie de produse lactate; 1 lipida-grasimi animale sau vegetale. *Beti inainte de masa de pranz (apa circula mai bine in organism dimineata) si niciodata in timpul meselor. Fetelor,lasati regimurile de genul o zi legume,una fructe,nu faceti decat sa eliminati apa din corp si sa privati organismul de vitamine.plus ca va veti trezi in cateva zile cu kilogramele inapoi,eu asa am patit. Regimul de sus e un regim "cu cap",echilibrat,cam greu de tinut,ce-i drept,dar va sunt explicati toti pasii dietei si cum influenteaza fiecare aliment pierderea de tesut adipos. http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...