Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarcina, reviatalizeaza sau imbatraneste?


Recommended Posts

Se spune ca sarcina reface organismul si unele chiar sustin ca s-au vindecat de anumite boli, dureri de spate? Eu am ramas cu sechele, niste vinisoare albatrui pe picioare. Nu ma simt deloc intinerita, ci din contra mai obosita! ma gandesca ca daca as incerca un al doilea as ajunge de nedescris.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In cazul meu, sarcina mi-a reglat tensiunea -asta pe plan fizic, iat psihic m-a intinerit. Si de atunci tot tanara am ramas [:D] aaa, era cat pe ce sa uit (deci sunt pe cale de vindecare) - m-am ales cu cateva fobii [:(], cu unele din ele inca mai ma lupt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by chatonel
care-s alea? Toulouse, la ville rose [roker]
In primul rand o neliniste exagerata care a generat nevoie de control (pe cale de estompare spre disparitie, dar au si trecut cativa ani [:D]), de inaltime, de masina Cu alte cuvinte am intinerit dar am devenit isterica (usor isterica am fost intotdeauna [:D] - a se citi plina de temperament)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Midori
Se spune ca sarcina reface organismul si unele chiar sustin ca s-au vindecat de anumite boli, dureri de spate? Eu am ramas cu sechele, niste vinisoare albatrui pe picioare. Nu ma simt deloc intinerita, ci din contra mai obosita! ma gandesca ca daca as incerca un al doilea as ajunge de nedescris.
Midori, fa un control hormonal. Exista si femei la care sarcina accentueaza problemele, nu le rezolva [bang][bang]. Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarcina intinereste daca te ingrijesti, te odihnesti, iti iei vitaminele [:D], copilul iti ofera 'un nou inceput' foarte important din punct de vedere psihic pentru anumite femei. Daca gravida este obosita, munceste mult, se streseaza, nu se ingrijeste, daca mai are altii copii, facuti unul dupa altul, este destul de probabil sa o imbatraneasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cica revitalizeaza, dar pana se naste bb... ca dupa aia iti scoate peri albi fara doar si poate. Daca ai noroc sa incerci sa te revitalizezi de vreo 3 ori, ai pus-o! Am si eu vinisoare albastru, ma doare spatele de nu mai pot de vreo 6 luni de zile (si dr. spune ca e de la bb, ca o ridic in brate sau de la greutate) si am imbatranit si la fata, normal... ca doar nu mai am 25... Dar pentru ce exista cosmetica??? Hai sa avem grija si de noi fetelor! Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...