Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maternitatile din Bucuresti


Rony

Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
bune fetelor, si eu urmeaza sa nasc la municipal, am mai nascut o data acolo in iunie 2001 si a fost f bine, bb-le in camera cu tine(asta dupa o zi), 2 paturi in camera, wc in camera... o sa nasc...intrebarea este cam cat de gros trebuie sa fie plicul? pentru o cezariana? dar pentru dr anestezist? cam cat ati mai dat pe la asistente si dr pediatru care se ocupa de copil? ca de acum aproape 4 ani s-au mai schimbat niste lucrui...trecerea de la dol la euro si alte chestii...si nu mai stiu ce si cum, mai ales ca acum nu sunt in rom, urmeaza sa vin in oct si in dec nasc...asa ca nu vreau sa ma ia ca din "oala" va multumesc anticipat pentru raspuns si va doresc multa sanatate vouasi bb-icilor vostri(si celor din burtici) monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by monica-elizabet urmeaza sa nasc la municipal ...intrebarea este cam cat de gros trebuie sa fie plicul? pentru o cezariana? dar pentru dr anestezist? cam cat ati mai dat pe la asistente si dr pediatru care se ocupa de copil? va multumesc anticipat pentru raspuns
Si eu, si eu, vreau sa stiu!!! Tu cand nasti? Si cu ce medici? La cezariana ai 2 medici? Eu mai am multe nelamuriri[bang] Rici [gravi] 20 sapt. si "minunea lumii" din burtica Poze: http://community.webshots.com/user/Rici_intalnire_DC http://photos.yahoo.com/rachelowen77 ______________________________________________________________ „Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii sã te îndrume mereu.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, eu am DPN-ul pe 18 dec dar probabil ca o sa fie ceva mai devreme programata cezariana, din moment ce sti sigur ca faci cezariana nu are sens sa stai sa treci si prin travaliu si apoi sa-ti faca cezariana, eu asa am procedat la prima sarcina( aveam dpn 11 iunie si pe 7 iunie mi-a facut cezariana) pe mine m-a operat dr la care am fost la control de-a lungul sarcinii insa in sala de operatie mai era inca un dr care si el avea cezariene de facut in ziua aceea asa ca am impresia ca sunt doi dar plicul se da numai dr-lui care te are sub control, anestezistului, medicului care se ocupa de copil si asistentelor9se descurca ei intre ei)....nu te apuci sa dai la toti....ideea e cat se mai da ca nu vreau sa-i dau nici prea mult dar nici prea putin. pupici la toate si inca mai astept raspuns monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Freia
eu am nascut anul trecut la Municipal cu Dr. Badea.. i nu am dat nici un banutz pana in ultima zi cand m-am exetrenat... si am intrat pe aripa noua. Politica de impartire era cam asa: totate pacientele dr: Badea, Anca, Badiu intrau pe aripa A2 cu desene pe pereti.
draga freia, merci fain de informatii... mai vrem![bis] eu sunt la sotia lui badea... sa inteleg ca sunt automat pe "lista"?! si ce inseamna ca nu ai dat nici un ban? dar la nastere cat ai dat? dar dar dar... ce fel de nastere a fost? stii cumva tarifele, ca eu am inteles ca o cezariana la badea (el) e 200 euroi... dar la ea? dar o nastere normala? dar la asistenetele de la nastere... ?! nu-mi mai vin in cap intrebari, dar poate ne povestesti tu mai pe indelete...pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz[bis] [url="http://photobucket.com/albums/v127/ancamonique/27%20septembrie%2004/"]burtici si pitici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

personal i-am dat cat am avut in buzunar Dr.. adeca 100 de Euro. Nu a comentat nimic nici dupa ce am iesit din spital si m-am dus la cabinet. Anestezistului nu i-am dat nimic desi planuiam (500.000), Moasei 100.000, asistentelor din sectia de reanimare 50.000 (au fost 2 deci 100.000). Asistentei de neonato care mi-a adus-o pe Capsunika eu i-am dat 100.000 si mama ii daduse si ea 100.000 dar nu am stiut, chestia e ca femeia a fost mereu dragutza cu mine si avea grija de fimea extraodinar. medicului neonatolog, o superbitate de femeie 500.000 plus un parfum si un set de crema maini si fatza (deh, ea a luat-o din burtica si a avut grija de ea cat a stat la incubator). femeia de schimba patul o singura data in 10 zile i-am data 10.000. aistentelor de la mamici cam 50.000 pt fiecare tura, rar dadeam a doua oara la aceiasi persoana. Asistentelor de la copii care vin dimineatza si seara la imbaieri si alte alea cam 50.000. Nu stiu daca sotia lui Badea are aceleasi saloane, parerea mea este ca da. Oricum, vorbeste cu ea. Mai vreti sa stiti altceva in afara de tarife? Ce am avut si nu mi-a trebuit? ce am avut nevoie si nu aveam? nasteri usoare si bebei sanatosi, Freia si [copil] Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro http://community.webshots.com/user/freia_ro_capsunika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut de doua ori cu Dr. Coroama. Este o persoana de exceptie si un medic foarte bun. Din pacate, la vremea respectiva avea garzile la Spitalul Sf. Pantelimon si acolo am nascut de fiecare data (acum 10, respectiv 7 ani) Era destul de civilizat si desi stateam intr-un salon de 6 persoane, copiii i-am avut de fiecare data langa mine (saloanele erau suficient de mari ca sa nu stam inghesuiti). Din pacate, nu pot sa-ti spun nimic despre conditiile maternitatii Giulesti. Poate ar fi bine sa discuti cu doctora si sa-i explici temerile tale si poate veti gasi impreuna o solutie Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...