Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Kim, nu ne lasa in suspans...care e siteul ala recomandat de hawaiian? Stau si eu aici la notite... Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Kim, Multumesc d einfor, dar te rog spune-mi si mei d eunde ai cumparat bletele exact, te rog frumos..Si unde ai mincat de 70 de dolari si unde de 6 $..Biletele le-ai luat de pe inetrnet in dolari maericani sau canadieni? Mersi frumos, imi potida si PM dc vrei, Denisa[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu va las in suspans dar nu am stiut daca intereseaza pe cineva. oricum noi am facut pentru prima data (totul prin intermediul internetului ) aranjamentele de unii singuri si a fost totul perfect. Site-ul de increderesi este folosit si de agenti. Site-ul este www.pleasantholidays.com . Si acolo aveti optiunea de a alege air+ hotel+ transfer la hotel (deci nu trebuie masina) sau air+ hotel+ car , sau alte combinatii dupa necesitati. De 6 $ se poate minca la orice restaurant gen bufet. Iar pretul de 70$ este pentru restaurante italienesti, japoneze... Nu au supemarkete , dar au la fiecare colt (fara gluma) un lant de magazine ABC. De aici poti lua dimineata in fuga un hot dog (1$ parca), lotiuni de plaja , fructe, pine, lapte , dulciuri si tot felul de amintiri locale. Sau uneori chiar si cafeaua. Micul dejun noi il luam la Starbucks, sau la Subway. Preturile evident ca sint in dolari americani pe aceste site-uri. Oricum in aeroport va asteapta cineva de la aceasta companie ,vi se pun de git acele ghirlande de orhidee (am uitat deja cum se numesc) si sinteti acompaniati la autocarul care va lasa la hotelul ales (sau ff aproape). La hotel ,gasiti in camera brosuri cu toate restaurantele,cluburile, mall-urile si activitatile care se pot face in zona. Calatoria cu submarinul am rezervat-o la www.goatlantis.com/hawaii . Este superb mai ales pentru cei care au copii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am apasat din greseala pe send asa ca nu am mai revizuit ceea ce am scris. Snorkelingul si dinner cruise-ul nu-mi mai amintesc unde le-am gasitt dar cred ca am acasa brosuri si va pot spune miine (acum sint la servici). In rest puteti gasi si singuri in functie de insula aleasa si alte activitati , gen dolphin adventure... Daca mai aveti nelamuriri , va raspund cu placere, acum nu-mi mai vine altceva in cap....... Numai bine, Olivia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Laura , asa se numesc dar eu nu uita ca orice gravida aproape de nastere, mai am doar citiva neuroni in stare de functionare...hi,hi,hi... Da si varianta cu mincarea la frigider este una buna mai ales pentru cei cu copii.... Sau apartamente inchiriate cu bucatarii dotate....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, depinde si cu cine mergi in Hawaii si ce vrei sa faci pe insula. Daca vrei sa mergi in cluburi de noapte si sa ai "nigh life" iti recomand sa mergi in Honolulu care este foarte turistic. Daca vrei sa fii mai linistita si sa stai pe plaja de una singura, iti recomand Maui. Eu una prefer Maui, insula nemaipomenit de frumoasa, cu o clima diversa. In Maui ai drumul spre Hana, un drum de munte cu opriri la diferite cascade cu apa rece de munte. Noi am fost pe o plaja in Wailea si am innotat cu broaste testoase imense, la numai 4m de mal. Cazarea a fost la un apartament din South Kihei si am avut plaja chiar vis a vis. Am mancat de cateva ori la restaurant, dar fiind cu micutii nu mi-am putut permite sa iesim "out" in fiecare zi. Iti recomand un ghid turistic foarte bun "Maui Revealed" scris de nativi de pe insula. Apartamentul pe care l-am avut noi a fost 105.00 de dollari pe zi. Bucataria a fost dotata cu tot ce-ti trece prin cap. Am avut curti de tenis si piscina. Ca sa ai idee de preturi, un gallon de lapte la alimentara este in jur de 7-8 dollari, painea este in jur de 3-4 dollari, numai ananasul e ieftin - 99 de centi bucata. Masina de inchiriat a fost 250.00 (inclusind taxele) pe 8 zile. Daca vrei sa vizitezi insula si sa faci drumul spre Hana iti recomand masina de inchiriat. Am citit ca si rasaritul de soare este superb, dar noi nu am putut sa ne trezim la 3 dimineata sa mergem sa-l vedem. Plus de asta nici nu aveam haine groase, asa ca nu am fost pregatiti pentru asta. Daca vrei sa stai la hoteluri iti recomend "The Grand Wailea" sau Hyatt Regency Resort and Spa. Amandoua hotelurile au un adevarat "water park" la piscina, magazine si restauranturi excelente. Anul trecut am stat la Marriott Wailea Resort, si ceea ce mi-a placut acolo este ca are live music in fiecare seara. In fata hotelului este o alee care conecteaza toate hotelurile in Wailea, si e placut sa te plimb seara pe "faleza." Vis a vis de hotel este Wailea Mall, asa ca daca vrei sa faci ceva cumparaturi nu trebuie sa te urci in masina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...