Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (11)


Recommended Posts

Laura,incepi cu tinctura la 3 zile dupa ultima administrare de antibiotic,nu in acelasi timp. Oana,mey,da'care ii scara aia secreta?Aia de la personal?Daca-i aia sa stii ca sunt si-acolo,un pic mai sus portareii.Va zic eu una sigura,pe unde poti intra fara sa te-ntrebe cineva ceva.Pe la morga,cum intri nu te uiti in dreapta,fugi pe scari pana ajungi unde trebuie.Se poate ca la etajul dorit sa fie usa incuiata,intrati in spital la primul etaj unde gasiti deschis(mai putin etajul 1 unde-i Dializa care este cu circuit inchis).Asta-i cel mai important.Odata ajunse pe sectie faceti stanga ca sa ajungeti la scara mare(principala,unde sunt si lifturile).La morga se-ajunge prin spatele liceului Sanitar. Sinzi,cand luni dupa-amiaza?As merge cu tine daca n-ajung duminica.Dr.Tomescu tine spitalizate cezarienele o saptamana,asa ca luni nu-i tarziu,doar daca nu vrea Roxa sa se externeze la cerere.Mai vorbim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am fost la Roxi !!!!!!!!!!![bum] July nu stiu sa iti explic care e intrarea aia, poate iti explica Laura mai bine, in orice caz am trecut de intrarea principala si am mai mers putin si era o usa in partea dreapta, apoi am coborat putin niste trepte si apoi am inceput sa urcam perpedes toate scarile pana la etajul 7. Roxana e bine, arata foarte bine, nu stiu ce parere au avut Laura si Raluca (Larular), dar mie mi-a facut impresia unei adevarate mamici, sensibila si destul de relaxata. Mai cred ca o cam pasc niste mici depresii postnatale ca mi s-a parut cam sensibiloasa, dar m-a facut sa imi amintesc cum am fost si eu. Stiti voi cand iti vezi in sfarsit puiutul si realizezi ca ai devenit MAMA....[il] Patric a inceput sa vocifereze imediat ce ne-a auzit pe acolo, dar cand l-a luat taticul lui in brate a tacut. Cred ca voia sa vada cine face galagie pe langa mamica lui. [:)] A facut cezariana ca a avut cordonul infasurat, Roxi era putin dezamagita, dar asta a fost, pana la urma a facut ce a trebuit ca sa fie bine. Laura i-a dat listarile cu subiectul nostru sa vada ce ati mai scris voi toate pe aici, asa ca nu o sa se plictiseasca.[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, frumos din partea voastra ca ati ajuns si ca i-ati transmis Roxanei si gandurile noastre![flo][flo]. Adevarul e, ca mamicile care nasc prin cezariana sunt mai predispuse depresiei postnatale. De fapt si dupa operatii de alta natura intervin aceste depresii in diverse forme. Eu la Anduta am facut o forma destul de urata care a necesitat...calmante. Plangeam fara motiv...., iar daca aveam si motiv si mai jale....[mariaj][mariaj]Prietena mea chiar s-a speriat cand a venit sa ma vada si eu am izbucnit in plans cand am vazut-o. La Bibi insa, am avut o forma mai usoara de depresie, si asta din cauza durerilor de san, burta, hemoroizi,un inceput de trombofeblita....si mai vreti???? Toate belelele pe capul babei mele!!![q][q] Sa speram ca Roxi o sa fie bine si Mugur (daca ne citeste sa stie)sa fie pregatit pt. orice....si chiar nu glumesc, pt orice izbucnire justificata sau nu a lui Roxi. E perioada cea mai grea pt. ea tinand cont ca este si operata. O sa aiba si sentimentul neputintei, dar incetul cu incetul si cu multa rabdare ...va trece. Va pup ca am umblat o groaza astazi si sunt obosita -franta !!! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July mergem luni pe la 16.00 daca vrei sa mergi cu mine..dar sa nu ma duci prin morga!!! ca eu acolo raman sa le tin companie!!! nu am sa pot sa tin ochii inchisi si cine stie ce cosmare voi avea!!! Tania am auzit si eu acum cateva luni de la o prietena ca a suferit de depresie si ca simtea ca copilul nu ar fi al ei...ca nu putea sa il iubeasca asa cum ar fi vrut si ca asta o durea si era mereu trista (tot cezariana). Mie mi s-a parut asa de ciudat... Citisem si eu de depresia asta si dupa ce am nascut ma tot asteptam sa ma pandeasca si pe mine, il avertizasem si pe Radu ca destul de curand voi intr-o stare ciudata....dar nu am avut parte...(atunci m-am cam deprimat ca nu am suferit de depresie postnatala---glumesc!!!) David a format azi prima lui "propozitie" a venit la mine (e eram la calculator...) cu palaria in mana si mi-a spus : "mama, apca, pa!". Am plas cu vorbe de lauda...manca-lar mama de baiat destept!!! Spunea el de ceva timp "apca" dar nu credeam ca denumeste ceva, ma gandeam ca e pe limba lui si acum am vazut ca "apca" este "sapca"!!! Nici nu stiu cand a invatat cuvantul asta...si sunt asa de mandra de el de nu mai pot!!! Azi am repetat de multe ori chestia cu sapca... Sinzi si DAvid poze noi http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum][bum][bum]Felicitari pentru David-vorbaretul! Te pomenesti ca ajunge purtator de cuvant la presedintie!!![:D] [pup][pup][pup]multi lui David! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca se vede ca a nascut Roxi, ea era prima care ne dadea buna dimineata si ne ura o zi placuta....[:)] Oricum in week-end cam bate vantul pe forum, lumea e cam ocupata... O sa revin si eu luni de la servici cu forte proaspete.. Tania cum naiba ai reusit ma sa ii prinzi degetelul bietei fete??[:0][q][q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,tuturor! Oana_Cu grija si cu atentie sporita!!![:D]Ma grabeam sa inchid usa de la dormitor ca sa nu se trezeasca Bibi de la sonerie si Anduta curioasa mi s-a incurcat in picioare! Si asta a fost.Vad ca s-a mai linistit. Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...si fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor Azi este in sfartsit cald si in Austria.Va urez un week-end placut la toate. Ieri ati fost la spital dar nu ne-ati zis nimic de [copil]cum este,ce ochi are.Dati detali pana vedem poze. Va pup. http://community.webshots.com/user/catyrom LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele, Of,Tania,sper ca nu-i rau degetelul!Eu am o experienta urata cu prinsul degetului la usa care a lasat urme urate fiind implicat si osul.Oricum urmareste-l sa nu se umfle,sa-i inspectezi mobilitatea.Daca ti se pare ceva suspect mergi la Tica la sala sa-l vada sau la ortop. Chestia cu Livia si cu profilul,nu stiu ce sa zic.Cred ca-i normal atunci cand ajungi intr-un post cheie sa-ti modifici putin atitudinea ptr.a putea tine in frau atatia oameni.Doar sa nu uiti ca toti suntem oameni.Ea are capacitati de lider,asa ca nu ma mira numirea ei.Plus ca este dedicata trup si suflet meseriei,face ore suplimentare,ceea ce eu sa fiu sincera n-as putea face.Poate si din cauza c-am o familie,nu stiu.Oricum,observi ca generatia mea a intrat in forta in spital si mai toate Sefele de-acum sunt fostele mele colege.Toate sunt fete bune profesional. Ai reusit s-ajungi la Roxi?Daca nu,vrei sa mergi cu mine si Sinzi? Sinzi,da'pe la 12 nu poti,ca pe la 16 mi-este putin peste mana,atunci doarme fii-mea si daca se trezeste si vede ca nu-s acasa ii dau tot programul peste cap.Asta daca nu te duci la plaja. Tanja,vino mai repede sa prinzi si tu putin Soare de Romanica,c'astia anunta ceva ploi in august.Veniti cu masina?Ai curaj sa pleci la drum cu bb.mic. Laura,spune-ne si noua de scara secreta,zicem si noi la neamuri cand nu suntem la munca si vor sa mearga-n vizite.Oana zice d'aia de la personal,cobori cateva trepte,faci dreapta,iar dreapta si urci scarile pe langa portarei?Mai era una tot pe la personal,pe stanga drept inainte si-apoi aproape de capatul culoarului pe stanga se fac niste scari.Nu stiu daca aia mai functioneaza,dar da pe aripa Tomis a spitalului.Cum ii este lu'Vladu? Noi am fost la plaja si ptr.ca mi-am obisnuit ochii cu protectie,m-am bronzat cu ochelari.Nu mai este nimeni ca mine...Mor de ciuda! Oana,naspa chestia cu depresia.Pe mine m-a pascut si stiu cum este!F.f. mult conteaza suportul moral al celor de-acasa,iar daca se implica cineva si-n treburile tale casnice cu-atat mai bine.Zicea o data Celine pe forum ca-i de la lipsa de acid folic. M-am mirat de cezariana Roxanei,cu circulara de cordon.Vara-mea a nascut tot cu dr.Tomescu,in prezenta mea,normal,si copilul a avut circulara de cordon.Plus c-am mai vazut nasteri normale cu circulara.Intr-adevar,circulara este indicatie clara de cezariana,da'vedeti ca nu la toti se respecta?Imi inchipui ce-i in sufletul Roxanei,cred ca trece prin aceeasi dezamagire ca a mea,chitita clar sa nasca normal si se trezeste taiata pe burta.Mie mi-a trebuit mult timp sa realizez ca totul a fost in favoarea mea,ca puteam sa sfarsesc rau.Important este cand totul se termina cu bine.Si Dady,spune si tu,este chestie verificata,noua,celor din lumea medicala nu ne ies niciodata planurile cum vrem.Nu-i asa?Ca si Roxi ieee tot de-a noastra. Tanja,in sfarsit am reusit sa descarc pozele si sa ti le vad.Ai un pusti tare simpatic! Laura,p'ale tale ma chinui de-o ora si-abia acum ceva-ceva. Gata,le-am vazut!M-ai dat gata cu florile.Si mi-a placut cum ati vopsit casuta,cum zice Oana,traznit.Totu-i plin de viata! Mami,mami!posopu' Gata,s-a trezit! Va pup,July.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...